Встановлено рекорд глибини буріння морського дна

admin Новини технологій та техніки

Встановлено рекорд глибини буріння морського днаНаукове судно глибоководного буріння «Тікю» встановило новий світовий рекорд, отримавши зразки порід з глибини більше 2111 м під тихоокеанським дном поблизу японського півострова Сімокіта.

Буріння проводилося в рамках біосферної експедиції з вивчення глибоких вугільних пластів (Deep Coalbed Biosphere), яка входить до Комплексну програму буріння океанів (Integrated Ocean Drilling Program). До цього рекорд становив 2111 м. Встановили його при роботах на свердловині 504B на Рифт Коста-Ріка

Один з керівників експедиції 337 Фуміо Інагакі підкреслює, що це тільки початок. «Тікю» ще не розкрив весь свій потенціал.

Представник європейської сторони Кай-Уве Хінрікс з Бременського університету (ФРН) відзначає високу якість отриманих зразків, що свідчить про велику акуратність буріння.

«Тікю» здатне бурити на глибині до 10 тис. м нижче рівня моря. Його створювали для того, щоб дістатися до сейсмогенних зон на межах літосферних плит і найглибших шарів біосфери. Зразки вугілля, здобуті в ході експедиції, розкажуть про глибинні форми життя, пов'язані з вуглеводневими системами морських надр та, можливо, залучених у створення природного газу, і про спільну еволюції планети і життя на ній.

Робота триває: вченим треба отримати зразки ще більш глибоких порід і пластових флюїдів.