Вірус-шкідник збільшить ємність акумуляторів

admin Новини технологій та техніки

Вірус тютюнової мозаїкиВірус тютюнової мозаїки, з яким багато років ведуть боротьбу аграрії, може приносити користь. З його допомогою можна збільшити ємність літій-іонних акумуляторів в десять разів, заявили дослідники з Школи інженерних наук при американському Університеті Меріленда і Коледжу сільського господарства і поновлюваних природних ресурсів в Гані.

За словами вчених, розширити можливості акумуляторів дозволяє здатність вірусу до самовідтворення і самовідновлення.

Віріони (частки) вірусу тютюнової мозаїки мають паличкоподібну форму. Вчені приєднали ці «палички» під прямим кутом до металевої поверхні електрода акумулятора і покрили плівкою, що проводить електричний струм. Потім на них завдали активний матеріал, який вступає в електрохімічну реакцію.

У результаті цих операцій площа поверхні електрода збільшилася в десятки разів. Це, у свою чергу, призвело до збільшення ємності акумулятора (до десяти разів), а також скоротило час, потрібний для повної зарядки.(перегляньте новину про NFC-телефони)

Вірус тютюнової мозаїки став першим вірусом, описаним ученими. У 1892 р. його виявив російський мікробіолог Д. І. Івановський, а в 1898 р. незалежно від Іванівського вірус описав голландець Мартінус Бейеринком (Martinus Willem Beijerinck).

Вконтакте
Pinterest