System Volume Information - що це за папка і як її можна видалити

admin Статті про Windows

 

Що це за папка System Volume Information в Windows 10?

 

System volume information знаходиться на дисках, флеш-драйвах і інших накопичувачах в сьомий, восьмий і десятої версіях операційної системи. Вона розташована в корені диска, і початківці юзери часто не знають, для чого призначена ця директорія, і чи можна її видалити.

 

Призначення

 

У цій директорії містяться необхідні системні дані:

  • Точки відновлення (якщо їх створення для даного диска включено);
  • Бази даних Indexing Service, унікальний розпізнавальний знак для накопичувача, який використовується в «операційки»;
  • Історію системних елементів.
Папка System Volume Information

Іншими словами, дана директорія містить в собі інформацію, яка потрібна для того, щоб служби могли взаємодіяти з запам'ятовуючим пристроєм. Крім цього, вона включає в себе відомості, які необхідні для System restore або системних файлів засобів відновлення.

 

Чи можна видалити?

 

На дисках NTFS (у вас на вінчестері або solid-state drive) користувач не може отримати доступ до даного каталогу в ОС. Ця директорія має атрибутом «лише для читання». Крім цього маніпуляції з нею обмежені і особливими правами доступу.

Ви не зможете її просто так видалити, так як отримаєте повідомлення про те, що вона недоступна. Щоб як-небудь трансформувати властивості цієї директорії, вам знадобиться «запросити дозвіл у адміністратора».

Немає доступу до папки

Звичайно доступ можна отримати і обійти ці системні заборони. Чи потрібно? Скоріше ні, як і для інших папок, які вимагають отримання дозволу. Але, якщо вам це дуже необхідно, в розділі «Безпека» у властивостях цієї папки можна надати собі повні права доступу до неї.

Якщо ця директорія знаходиться на USB-флеш-накопичувачі або іншому аналогічному пристрої FAT32 або exFAT, як правило позбутися її можна без будь-яких особливих дій з правами доступу, які характерні для файлової системи NTFS.

Однак є одне «але»: зазвичай дана директорія (якщо мова йде про «Винда»), тільки-но ви встигнете її видалити, майже відразу створюється знову. Крім того, позбавлятися від даної директорії не має сенсу, тому що дані, які в ній містяться, необхідні для нормальної роботи ОС.

 

Як очистити?

 

Хоча видалити її звичайним способом не вийде, папку можна очистити. Зробити це потрібно в тому випадку, якщо на диску вона займає надто багато місця. Папка може сильно збільшитися в розмірах, якщо в ній міститься багато збережених системних точок відновлення, або історія збережених файлів занадто об'ємна.

Відповідно, щоб очистити цей каталог, ви можете виконати наступні дії:

  • Вимкнути захист Windows (і створення контрольних точок відновлення на автоматі);

Відключити захист системи

  • Ліквідувати деякі точки відновлення, які вам більше не потрібні;

  • Вимкнути історію файлів операційної системи.

    Якщо ви не хочете, щоб ця та інші системні папки часто траплялися вам на очі, підключіть опцію «Приховувати захищені системні файли». Вона розташовується в параметрах папок в «Провіднику». Для цього перейдіть в розділ «Вид» і відкрийте «Параметри».

Параметри папок

Це не тільки покращить вигляд вашої операційної системи десятої або будь-який інший версії, але і убезпечить її роботу. Тим самим ви позбавите себе від численних проблем. Багато збої, пов'язані з роботою Windows бувають викликані видаленням директорій і файлів, які невідомі починаючому користувачеві.

Ви можете порахувати, що такого елемента раніше не було, або вирішити, що це вірус, раз не маєте уявлення про те, що це за каталог. Але досить часто виявляється, що колись ви не помічали її тільки тому, що за замовчуванням в системі не було включено їх відображення.

Вконтакте
Pinterest