Поліпшення безпеки Windows 8

admin Статті про Windows

Поліпшення безпеки Windows 8Які нові можливості безпеки Windows 8 є для нас плюсом? І наскільки ми захищені, коли зберігаємо дані та іншу приватну інформацію в новій операційній системі від Microsoft?

Продуктивність, дизайн, простота використання інтерфейсу і інші можливості будуть мати значення тільки якщо ваш пристрій, система або додаток надійно захищені. Цей аспект надзвичайно важливий у випадках з операційними системами, на зразок майбутньої Windows 8.

Які нові можливості безпеки Windows 8 є для нас плюсом? І наскільки ми захищені, коли зберігаємо дані та іншу приватну інформацію в новій операційній системі від Microsoft? Також у пригоді стане стаття - Безпека Windows 7.

Поліпшення безпеки Windows 8

Нові можливості безпеки Windows 8 активуються в момент завантаження системи. Раніше можливості безпеки активувалися лише після запуску операційної системи. Це потенційно дозволяло деяким вірусам інфікувати BIOS і файли завантаження.

Тепер процес завантаження кардинально змінився. Тепер замість BIOS буде використовуватися інтерфейс Unified Extensible Firmware Interface (UEFI), який запобігає запуску незареєстрованих додатків, дозволяючи завантаження лише підписаним додаткам. Це не дозволить шкідливим програмам отримувати доступ до BIOS і до файлів завантаження. Дана можливість вважається одним з основних поліпшень безпеки Windows 8.

Оновлення захисника Windows

Крім зміненої системи завантаження, в Windows 8 також входить вбудована захисна програма, орієнтована на запобігання проникнення в систему шкідливих програм. Якщо раніше захисник Windows здебільшого орієнтувався лише на запобігання шпигунських атак, то тепер він став більш вирусо-орієнтованим.

Захисник Windows дійсно став окремою антивірусною системою, що виконує сканування в реальному часі, і одержуючою щоденні оновлення. Дана можливість дуже корисна тим людям, які нехтують використанням спеціальних антивірусних програм.

Internet Explorer 10

Більшість загроз виходить з Веб, тому особливу увагу в безпеці системи слід приділити веб-браузерам. Одним з найбільш слабких ланок в захисті попередніх Windows був Internet Explorer. Крім того, багато також скаржилися на програми Java та Flash, які були схильні до атак хакерів.

Новий IE10 тепер більш стійкий до атак "нульового дня" і проникнення шкідливих програм. Хоча все ще важко бути впевненим у захисті сторонніх додатків Flash і Java.

Десята версія браузера для Windows 7 вийде в листопаді цього року. Користувачі Windows Vista і XP нового браузера не отримають.

Контейнер додатків AppContainer

При використанні ряду різних програм важко керувати всіма працюючими в системі процесами, особливо тими, що запускаються без вашого прямого дозволу. І хоча більшість процесів є необхідними, деякі і них можуть бути сумнівними.

На цей раз Microsoft врахувала це і створила спеціальне оточення - "пісочницю", покликане запобігати неконтрольованому запуску додатків. Тепер всі додатки будуть працювати в цьому новому оточенні, що називається AppContainer. Даний контейнер дасть більший контроль над додатками і, зокрема, запобігатиме роботі в операційній системі шкідливих програм.

Інші поліпшення

Крім вищеперелічених можливостей безпеки Windows 8, нова операційна система має деякі поліпшення і в глибоких рівнях, в розподілі пам'яті. Тепер додавання ступенів випадковості і всі невірні вводи будуть відхилені. Сторінки захисту Guard Pages не дадуть внести запис за межами виділеної області пам'яті, а функція Fast Fail вб'є процеси, в яких виявлено пошкодження пам'яті.

Вконтакте
Pinterest