UBR-1:колісний робот-маніпулятор

admin Новини технологій та техніки

UBR-1:колісний робот-маніпуляторМашина, оснащена бортовим комп'ютером на процесорі Intel Core і рукою з сімома ступенями свободи, буде на порядок дешевше існуючих аналогів.

Компанія Unbounded Robotics представила роботизовану платформу UBR-1, призначену для використання насамперед у дослідницьких цілях.

Дизайнер вважає, що наукові установи і замовники з промисловості змушені сьогодні або платити сотні тисяч доларів за мобільних роботів, оснащених багатофункціональним маніпулятором, або проектувати їх самостійно. Поява UBR-1, як очікується, змінить ситуацію: у стандартній конфігурації машина коштуватиме близько $ 35 тис.

Робот, що переміщається на колесах, здатний виконувати повсякденні завдання на зразок захоплення і транспортування об'єктів, відкриття дверей і т. п. Для цього у UBR-1 є універсальний маніпулятор завдовжки близько 75 см з сімома ступенями свободи: з його допомогою машина може піднімати предмети з підлоги або забирати їх з полиць, розташованих вище «голови». До речі, завдяки розсувному торсу висота робота може регулюватися в межах від 97 до 132 см.

«Мозок» робота - процесор Intel Core четвертого покоління серії i5 або i7. Комп'ютерна частина включає 8 або 16 Гб оперативної пам'яті, твердотільний накопичувач на 120 /240 Гб, мережевий Ethernet-адаптер, а також контролер налаштування Wi-Fi.

Система навігації покладається на 3D-сенсор PrimeSense, за функціоналом схожий з контролером Microsoft Kinect, а також двовимірний лазерний сканер. В області «голови» є USB -порт, до якого можуть підключатися додаткові датчики для орієнтації в просторі, хоча UBR-цілком може обходитися і без них.

Акумуляторна батарея, як стверджується, забезпечує близько п'яти годин активної роботи. Цей час може бути подвоєно в тому випадку, якщо робот переважно простоює.

Конструкція маніпулятора така, що при необхідності дозволяє встановлювати захвати різних типів. Це стане в нагоді при виконанні специфічних завдань та адаптації машини під потреби того чи іншого замовника.

Поставки UBR-1 розпочнуться влітку 2014 року. Unbounded Robotics вже планує випуск нових моделей, які, можливо, отримають два маніпулятора, додаткові сенсори та різноманітні функціональні блоки. Заявляється, що поява платформи UBR прискорить адаптацію і розширить сферу застосування роботизованих технологій.

Вконтакте
Pinterest