Віртуальна реальність як наступне покоління ігрових технологій

admin Новини технологій та техніки

Віртуальна реальність як наступне покоління ігрових технологійВи вже рахуєте дні до старту нових консолей? Втім, як вважають деякі, PS4 і Xbox One зовсім не є пристроями наступного покоління, і справжня зміна відбудеться лише після появи приставок - тоді, коли Sony і Microsoft представлять власні пристрої віртуальної реальності (ВР). Ви заінтриговані?

Деякі непрямі дані, а також анонімні джерела, близькі до компаній, запевняють, що Sony і Microsoft дійсно створюють нові пристрої, і вони, само собою, поборються з Oculus Rift. Ходять чутки, що чи то шолом, чи то ВР-окуляри з'являться у PS4 набагато раніше, ніж у Xbox One. А взагалі всі чекали анонса подібного гаджета ще на початку року, але «Соні» чомусь «пригальмувала». Однак і Microsoft, як кажуть, не надто відстає, а її гаджет орієнтований на підключення до мережі та сильно змахує на Google Glass.

Про MS-новинку повідомило якесь анонімне джерело, яке передало інформацію газеті Wall Street Journal. Поява пристрою, само собою, обумовлено також звичайною конкуренцією: раз у PS4 буде власний ВР-гаджет, він неминуче повинен бути і у Xbox One!

«Ми помістили роз'єми USB 3.0 на новий Xbox з певною метою, яка полягає у необхідності високої пропускної здатності для наших аксесуарів і супутніх пристроїв, - заявив віце - президент Microsoft Філ Харрісон ( Phil Harrison ). - Ми створюємо платформу, яка буде з нами довгі роки».

З точки зору життєвого циклу консолей обидва ВР-пристрою можна вважати еквівалентами маніпуляторів Kinect і Move, тобто додаткової технологією, призначеної для стимулювання продажів на більш пізніх етапах розвитку приставок. Колись маніпулятори Wii, засліпили своєю унікальністю десятки мільйонів гравців і що відкрили нові горизонти, спонукали Microsoft і Sony випустити власні варіації на тему. Здається, Oculus Rift і Google Glass стали тими самими новинками, за якими потягнулися великі корпорації.

На відміну від нинішнього покоління, подібні гарнітури, як очікується, з'являться набагато раніше. Можливо, тримачі платформ просто ретельно досліджують ринок, вивчають реакцію девелоперів і гравців на вже анонсовані пристрої. Зрештою, чи не консолі наступного покоління, а саме Oculus Rift найбільше збуджує інтерес преси і споживачів.

За $ 300 будь-яка студія може купити девелоперський комплект Oculus SDK, а рівень венчурного фінансування, яке компанія залучила в минулому році, показує, що інвестори, як і багато розробників, вірять у потенціал пристрою. Важливо відзначити, що Oculus не зацікавлена ​​у партнерстві з виробниками консолей і поки що пов'язує свою долю виключно з ПК і мобільними гаджетами - більш відкритими і дружніми для незалежної розробки платформами.

Загалом, виробники приставок явно зацікавлені у віртуальній реальності, але на її шляху є серйозні перешкоди, які потрібно якось подолати. Створення ігор з віртуальною реальністю для PS4 і Xbox може виявитися більш клопітким заняттям.

Власні технології для кожної консолі неминуче призведуть до зростання витрат на розробку, розширенню девелоперських команд і нових складностей з сертифікацією ігор. Вже зараз вартість створення проекту для нових консолей прагне до зірок, і взятися за AAA-гру можуть лише поодинокі студії.

Нарешті, потрібно якось просунути ВР-технологію в маси. Знадобиться проста і зрозуміла мільйонам гра, яка розкриває весь потенціал таких пристроїв. Якщо згадати маніпулятори Wii, то для них такою грою стала Wii Sports. По суті, вона була навіть важливіше самої технології.

Очевидно, що ВР-ігри тільки починають. Вони майже напевно з'являться на PS4 і Xbox One, але якщо Sony і Microsoft хочуть домогтися успіху в популяризації своїх платформ, вони просто зобов'язані обігнати Oculus.

Вконтакте
Pinterest