Застосування лопатей з новими поверхнями зменшить гучність вітряків і збільшить їх ККД

admin Новини технологій та техніки

Застосування лопатей з новими поверхнями зменшить гучність вітряків і збільшить їх ККДДо останнього часу прогрес в області вітряних турбін виражався в основному в збільшенні їх розмірів, через що навіть перевезення деталей до місця установки цілком заслуговує згадки в «Книзі рекордів Гіннесса». А ось компанія Siemens вирішила, що було б непогано застосувати для лопастей вітрогенераторів деякі напрацювання, які вже використовуються в авіації.

По суті, між лопаттю вітряка і крилом літака не дуже велика різниця. Однак якщо авіація вже давно бореться зі зривом потоку, то у вітряків в цьому сенсі все ще попереду. Як і у вертольотів, швидкість повітря на кінцях лопатей дуже висока. Тому там воно і зривається, знижуючи підйомну силу лопаті і ККД вітряка. Ну і, звичайно, створюючи зайвий шум.

Три зміни в конструкції лопатей, запропоновані німецьким концерном, покликані вирішити саме цю проблему. DinoTails являє собою краї лопатей, здавалося б, неправильної, зазубреної, «шпичастої» форми. За рахунок утруднення зриву потоку з них галасливість нових лопатей стає менше, а середньорічне вироблення енергії збільшується.

Лопаті, виготовлені за технологією DinoShells, просто продовжуються до основного ротора, створюючи більшу поверхню, зрив потоку з якої також не такий простий.

Нарешті, третім пропонованим нововведенням стали турбулізаторами, що раніше не застосовувалися в вітротурбінах. Їх завдання - створення штучних збурень в повітряному потоці, з метою його дестабілізації і зміщення вверх по потоку точки переходу ламінарної течії в турбулентну.

За обіцянками інженерів, впровадження всіх трьох технологій здатне підвищити загальне середньорічне вироблення електроенергії вітряної турбіни на 1,5%. Хоча цифра може здатися невеликою, у разі впровадження в світовому масштабі вона означала б зростання вітрової генерації на 6,45 млрд кВт/год.

Вконтакте
Pinterest