Оптимізація ssd диска під Windows 7

admin Статті про Windows

В останні роки особливо помітно підвищилася швидкість впровадження в життя новітніх технологій. Те, про що ще вчора - позавчора можна було лише мріяти, сьогодні - буденна в побуті річ. Але все нове має і свої особливості, які необхідно враховувати, і до яких не відразу звикаєш, але від яких нікуди не дітися

Сьогодні хочу розповісти про деякі нюанси і тонкощі в питанні роботи ОС Windows 7 на твердотільному накопичувачі (solid-state drive) SSD. На відміну від звичних нам жорстких дисків, з їх механічними елементами (шпинделем, головками і пластинами), SSD накопичувачі не мають механічних складових за визначенням. Ви не почуєте від них характерних для HDD звуків, вони працюють набагато швидше, при цьому споживають набагато менше електроенергії. Щоправда, всі ці переваги можуть бути злегка затьмарені тим фактом, що такі накопичувачі мають вельми обмежений ресурс, тобто обмежене число можливих циклів запису і стирання даних. Враховуючи особливості роботи ОС комп'ютера, Windows 7, зокрема, легко прийти до висновку про необхідність зменшити звернення до системи твердотільному накопичувачу. Існує ряд операцій, вдавшись до яких можна значно скоротити кількість таких звернень, тим самим істотно збільшивши термін служби поки не найдешевшої комплектуючої.

Оптимізуємо твердотільний накопичувач програмою SSD Fresh

Якщо ви вже встигли задатися питанням підвищення живучості вашого SSD накопичувача або правильніше кажучи, оптимізації SSD, то напевно читали статті, в яких описані різні способи оптимізації його роботи, включаючи зміну системних налаштувань і копання в реєстрі. Цілком можу припустити, що більшість користувачів так і не скористалися цими порадами елементарно по незнанню і побоюванняю зробити щось не так (і правильно зробили!).

Все може бути набагато простіше, якщо ви не сисадмін або просто досвідчений комп'ютерник, вам дуже стане в нагоді в цьому плані чудова програма, до того ж вона freeware, SSD Fresh. Скачайте інсталяційний файл програми на свій комп'ютер і запустіть. Процедура інсталяції звичайна, стандартна, не викликає жодних питань. Єдине, на що необхідно звернути увагу, це активація програми. Для отримання безкоштовної активації необхідно просто заповнити і відправити розробникам стандартну форму із зазначенням своєї електронної адреси.

Оптимізація ssd диска під Windows 7.

У відповідь на вашу пошту прийде лист з посиланням, перейдіть по ній та активація програми відбудеться автоматично.

Що вміє програма SSD Fresh?

На стартовій вкладці Огляд (Overview) - ми спостерігаємо всі диски комп'ютера, інформацію про тип носія, його інтерфейсі, обсяг, файлову систему, а також скільки дискового простору використовується.

Оптимізація ssd диска під Windows 7.

Трохи нижче знаходиться наступна вкладка Оптимізація (Optimization). Тут є різні пункти по оптимізації, давайте пройдемося по ним:

Оптимізація ssd диска під Windows 7.

Відключення індексування. Цей інструмент був актуальним для роботи з HDD накопичувачами. Суть процесу в тому, щоб прискорити доступ до файлів. Система індексувала весь вміст розділу, а сам індекс записувався на диск. Враховуючи споконвічно високу швидкість читання-записи, притаманну твердотілим накопичувачам, відключаємо індексування, натиснувши на посилання Оптимізувати (Optimize).

Дефрагментація. Оскільки в твердотільних накопичувачах апріорі відсутня зчитуюча головка і фізично переміщатися просто нема чому, процес дефрагментації повністю втрачає свій сенс. Скажу більше, що відбуваються при дефрагментації зайві цикли запису-стирання даних безпосередньо скорочують термін служби нашого SSD накопичувача. Відключаємо, також як і в пункті Дефрагментація файлів .

Timestamp. Швидше за все вам не знадобиться інформація про доступ операційної системи до файлів, до того ж цей процес зменшує термін служби SSD накопичувача з-за частих перезаписів даних. Відключаємо за аналогією з дефрагментацией.

Prefetch. Використовується для швидкого доступу до часто використовуваних додатків, ця опція відповідає за попереднє їх завантаження в пам'ять комп'ютера. Так як швидкість відгуку в твердотільних накопичувачах досить висока, відключаємо і цю функцію, просто через непотрібність.

Ведення журналу подій Windows. Не сперечаюся, в системному журналі можна наочно побачити і дізнатися все про роботу операційної системи. Інформація може бути корисною, так що цей пункт залишаю кожному на його розсуд. Сам же я зробив свій вибір у бік збільшення ресурсу мого SSD накопичувача і вимкнув цю можливість.

Відновлення системи. Тут теж палиця о двух кінцях. З одного боку можливість зробити відкат системи до робочого стану (у разі чого) завжди може бути корисною. З іншого боку - втрата дискового простору і, знову ж таки, частий перезапис даних, вбиває недешевий твердотільний диск. Вибір за вами.

8.3 name creation. Якщо ви не настільки олдфаг - і не використовуєте 16-бітові додатки (під DOS, наприклад), які не обробляють довгі імена папок і файлів, а користуєтеся сучасним софтом, то формат імен 8.3 швидше за все вам не знадобиться ніколи.

Windows trim function. Спеціально для твердотільних накопичувачів! Збільшує термін життя SSD, а тому обов'язково повинна бути включена! З маленькою обмовкою на підтримку цієї опції самим накопичувачем, що рекомендується уточнити у виробника.

Якщо оптимізація за всіма перерахованими пунктами вас цілком влаштовує, то можете, не втрачаючи часу просто клацнути по посиланню Оптимізація всіх параметрів (Optimize all settings) вгорі праворуч у вікні програми.

Отже, оптимізація SSD диска завершена, ми з вами розібралися в тому, як правильно налаштувати твердотільний накопичувач для збільшення його життєвого часу і ефективного використання з допомогою безкоштовної програми SSD Fresh. Однозначно варто уважно пройтися по всіх пунктах і зробити оптимізацію - це ваш диск, ваш час та ваші гроші! Вся ця інформація, безперечно, буде корисною, якщо ви зважитеся перенести Windows 7 з HDD на SSD. Не забувайте підписатися на мої оновлення, щоб завжди бути в курсі, як зробити роботу за комп'ютером ефективніше. Репости та коментарі вітаються!

Вконтакте
Pinterest