Огляд Windows 8. Частина 3

admin Статті про Windows

Огляд Windows 8. Програми Metro і розшарювання файлів.

Windows 8 Developer Preview поставляється з декількома додатками, які показують, наскільки цікавим може бути новий інтерфейс. Так, наприклад, на представленому нижче скріншоті ви бачите додаток Picstream, яке витягує деякі цікаві картинки з Flickr.

Ви можете використовувати універсальну комбінацію Win + Q для відкриття панелі пошуку в цьому додатку, набору чого завгодно і знаходження цікавих картинок від людей на Flickr.

Програми Metro і розшарювання файлів

Наблизьте одну з цих картинок. Потім натисніть Win + C для виклику меню Charms і виберіть опцію розшарювання (Share). На комп'ютері з Windows 8 Developer Preview ви побачите два можливі місця, куди ви можете викласти свою картинку - це Facebook або Twitter. Але з часом, ймовірно, з'являться також опції для Email, IM і ряду інших сервісів.

Програми Metro і розшарювання файлів

Виберіть опцію Tweet @rama, і ви відразу ж побачите вікно Tweet, звідки ви можете викласти свою картинку на Twitter, не виходячи з програми.

Програми Metro і розшарювання файлів

Якби ви відкрили програму Tweet @ rama і натиснули б Win + Q, ви б помітили, що, як і в додатку Photo, ви можете використовувати панель пошуку для виконання пошуку в своїх твітах.

Програми Metro і розшарювання файлів

Хочете читати свій фід Facebook безпосередньо з Metro? Немає проблем. Просто відкрийте Socialize, введіть своє ім'я/пароль Facebook, і почніть переглядати свої фіди за допомогою програм, на кшталт News Feed ...

Програми Metro і розшарювання файлів

Але ще цікавіше те, що ви легко можете переглянути і свої фотографії. Ось, наприклад, мої фотоальбоми.

Програми Metro і розшарювання файлів

Увійдіть в один з них, і ви зможете проглянути всі фотографії, скачати їх або навіть поділитися ними з друзями через інші програми.

Програми Metro і розшарювання файлів

Є також і додаток для читання фідів - Feed reader, досить простий у використанні. Виберіть свої фіди або додайте їх за допомогою текстового вікна ...

windows8-preview-8.png

... І ви зможете переглядати заголовки, що, втім, досить нудно ...

Програми Metro і розшарювання файлів

Але клацнувши, ви побачите досить приємний вид, що розтягнувся від правої сторони екрану до лівої. Якщо, звичайно, ви дивитеся на повний фід.

windows8-preview-10.png

Огляд Windows 8. Internet Explorer 10 і інтерфейс Metro

Завантажте Internet Explorer з екрану Metro, і ви побачите браузер в повноекранному режимі, до якого, на відміну від усього іншого, ви звикли. Натисніть Win + Z для виклику панелі додатків App, і ви побачите всі вкладки і рядок адреси знизу.

Internet Explorer 10 і інтерфейс Metro

Використовуючи іконку Pin, ви можете створити на домашньому екрані нову панель для свого улюбленого веб-сайту. Ці панелі досить зручні для їх швидкого завантаження.

windows8-preview-12.png

Варто відзначити, що якби ви завантажили Internet Explorer з панелі завдань, то побачили б браузер із звичайним настільним інтерфейсом.

Швиденько пройшовшись по браузеру, нам здалося, що він багато в чому є тим же IE9. Так що про нього поки розповідати особливо нема чого.

Огляд Windows 8. Диспетчер завдань

Як видно на скріншоті нижче, новий диспетчер задач (Task Manager) значно відрізняється від попередника. Але не сходите з розуму! У ньому все ще криється міць, яка тепер схована під кнопкою "Додатково" (More details).

Відкривши деталізований вигляд, ви побачите набагато більш охайне і корисне діалогове вікно, яке представляє вам використання процесора, оперативної пам'яті, жорсткого диска і мережі.

windows8-preview-13.png

Клацніть по вкладці Performance (продуктивність), і ви побачите надзвичайно охайний діалог, що дозволяє вам відстежити використання CPU, RAM, диска та мережі. Чудово.

Диспетчер завдань Windows 8

Продовжуючи розповідь про поліпшення, хочеться відзначити вкладку App History (історії додатків), яка дозволяє відстежити, скільки оперативної пам'яті або CPU додаток використовував раніше - надзвичайно корисна можливість в плані пошуку джерела тормозів комп'ютера.

Диспетчер завдань Windows 8

Є також і нова вкладка Startup (завантаження під час запуску), яка дозволяє швидко знайти всі завантажувані при запуску програми і з допомогою всього одного кліка відключити їх. Готово!

Диспетчер завдань Windows 8

Ще одна цікава можливість, яку ви могли не помітити - тепер Microsoft надала нам кнопку Restart для перезавантаження Windows Explorer.

Вконтакте
Pinterest