Вертоліт-трансформер

admin Новини технологій та техніки

Вертоліт-трансформерКомпанія Lockheed Martin's Skunk Works представила новий варіант своєї безпілотної транспортної системи Transformer, призначеної для повітряних перевезень в зонах бойових дій.

Переміщення особового складу в умовах бойових дій - одна з найскладніших для сучасних збройних сил завдань. Вертоліт дорогий, його втрата означає втрату пілота, для навчання якого потрібний тривалий час, а наземний транспорт вразливий через засідки вздовж доріг.

Первісна спроба Lockheed Martin підійти до вирішення цієї проблеми зводилася до створення літаючого джипа кшталт «Хаммера», але з вертолітними гвинтами і крилами. Але витрата палива у таких машин виявився не нижче, ніж у звичайних вертольотів, навіть при меншій місткості, та й необхідність у пілоті вбивала весь сенс затії.

Тепер мова йде про принципово іншу ідею - безпілотному вертольоті зі значними крилами, що дозволяють а ) швидко злетіти і б) витрачати куди менше палива, ніж звичайні вертольоти. Transformer захоплює і перевозить стандартні капсули, які можуть бути набиті вантажами, людьми, розвідувальними наземними машинами та іншим.

На відміну від звичайного вертольота, нова машина має кільцеві обтічники навколо гвинтів, що виключає чіпляння ними за елементи ландшафту і злегка збільшує тягу при малих обертах. Якщо вірити конструкторам, швидкість Transformer дорівнює 400 км/год, а літати машина буде на 370 км.

Повідомляється, що повнорозмірна версія Transformer буде відпрацьована до 2015 року. Тоді ж почнуться її випробування, що включають транспортування капсул з людьми в режимі дистанційного управління ( в перспективі розробники сподіваються на досягнення повної автономності ).

Враховуючи, що проект підтримується Управлінням перспективних досліджень Міністерства оборони США ( DARPA), фінансових проблем у нього, швидше за все, не виникне, а от технічні - цілком. В якості ключової проблеми є коректне управління трансформерним вертольотом при різних центрах тяжкості і вазі стандартизованих підвісних капсул.

Контейнерне перевезення вантажів, часто практикується на звичайних літальних апаратах як мінімум з 1930-х, тим і хороша, що злегка змінює лише загальну аеродинаміку, а загальна вага контейнера не перевищує третини маси літака. Як подібні заходи будуть виглядати при масі капсули до 50 % від загальної, на що націлені в Lockheed Martin, - поки залишається великим питанням.

Вконтакте
Pinterest