Вчені придумали як знизити рівень вуглекислого газу в атмосфері Землі

admin Новини технологій та техніки

Вчені придумали як знизити рівень вуглекислого газу в атмосфері ЗемліКомпанія Global Research Technologies, що займається технологічними дослідженнями і розробками, і Клаус Лакнер з колумбійського університету успішно продемонстрували нову технологію, що дозволяє вловлювати діоксид вуглецю прямо з повітря. Пристрій-прототип продемонстрував, що CO2 дійсно можна виділяти прямо з атмосфери. Це перший крок компанії GRT на шляху до створення рентабельного пристрою для захоплення вуглекислого газу з повітря.

Нова технологія дебютує в критичний момент, коли останні дослідження групи шанованих експертів (серед них віце-президент США Аль Гор, сер Ніколас Штерн і провідні вчені і практики, що працюють в міжурядовій групі з кліматичних змін) підтвердили, що вина за глобальне потепління повністю лежить на нас. Одна з найбільш серйозних проблем, з якою довелося зіткнутися людям - це безпрецедентне збільшення рівню вмісту вуглекислого газу в атмосфері Землі. Втім, пристрій «повітряної екстракції» може допомогти знизити цей рівень.

Технологію захоплення вуглекислого газу з повітря розробили компанія GRT і професор Лакнер з Інституту Землі колумбійського університету. Робота над екстрактором почалася в 2004 році, а нещодавно творці продемонстрували ефективність свого дітища. Пристрій працює наступним чином: сорбенти вловлюють молекули СО2, вільно плаваючі в повітрі, і випускають їх як суцільний поток вуглекислого газу, який згодом ізолюється.

«Це видатний крок на шляху перетворення методів захоплення і депонування СО2 в рентабельні технології, - сказав Лакнер. - Я завжди вірив, що наука і промисловість мають технічну можливість розробити системи, що вловлюють парникові гази, а потім і перейти на нові джерела енергії і відмінити дозвіл на викиди в атмосферне повітря».

Демонстрація винаходу компанії GRT може мати далекосяжні наслідки для боротьби за зниження рівня парникових газів. На відміну від інших технологій, наприклад, уловлювання та зберігання СО2, виробленого електростанціями, вилучення вуглекислого газу з повітря дозволить знижувати рівень СО2 незалежно від того, де стався викид, що цей рівень підвищив. Завдяки новій технології вуглекислий газ, що вилетів з труби автомобіля на вулиці Бангкока, може бути «спійманий» пристроєм, розташованим в Ісландії.

Можливо, це і є рішення трьох проблем, які здавалися нерозв'язними: що робити з мільйонами автомашин, які забезпечують понад 20% викиду СО2, як управляти викидами від наявної інфраструктури і як об'єднати джерела СО2 з метою подальшої утилізації. Пристрій з просвітом площею 1 квадратний метр за рік може витягти з атмосфери близько 10 тонн діоксиду вуглецю. Якщо ж зробити установку розміром 10 на 10 метрів, кількість видобутого СО2 буде вже 1000 тонн. За даними сучасних досліджень, щоб підтримувати концентрацію СО2 в атмосфері на рівні, вдвічі перевищуютчий доіндустріальний, до 2025 року необхідно скоротити викиди вуглекислого газу на 25 мільярдів тонн. І, цілком ймовірно, в цьому зможе допомогти розробка компанії GRT.

Вконтакте
Pinterest