Водовідштовхуюча графенова плівка

admin Новини технологій та техніки

Водовідштовхуюча графенова плівкаДослідники з Університету Вандербілта (США) знайшли спосіб створення плівок оксиду графена з нерівною водовідштовхувальною поверхнею.

Листи графена зазвичай отримують «сухим» способом - механічним відділенням шарів графіту. Автори використали альтернативний «мокрий» метод електрофоретичного осадження, застосовуваний у промисловості для нанесення покриттів. Шукана плівка в цьому випадку утворюється на електродах, занурених у суспензію оксиду графена.

У ході експериментів вчені виявили, що зміна pH рідкого середовища і напруги відбивається на мікроструктурі плівки: низький pH і досить висока напруга, наприклад, дозволяють отримувати «пористу» плівку з нерівною поверхнею. Обмірюваний крайовоий кут води (кут між твердою поверхнею і дотичною до поверхні краплею води, проведеної в місці контакту) тут виявилося становить 79°. Інший набір значень pH і напруги давав рівну поверхню з крайовим кутом всього в 41°.(Цікава новина - Знайдено зручний спосіб виготовлення кремнієвих мікродротів)

Вчені також розробили методику переміщення отриманих зразків на довільну підкладку. «Графенові плівки прозорі, і отримувати їх досить легко, - рекламує продукцію учасник дослідження Джеймс Дікерсон (James Dickerson). - Я думаю, нашу технологію можна пристосувати для виготовлення плівок у промислових масштабах».

У своїх майбутніх дослідах автори спробують замінити оксид графена фторографеном, двовимірним варіантом тефлону. Це повинно позитивно позначитися на водовідштовхувальних властивостях плівки з нерівною поверхнею.

Вконтакте
Pinterest