Водії будуть тиснути на гальма силою думки

admin Новини технологій та техніки

Водії будуть тиснути на гальма силою думкиНімецькі дослідники виявили ефективність системи гальмування, що реагує на мозкову активність водія автомобіля. Випробування показали, що за допомогою електроенцефалографії в екстреній ситуації можна заощадити в середньому 130 мілісекунд, що може виявитися критичним, повідомляє ScienceDaily.

Група вчених з Берлінського інституту технологій використовувала комбінований підхід на основі двох технологій. По-перше, здійснювався аналіз електроенцефалограми (ЕЕГ), побудованої на основі даних, які знімали прикріплені до голови водія електроди. По-друге, вловлювали міоелектричну активність, яка викликається напругою м'язів у нижній частині ноги.

Датчиками обчіпляли групу з 18 добровольців, які управляли автомобільним симулятором. Добровольцям було дано завдання тримати 20-метрову дистанцію від автомобіля, рухаючись на швидкості 100 км/год в умовах, наближених до реальних. Автомобіль попереду мав тенденцію несподівано гальмувати, що викликало відповідну реакцію в учасників експерименту.

Виявилося, що в середньому електроніка була здатна на 130 мілісекунд раніше натиснути на педаль гальма, ніж це робила людина. На такій швидкості цей, здавалося б, незначний у часі інтервал виливається в економію 3,66 метра шляху.

Дослідники вважають, що основний внесок в ці цифри здійснюють електроди ЕЕГ. Зараз вони роздумують про те, щоб перенести випробування на справжні автомобілі. До якихось промислових зразків ще дуже далеко, тому що слід напевно переконатися в тому, щоб не виникало помилкових спрацьовувань, кажуть вчені.

Можна також додати, що не кожному водієві захочеться їздити з електродами на голові, так що дослідникам, напевно, доведеться ще витратити енергію на лобіювання законів, що зобов'язують автомобілістів це робити.

Вконтакте
Pinterest