Де знаходиться буфер обміну Windows

admin Статті про Windows

Де знаходиться буфер обміну WindowsКоли ви застосовуєте команду Копіювати або Вирізати до фрагмента тексту, файлу або папки, ця інформація поміщається в буфер обміну Windows - проміжне сховище даних. Деяких користувачів цікавить, де знаходиться буфер обміну Windows і чи можна якось отримати до нього доступ.

Буфер обміну в Windows XP

В операційній системі Windows XP присутня вбудована утиліта, завдяки якій можна отримати доступ до вмісту буфера обміну, - Clipboard Viewer. При її використанні варто пам'ятати, що буфері обміну зберігається останній скопійований фрагмент інформації - при кожному використанні команди Копіювати або Вирізати інформація в буфері міняється на свіжу.

Щоб запустити утиліту, треба зайти на системний диск (зазвичай це диск С), перейти в папку Documents and Settings, потім - в папку System 32. У цій папці буде знаходитися виконуваний файл clipbrd.exe, який треба запустити подвійним кліком.

Можна запустити Clipboard Viewer і іншим способом. Натисніть кнопку Пуск, виберіть пункт меню Виконати, введіть команду clipbrd.exe і натисніть кнопку OK або клавішу Enter на клавіатурі. Утиліта дозволяє переглядати вміст буфера у вигляді простого тексту, тексту з оформленням або зображення.

При бажанні можна використовувати Clipboard Viewer для видалення інформації з буфера, для цього треба натиснути хрестик на панелі інструментів програми або в меню Правка вибрати пункт Видалити. Але чистити буфер обміну зовсім не обов'язково. Крім того, вміст буфера можна зберегти в окремий файл формату CLP. Файли CLP можна переглядати і завантажувати в буфер за допомогою Clipboard Viewer.

Буфер обміну в Windows Vista /7/8

В ОС Windows Vista і більш пізніх версіях за зберігання інформації для буфера відповідає файл clip.exe, який також знаходиться в папці System 32. Однак утиліта для управління буфером в цих версіях ОС відсутня, тому доступ до вмісту файлу отримати можна.

Як очистити буфер обміну

Взагалі-то, в очищенні буфера обміну необхідності зазвичай немає, так як він все одно не зберігає більше одного фрагмента інформації. Але якщо в буфері виявився об'ємний файл (скажімо, фільм) або папка, комп'ютер може пригальмовувати. Щоб видалити файл з буфера вам достатньо просто скопіювати, наприклад, невеликий фрагмент тексту, який замінить зберігається в буфері файл. Ніякі сторонні програми для очищення буфера використовувати не треба.

Програми для управління буфером обміну

Існують сторонні додатки, завдяки яким в буфері обміну можна зберігати кілька фрагментів інформації, а не один. Правда, в цьому випадку мова йде не про стандартний буфер обміну Windows, а про власний буфер обміну додатку. Такі програми можуть бути корисні, наприклад, при роботі з текстами.

Так, функція стеження за буфером обміну присутня в безкоштовній програмі для автоматичного перемикання розкладки клавіатури Punto Switcher. Щоб її включити, треба зайти в налаштування програми. У загальних налаштуваннях перейдіть на вкладку Додаткові і поставте галочку напроти пункту Стежити за буфером обміну.

Де знаходиться буфер обміну Windows

Програма може зберігати в історії буфера обміну до 30 записів. Для доступу до буфера треба клікнути правою кнопкою миші по значку додатка в треї і знайти в розгорнулося меню пункт Буфер обміну.

Існують і програми, спеціально розроблені для роботи з буфером обміну. З безкоштовних додатків такого роду можна згадати 3D Clipboard, Ace Clipboard, Save.Me, ArchiveClipboard, Clipboard History, Clipboard Manager, Clipboard Typist, ClipboardFusion, ClipboardZanager, Clipjump, ClipMan, ClipX, Ditto, Keepboard, MemoClip, Shapeshifter, Slippery Clip, Wlipper , Keyboarder.

Вконтакте
Pinterest