7 способів як виправити помилки dll в операційній системі Windows 7, 10

admin Статті про Windows

DLL - це файли системних бібліотек в Windows. Формально вони є виконуваними, але запустити їх окремо не вийде. Бібліотеки використовуються іншими програмами для виконання стандартних функцій збереження, видалення, друку. Наприклад, коли в одній з програм ви запускаєте опцію друку, додаток автоматично завантажує відповідає за цю функцію файл DLL. Іноді в процесі роботи програми з'являються системні повідомлення про те, що сталася неполадка в роботі файлу бібліотеки. Після цього додаток завершує свою роботу або ви не можете виконати певну функцію. Далі розглянемо всі можливі способи, як виправити помилки DLL Windows 7, 10. Схема дій однакова для всіх версій ОС.

 

Причини помилок в роботі бібліотек DLL Windows

 

Так як кожна бібліотека відповідає за конкретну функцію, причина помилки залежить від того, який файл DLL не відповідає. Найбільш часта проблема відбувається з Windows.dll - це головна системна бібліотека, що відповідає за запуск всіх програм і самої операційної системи.

Існують наступні типи помилок DLL:

 • «Немає запису». Можливо, ви видалили потрібну бібліотеку, перейменували або перемістили її в інше місце на жорсткому диску;
 • «Файл відсутній». Таке повідомлення з'являється в тому випадку, якщо система не може знайти потрібний об'єкт на диску і часто причиною такої помилки є робота шкідливого ПО, яке замінило програмний код в бібліотеці;
 • «Порушення прав доступу до файлу». З цим типом неполадки користувачі стикаються при спробі включення гри. Замість запуску робіт ПО система видає повідомлення про неможливість отримання доступу до бібліотеки. Наприклад, «помилка msvcr100 DLL»;
 • «DLL не вдалося зареєструвати» - це означає, що сталася фатальна помилка при установці програми. Усунути неполадку допоможе повторна інсталяція гри.

Більшість помилок DLL в Windows з'являється через установки піратської версії ОС. Як правило, в модифікованих збірках використовуються шкідливі бібліотеки, з якими не можуть взаємодіяти з іншими програмами. Якщо ви використовуєте неофіційну версію Віндовс, радимо завантажити на сайті Microsoft.com оригінальну копію образу ОС і встановити її на свій комп'ютер.

 

Інші причини появи проблем з файлами DLL:

 

 • Випадкове видалення файлу. Часто при спробі очистити жорсткий диск Windows від непотрібних файлів користувачі через незнання видаляють файли бібліотек. Також, деінсталювати файл може інша програма (шкідливі програми та утиліта для автоматичного очищення диска);
 • Відмова устаткування. Якщо для установки або запуску гри ви використовуєте оптичний диск і дисковод, при неякісному матеріалі одного з компонентів може з'явитися фатальна помилка, яка пошкоджує файл запуску з розширенням DLL;

 • В системі не інстальовано останні оновлення. Розробники з Майкрософт завжди рекомендують встановлювати новітні апдейти ОС. Це дозволяє позбутися від проблем не тільки з бібліотеками, а й з помилками, які вони провокують. Також, поновлення захищають систему. Вона ставати менш схильна до дії вірусів;

 • Проблеми з драйверами. Коли для конкретної програми або зовнішнього пристрою, який вона використовує, не встановлені останні версії драйверів, користувач стикається зі всілякими помилками ОС. Однією з таких проблем може стати помилка msvcp120 - система не може відкрити програму через фатальної помилки сумісності;

 • Несумісність технічних вимог гри і характеристик комп'ютера. В такому випадку, потрібно вибрати іншу старішу версію програми і перевстановити його або ж оновити використовувану збірку ОС.

 

Помилкове видалення файлу DLL

 

Якщо після відкриття додатка нічого не відбувається, а через кілька секунд з'являється повідомлення «помилка msvcr100 DLL» або «помилка msvcp120 DLL», це означає, що на комп'ютері немає потрібної бібліотеки. Можливо, вона не була встановлена разом з ОС або файл був видалений іншою програмою. Системне вікно з помилкою виглядає наступним чином:

Системна помилка

Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, для початку рекомендуємо відкрити папку жорсткого диска С і в графі пошуку вписати назву потрібного DLL. Часто бібліотека просто переміщена в іншу папку.

Виправити проблему допоможе її приміщення в директорію C \ Windows \ System32 (для 32-х розрядний версій ОС) або в C \ Windows \ SysWoW64 (для 64-х розрядних збірок). У разі, якщо на диску «С» ви не знайшли потрібний файл, на сайті Майкрософт потрібно завантажити апдейт для програмного пакета Visual C ++ 2013. Ця утиліта налаштовує взаємодія всіх системних файлів і виправляє існуючі помилки.

Для скачування пакета перейдіть за посиланням https://support.microsoft.com/ru-ru/help/3179560/update-for-visual-c-2013-and-visual-c-redistributable-package, в таблиці виберіть свою країну і мова, а потім клацніть на посиланні для скачування.

Після інсталяції оновлення перезавантажте комп'ютер і спробуйте повторно запустити програму. Якщо цей варіант рішення не допоміг, переходите до наступного методу.

Центр завантаження Microsoft

 

Спосіб як виправити помилки DLL - Реєстрація бібліотеки вручну

 

Бувають випадки, коли потрібна бібліотека є на комп'ютері користувача і знаходиться в правильній папці, але програма все одно її «не бачить». Після установки пакета оновлення Visual C ++, як правило, теж нічого не відбувається. Як бути в цьому випадку? Виправити таку помилку DLL в Windows 10 і Windows 7 допоможе реєстрація бібліотеки на сервері Майкрософт. Швидше за все, на вашому комп'ютері встановлена ​​коректна версія DLL, але через проблеми зі зв'язком копії ОС і сервером розробника виникають подібного роду проблеми. Користувач може самостійно запустити роботу служби реєстрації та менш ніж за 1 хвилину додати існуючу бібліотеку в список «придатних» для використання файлів.

Наступні дії:

 • Одночасно натисніть на клавіші Win + R для відкриття вікна «Виконати»;
 • Тепер в текстовому полі введіть «CMD» і підтвердіть дію;
 • В результаті, відкриється вікно командного рядка, за допомогою якого і буде проводитися реєстрація бібліотеки. У новому рядку введіть зазначену на малюнку нижче команду. Змінюйте назву бібліотеці в залежності від того, яке її ім'я зазначено в помилка запуску програми.
Командний рядок
Важливо! Для виконання реєстрації ви повинні бути авторизовані в облікового запису адміністратора системи і комп'ютер необхідно підключити до інтернету.

 

Спосіб 3 - Запуск середовища відновлення

 

Ще один спосіб швидкого виправлення всіх помилок системи - це використання утиліти відновлення. Запустити потрібне вікно можна за допомогою середовища Віндовс. Відкрийте вікно параметрів натисканням клавіш Win-I.

Параметри Windows

Потім відкрийте вкладку «Оновлення та безпеку»  «Відновлення». У правій частині вікна, прокручуючи екран сторінку вниз і в розділі «Особливі варіанти завантаження» клікніть на «Перезавантажити зараз».

Зауважте! У цьому ж вікні ви можете скинути налаштування ОС заводські налаштування. Якщо ви хочете повністю відновити систему і готові до видалення все програм і файлів, вибирайте цей пункт. З його допомогою є більше шансів назавжди позбутися від помилок, які пов'язаний з системними бібліотеками.

Після вибору особливих варіантів завантаження і повторного запуску комп'ютера ви побачите не робочий стіл системи, а спеціальне вікно Troubleshooting (рішення неполадок). Натисніть на зазначену нижче плитку, щоб запустити автоматичне сканування та виправлення:

Choose an option

Після повторної перезавантаження ОС система помилки будуть виправлені. Призначені для користувача файли не видаляються.

Власникам Windows 7 недоступна можливість автоматичного виправлення в режимі перезавантаження, але можна запустити вбудовану утиліту діагностики. Для цього треба зайти в вікно панелі управління і в рядку пошуку введіть «Засіб перевірки». Натисніть на перший результат пошукової видачі.

Наступні дії у вікні вбудованого помічника для виявлення проблем і їх виправлення:

Засоби перевірки пам'яті Windows

 

 

Спосіб 4 - Установка відсутніх DLL і оновлення програм

 

Раніше м вже розглянули варіанти відновлення помилкових бібліотек. Однак, якщо в Windows XP, 7, 10 виникла помилка Kernel32 DLL, рекомендується перевстановити файл вручну. Розглянемо, як виправити такого роду неполадку.

На веб-сайті розробника користувачі можуть тільки завантажити пакет програм для комплексного відновлення системних файлів. Якщо ж ваша ОС працює нормально, а проблеми виникли тільки з однієї бібліотекою, рекомендується знайти в мережі і завантажити на комп'ютер потрібний файл вручну. В інтернеті є маса сайтів, що пропонують скачати копії DLL, з проблемами яких користувачі стикаються найчастіше.

Важливо пам'ятати, що не слід нічого скачувати з підозрілих ресурсів, а перед приміщенням файлу в системну папку його потрібно обов'язково просканувати вбудованим брандмауером і ще одним усиновленим в системі антивірусом. Це допоможе позбутися від подальших неполадок, якщо бібліотека виявиться вірусної. Серед надійних ресурсів для скачування системних DLL можна виділити:

 1. DLL.ru;
 2. Dll-files.ru;
 3. Download-dll.ru.

Користувачеві необхідно ввести ім'я якої бракує бібліотеки і почати її скачування. Далі помістіть отриманий файл в системну папку System32 або SysWOW64, в залежності від розрядності встановленої копії ОС. При наступному відкритті програми помилка зникне.

Також, рекомендуємо оновити програму, з якою виникли неполадки. Часто навіть після багаторазової заміни файлу бібліотеки не вдається позбутися від помилок запуску або роботи програми. Це говорить про ом, що в системі встановлена ​​несумісна версія гри або прикладного застосування.

 

Спосіб 5 - інсталяція додатка

Ще один спосіб вирішення - це проста перевстановлення програми. Можливо, після виникнення проблем з DLL утиліта не «бачить» нового файлу бібліотеки, тому необхідно деінсталювати програму. Видаляйте програми лише через вікно Панель управління - Установка і видалення програм. Після деінсталяції радимо також пошукати на диску «С» папки з назвою гри, які могли бути не видалені. Потім перезавантажте комп'ютер, встановіть її раз і спробуйте запустити його. Нова бібліотека повинна розпізнатися без проблем.

 

Спосіб 6 - Оновлення драйверного ПО

 

Оновлення драйверного ПО дозволяє усунути помилки несумісності встановлених програм, апаратного обладнання та операційної системи. Розглянемо, як виправити помилку HAL DLL в Windows 7, 10, адже саме цей тип неполадки з'являється через несумісність компонентів. Необхідно встановити останні оновлення для всіх компонентів ОС. Зайдіть в Диспетчер завдань Віндовс. У сьомій версії це можна зробити за допомогою вікна панелі управління, в десятій версії потрібно скористатися вікном пошуку по системі.

У вікні Диспетчера клікніть правою кнопкою мишки на назві комп'ютера, а потім виберіть поле «Оновити конфігурацію». Для установки нових версій драйверів на комп'ютері має бути встановлено з'єднання з інтернетом.

Оновити конфігурацію устаткування

 

Спосіб 7 - Видалення вірусів

 

Проскануйте систему вбудованим Захисником або іншим встановленим антивірусом. Якщо в результаті сканування виявиться, що вірус - це і є помилкова бібліотека, видаліть її з комп'ютера і завантажте пакет оновлень Visual C ++ на сайті Майкрософт. Тепер ви знаєте, як швидко виправити помилки DLL в Windows 10 і Windows 7.

Вконтакте
Pinterest