Винайдено багаторазово самовідновлюючийся полімер

admin Новини технологій та техніки

самовідновлюючийся полімерДослідники з університетів Карнегі - Меллона (США) і Кюсю (Японія) винайшли полімер, який має здатність неодноразово відновлювати форму при кімнатній температурі під дією ультрафіолетового випромінювання.

Якщо відбувся розрив, досить прикласти один край до іншого. Точно так само кілька окремих шматків цього матеріалу можна поєднати в один. У ході експериментів вченим вдавалося розрізати і «склеювати» один і той же блок не менше п'яти разів. Керівник групи Кшиштоф Матияшевскі (США) обіцяє поліпшити цей показник.

Поки полімер може відновлюватися тільки при відсутності кисню в азотному середовищі і під УФ-променями. Вчені згодні з тим, що для повноцінного практичного застосування необхідно виправити цей недолік.

Більшість самовідновлюючихся полімерів і сплавів містять малюсінькі капсули, наповнені поновлюючим агентом. При поломці капсула розбивається. Зрозуміло, це працює тільки один раз.(Можливо буде цікаво - революційна технологія зберігання данних)

В основі нового полімеру - хімічний зв'язок між вуглецем і сіркою. У разі розірвання розпадається лише невеликий відсоток цих зв'язків, тому ламати і лагодити можна кілька разів. Крім того, раз навіть маленькі частинки матеріалу без проблем з'єднуються один з одним, полімер легко піддається утилізації.

Результати дослідження опубліковані в журналі Angewandte Chemie.

Вконтакте
Pinterest