Успішно випробуваний «чорний ящик» для космічних кораблів

admin Новини технологій та техніки

Успішно випробуваний «чорний ящик» для космічних кораблівПристрій, призначений для запису і передачі даних про те, що відбувається на космічному апараті (включаючи несправності), здатний витримувати високу температуру у верхніх шарах атмосфери.У лютому 2003 року при поверненні з орбіти зруйнувався шаттл «Колумбія». Фахівцям вдалося в точності відновити картину події завдяки тому, що корабель був буквально напханий датчиками. Проте аварії бувають різними і нерідко уламки при падінні (як запланованому, так і трагічному, випадковому) потрапляють в океан.

Тому американська компанія Aerospace Corporation за підтримки ВПС США, НАСА і корпорації Boeing сконструювала і запатентувала прилад під назвою Reentry Breakup Recorder (REBR). Пристрій вагою близько кілограма являє собою конус діаметром 30 см. Всередині є супутниковий передавач, GPS-сенсор, запам'ятовуючий пристрій та комплект батарей. Все обладнання укладено в термоізоляційну оболонку.

На відміну від авіаційних «чорних ящиків», космічний аналог не будуть шукати: необхідну інформацію інженери отримають за той час, поки пристрій перебуває в повітрі.

Перші випробування космічного «чорного ящика» відбулися 30 березня. При входженні в щільні шари атмосфери REBR відокремився від виведеної з орбіти японської «вантажівки» HTV 2 і передав сигнал через комунікаційний супутник, після чого благополучно затонув у Тихому океані - десь між Чилі і Новою Зеландією. За словами керівника проекту Білла Ейлора, на розшифровку сигналу буде потрібно 6-8 тижнів.