До чого призводять часта дефрагментація і перевстановлення ОС

admin Статті про Windows

До чого призводять часта дефрагментація і перевстановлення ОС.

Висвітлюється тема частою дефрагментації жорстких дисків, а також що відбувається в момент дефрагментації і при частому перевстановленні операційної системи.
 
Здрастуйте, дорогі друзі!
 
Серед інших причин, які призводять до зависання системи, є одна, на яку дуже небагато користувачі звертають увагу. Ця причина - часта дефрагментація дисків і переустановлення операційної системи. Давайте розглянемо, що саме відбувається з вашими HDD в ці моменти. Отже!
 
Я дуже люблю бувати на онлайн-форумах, де діляться своїми питаннями і відповідями користувачі. Особливо вражають відповіді певних індивідуумів, які називають себе гуру. Найпоширеніша порада, яка, мабуть, є якоюсь панацеєю від всіх хвороб, звучить так: Так переустанови ти вінду - і буде тобі щастя! Відразу видно, що порадив гуру: якщо заважає волосся, то не треба його стригти - просто поголи голову! А що: адже заважати вже точно нічого не буде!

До чого призводять часта дефрагментація і перевстановлення ОС.

Хочеться запитати: а якщо людина погано танцює? Що тоді йому відстригти? До чого я все це кажу? А ось до чого. Справа в тому, що переустановка будь-якої операційної системи необхідна лише в самих крайніх випадках: коли вже реально абсолютно нічого не допомагає. А між нами кажучи, не рекомендується встановлювати заново систему частіше, ніж раз на рік, а краще - у два роки. Я знаю, зараз черговий гуру - почне «возбухати», ляскаючи себе вухами по щоках і волаючи на всю горлянку щось на кшталт: Фігня це все! ОС можна міняти скільки завгодно! Ну, от нехай він і так і робить. А я поясню вам, у чому полягає проблема.
 
Вам всім знайомий вираз «системний диск». Так ось: крім суто системних причин виникнення цього виразу, є ще й фактор дурниці. Цей фактор включає в себе два поняття: часта дефрагментація жорстких дисків і часте перевстановлення операційної системи. Чому все так глобально? Щоб це зрозуміти, необхідно сказати про винуватця свята, тобто про жорсткий диск.
 
Поверхня жорсткого диска - це надчутливе поле, на яке нанесене спеціальне покриття. Це покриття і є той самий системний рюкзак, в якому зберігається вся інформація, яка є в системі вашого заліза: папки, файли, відео, аудіо, параметри та інша віртуальна дурня. Зчитування інформації проводиться за допомогою спеціального пристрою - чутливої головки.
 
А тепер дивіться сюди. Дефрагментація - це дуже корисний процес відновлення файлової системи, але! Цей процес схожий на наждачку, яка затирає всі нерівності на поверхні металу. Збираючи файли до купи, дефрагментатор пошкоджує жорсткий диск! Спочатку ви цього не помічаєте, але чим частіше ви робите дефрагментацію, тим більше поверхня пошкоджується. У підсумку, якщо ви проводите цю процедуру мало не щодня, то через півроку-рік починаєте помічати, що ваш диск став якось дивно себе вести.
 
З'явилися перші тормоза, системні помилки (яких взагалі ніколи не було), «висяки» і інший геморой. Тому ви повинні розумно підходити до питання дефрагментації: не частіше одного разу на три тижні.
Те ж саме я хочу сказати і з приводу частою перевстановлення ОС. Ця процедура - дуже серйозне випробування не тільки для вас, але і для жорстких дисків! Не варто вирішувати проблему з системою шляхом радикального підходу: завжди можна обійтися малою кров'ю, використовуючи свій диск. Слідкуйте також за дисководом.
Вконтакте
Pinterest