Що це за папка Inetpub в windows 10: чи можна її видалити?

admin Статті про Windows

Inetpub що це за папка windows 10? Нерідко трапляється так, що в десятій версії на диску C можна виявити директорію inetpub. Іноді вона містить підкатегорії wwwroot, logs, ftproot, custerr і інші. Початківець користувач навіть не завжди зможе визначити, що це за каталог, навіщо він потрібен, а також чому він не може прибрати його з комп'ютера. Щоб видалити ці папки потрібен дозвіл операційної системи.

Локальний диск C

Якщо ви будете слідувати цим алгоритмом, ви зможете видалити inetpub з вінчестера і не пошкодити «операційну». З інструкції ви також в деталях дізнаєтеся про те, що являє собою inetpub в «десятці». У попередніх версіях ОС теж зустрічається ця папка.

 

Навіщо потрібна директорія?

 

Inetpub - це папка, яка за замовчуванням знаходиться в операційній системі. Вона призначена для служб Microsoft Internet Information Services (IIS). У неї вкладено піддиректорії, які необхідні для роботи сервера від компанії Майкрософт. Так в каталозі ftproot повинні розташовуватися файли, необхідні для ftp, в wwwroot - для публікації на web-сервері по http.

Якщо ви створювали FTP-сервер системними засобами або інсталювали IIS вручну (це може бути зроблено за замовчуванням системними засобами), то категорія використовується для того, щоб вони працювали.

Якщо ви не маєте уявлення про те, про що говорилося вище, ймовірно, від директорії можна позбутися. Елементи IIS іноді не потрібні, але на автоматі включені в операційну систему. Однак зробити це можна, тільки виконуючи певні кроки. У провіднику або в сторонньому файловому менеджері видаляти категорію не рекомендується.

 

Як видалити в десятій версії?

 

Якщо ви все-таки зважитеся спробувати видалити в провіднику цю директорію, система сповістить вас про те, що до папки недоступний. Система також повідомить вам, що для того, щоб виконати цю операцію, потрібен дозвіл. І вам для того, щоб змінити директорію, необхідно запросити дозвіл у ОС.

Важливо! Всі серверні служби, які працюють на ПК, є вразливість в потенціалі. Тому, якщо для роботи будь-яких програм не потрібні Служби IIS, розташовані в директорії inetpub, краще їх відключити. При необхідності ви завжди зможете включити їх на вкладці «Включення і відключення компонентів Windows».

Насправді цей каталог видалити досить легко. Є штатні системні засоби, якими можна в «операційки» десятої версії прибрати компоненти «Служби IIS». В результаті ви позбудетеся і від непотрібної вам папки. Для цього дієте за наступним алгоритмом:

  • Клацніть правою кнопкою мишки по напису «Пуск» і в меню, натисніть пункт «Панель управління», щоб його відкрити (спосіб для старих версій Віндовс 10). Або скористайтеся пошуком на панелі завдань.
Панель управління
  • В цьому вікні відкрийте «Програми» далі перейдіть за посиланням «Програми та засоби»
Програми та засоби
  • З лівого боку виберіть опцію «Включення і відключення компонентів Windows» і клікніть по ній.
Включення або відключення компонентів
  • Після цього зніміть всі галочки з розділу «Служби IIS» (попередньо визначте його місце розташування) і клікніть «OK».
Включення або відключення компонентів
Після того, як всі ці кроки будуть виконані, перезавантажте ПК. Потім перевірте, чи залишилася папка. Якщо її все ще видно, в ній могли зберегтися будь-які файли у вкладених директоріях. Тоді просто видаліть її вручну.
Вконтакте
Pinterest