Знайдено перспективний композитний матеріал для зберігання водню

admin Новини технологій та техніки

Композитний матеріал для зберігання воднюСпівробітники американської Національної лабораторії ім. Лоуренса в Берклі представили результати тестування перспективного композитного матеріалу для зберігання водню.

Швидкий розвиток водневої енергетики пов'язують з тим, що водень легкий, відноситься до найпоширеніших на Землі елементів і пропонує високу щільність енергії (~142 МДж/кг). Ще одним важливою його перевагою вважають екологічність: єдиним продуктом згоряння H2 є вода.

Тим не менш до повноцінної «водневої економіки» ми, очевидно, перейдемо ще не скоро. Поки немає матеріалів для зберігання водню, які надійно утримують речовину і при необхідності з легкістю віддають його назад без значної зміни температури. Крім того, багато сучасних розробок - металоорганічні каркасні структури, нанопористих полімерів - адсорбують не надто велику кількість водню (один або два вагових відсотка) при кімнатній температурі.

Гідриди металів зазвичай навіть не розглядалися в якості кандидатів, оскільки їх ентальпія утворення (тепловий ефект реакції утворення речовини з його складових) дуже висока; це ускладнює вивільнення водню і знижує енергетичну ефективність. Зацікавивший авторів гідрид магнію MgH2 з ентальпією створення в 75 кДж/моль у цьому сенсі нічим не відрізняється від інших подібних сполук.Ідею дослідів з MgH2 підказали теоретичні розрахунки, в яких проблема малої енергетичної ефективності вирішувалася шляхом мікроструктурування. Нанокристали магнію вчені ввели в полімерну основу з поліметилметакрилату, отримавши композит з можливістю швидкого поглинання і виділення водню при невисоких температурах без використання дорогих каталізаторів. Він також виявився досить «містким» і зберігав чотири вагових відсотка водню.

Вконтакте
Pinterest