Яхта на сонячних батареях майже завершила свою навколосвітню подорож

admin Новини технологій та техніки

Яхта на сонячних батареях майже завершила свою навколосвітню подорож27 вересня 2010 гламурні прихильники альтернативної енергетики відпливли на розкішній яхті, що живиться виключно від сонячних батарей, з Монако до Гібралтару. Вперше в історії, зроблена спроба зробити «сонячну» кругосвітку. Сьогодні ці люди майже у мети.

Катамаран «Туранор» (на Сіндарін, одній з мов ельфів, винайденій Толкієном, - «сила сонця»), що належить компанії PlanetSolar, - найбільше з коли-небудь побудованих суден, що приводиться в рух сонячними батареями: 30,5 м в довжину і 15 м в ширину. Спорудження стає ще значніше, коли батареї повністю розкриваються. Загальна площа останніх перевищує 500 кв. метрів; отримувана потужність (на екваторі) - 93 кВт. Максимальна швидкість ходу - 26 км/год; крейсерська швидкість обмежена 14 км/ч.

Само собою, яхта не може рухатися вночі як завгодно довго, тому нічний шторм вона в основному перечікує з вимкненими двигунами. Побудоване в Кілі (Німеччина) високотехнологічне судно формально вважається катамараном, хоча насправді це майже тримаран. Два занурених у воду поплавкових корпусу забезпечують плавучість при нормальних умовах. Основний (за обсягом) середній корпус, поки немає сильного хвилювання, знаходиться над водою. «Поплавки» максимально обтиснуті з гідродинамічної точки зору, саме їх екстремальна обтічність і забезпечують судну з силовою установкою, потужність якої не перевищує «конячок» Toyota Corolla, ці самі 26 км/ч. Висока остійність і низьке тертя вилилися в копієчку: три корпуси змусили кораблебудівників витратити неабияк матеріалів, а власників - грошей. Вартість «Туранор» € 12,5 млн.

Швидкість руху цієї кругосвітка мізерна: близько 67 км в день, або менше 3 км/ч. Для довідки: середній вітрильний катамаран полінезійців легко робить за день 300 км. Благодушно спишемо це не тільки на явну гламурність підприємства, але і на те, що альтернативна енергетика - це, на жаль, поки більше політика, ніж справа.

Де б судно не зупинялося, воно збирає натовп. Але так, як нам пояснюють, і замислювалося. Команда «Туранора» зустрічається з місцевими чиновниками, науковцями, журналістами і простою публікою, проповідуючи своє геліоенергетичне євангеліє. Тільки що яхта покинула Абу-Дабі, де побувала в якості виставкового експонату на «зустрічі у верхах» з питань «енергетики майбутнього». Після заходу в Доху судно відправилося в Монако. Імовірно, кругосвітня подорож завершиться в травні.

Вконтакте
Pinterest