Не вдається видалити файл

admin Статті про Windows

Не вдається видалити файл

Не вдається видалити файл. Напевно ви стикалися з ситуацією, коли з комп'ютера не вдається видалити файл: вискакує вікно з попередженням про помилку, а файл спокійнісінько залишається на своєму старому місці. Як видалити файл, який не видаляється?

Найчастіше не вдається видалити файл тому, що він відкритий у будь-якій програмі: зазвичай програми блокують операціі з файлами, відкритими в них в даний момент.

Не вдається видалити файл

Наприклад, ви хочете видалити текстовий документ, відкритий в Microsoft Word. Або ви подивилися фільм і після перегляду вирішили його видалити, але не закрили медіа-програвач. В такому випадку вам потрібно закрити відповідний додаток і знову спробувати відправити файл в корзину.

Не вдається видалити файл. Що робити?

Якщо навіть після цього вам не вдається видалити файл, можливо, що пов'язані з додатком процеси все ще залишилися в оперативній пам'яті комп'ютера: програма вже начебто і закрита, але система його так не вважає. Тут є два варіанти: або «вбити» відповідний процес через диспетчер задач, або просто перезавантажити комп'ютер. Якщо ви не знаєте, що таке диспетчер задач, або здогадуєтеся про це дуже погано, краще вдатися до перезавантаження.

Іноді причиною неможливості нормально видалити файл може бути некоректна назва (використання неприпустимих символів у назві). Таке трапляється нечасто (звичайно система просто не дасть вам «неправильно» назвати файл), але все ж трапляється. Таке може статися в результаті збою в роботі програми, в якій ви відкривали/редагували файл, або ж при розпакуванні архіву. Спробуйте перейменувати файл, можливо, після цього у вас вийде видалити не видаляємий файл.

Що робити якщо не вдається видалити файл?

Якщо попередні способи виявилися неефективні, може допомогти видалення файлу в безпечному режимі. Щоб завантажитися в безпечному режимі, потрібно перезавантажити комп'ютер і при перезавантаженні, до появи логотипу Windows, натиснути клавішу F8 (для вірності краще натиснути і потримати). У меню завантаження виберіть опцію «Безпечний режим» і натисніть клавішу Enter. Після завантаження операційної системи видаліть «упертий» файл. Альтернативою завантаженні Windows в безпечному режимі може також стати завантаження з LiveCD (диска з операційною системою).

Але буває так, що навіть в безпечному режимі або при завантаженні з диска все одно не вдається видалити файл. Що робити? Для видалення особливо «неслухняних» файлів можна використовувати спеціальні утиліти. Одна найвідоміших таких програм - це Unlocker. Ця безкоштовна утиліта розблокує файли, використовувані системними процесами, після чого їх можна спокійно видалити, перемістити або перейменувати.

Програма працює і на 32-бітних, і на 64-бітних версіях Windows. Вона інтегрується в контекстне меню кожного елемента операційної системи (ярлики, файли, папки тощо), тому її навіть не потрібно спеціально запускати для видалення файлу. Доступна утиліта на 40 мовах.

Щоб видалити файл за допомогою Ulocker, скачайте утиліту з офіційного сайту програми (можна вибрати 32 - або 64-бітні, а також Portable-версію) і встановіть. Тепер в контекстному меню, що з'являється при правому натисканні мишкою на об'єкт, повинен з'явитися пункт Unlocker (в 64-бітный версії це може бути підпункт в пункті X64).

Якщо у вас не виходить видалити файл, клацніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть пункт Unlocker. Відкриється вікно зі списком процесів, що блокують доступ до файлу. Виберіть дію, яку вам потрібно виконати з об'єктом (видалити, перейменувати, копіювати або перемістити) і з процесом (видалити, розблокувати, розблокувати всі процеси). Іноді для остаточного видалення файлу за допомогою Unlocker може знадобитися перезавантаження комп'ютера.

Як бачите, існує декілька способів видалити файл, який не видаляється, і хоча б одну з них неодмінно повинен спрацювати. До речі, іноді видалити файл не дають віруси в системі, так що не завадить додатково просканувати комп'ютер антивірусною програмою. Гірше від цього точно не буде. (Зверніть увагу на цікаву статтю - Віртуальний WiFi в Windows)

Тепер ви знаєте що робити якщо не вдається видалити файл.

Вконтакте
Pinterest