Установка драйверів Windows

admin Статті про Windows

Пошук і установка драйверів на Windows

Установка драйверів Windows. Повне керівництво як знайти і встановити всі драйвера на ноутбук або комп'ютер.

І так, Windows вже встановлено по одному з даних посібників: Установка Windows XP, Установка Windows 7 на ноутбук. Тепер потрібно встановити драйвера. Цей процес можна умовно розбити на три етапи:

Визначення виробників і моделей пристроїв, для яких необхідно встановити драйвера; Пошук драйверів для ноутбука або комп'ютера; Установка драйверів.

1. Визначення виробників і моделей пристроїв, для яких необхідно встановити драйвера

Щоб дізнатися які пристрої встановлені в ноутбуці чи комп'ютері, необхідно скористатися утилітою Everest. Для наших цілей цілком підійде і демо-версія. Встановлюємо і запускаємо цю утиліту:

Визначення виробників і моделей пристроїв

Оскільки це демо-версія програми, натискаємо на ОК.

Щоб дізнатися для яких пристроїв потрібно встановити драйвера, необхідно перейти на вкладку Пристрої -> Пристрої Windows:

Пристрої Windows

Праворуч у вікні виводиться список всіх драйверів у системі. Жовтенький знак питання біля імені означає, що система не змогла знайти драйвери на пристрої. Розгортаємо вкладку:

Cистема не змогла знайти драйвери на пристрої

Вгорі праворуч бачимо список пристроїв з знаками запитання. Для них Windows не змогла знайти драйвера.

Тепер потрібно визначити що то за пристрої, хто виробник і що за модель. Як же це зробити?

Насправді все дуже просто: клацаємо по невідомому пристрою:

Windows не змогла знайти драйвера

У вікні внизу бачимо інформацію по тому пристрою. Нас цікавить рядок Апаратний ID з VEN і DEV (на картинці вона виділена).

У кожного пристрою, будь то відеокарта, чи процесор Intel мишка або ІЧ-порт, є два чотиризначних номери. Перший номер (VEN або VID) є кодом виробника. На зображенні це 8086, що відповідає Intel. Другий номер (DEV або PID) визначає модель устрою, яку випускає той виробник. На зображенні це 4232, що відповідає Wi-Fi адаптеру 5100 AGN від Intel.

Якщо програмі Everest відомо цей пристрій, то вона за кодами VEN і DEV його визначає і пише внизу назву:

Визначення пристрою за кодами VEN і DEV

Як бачимо, програма так і вказала, що це Intel Wi-Fi Link 5100 AGN(Стаття - Налаштування Wi-Fi).

Таку операцію потрібно виконати для всіх невідомих пристроїв. Потрібно просто на папірці виписати їх виробника і модель або рядок з VEN/DEV кодом.

В результаті у вас повинен бути список назв і моделей пристроїв, для яких потрібно знайти і встановити драйвера. Тепер можна переходити до наступного етапу.

2. Пошук драйверів для ноутбука або комп'ютера

Коли ви закінчили виписувати виробників і моделі пристроїв або рядки з VEN/DEV або VID/PID кодами, можна приступати до пошуку драйверів в інтернеті.

3. Установка драйверів

Установку драйверів варто починати з драйвера чіпсета і відеокарти. Для однієї і тієї ж моделі ноутбука чіпсет звичайно той же, але відеокарти можуть відрізняться від конфігурації до конфігурації. Яка саме відеокарта встановлена ​​можна дізнатися за допомогою Everest:

drivers-ustanovka.jpg

Як бачимо в рядку PCI-пристрій зазначено, що відеокарта від Intel. Якщо проаналізувати VEN і DEV коди в рядку Апаратний ID можна прийти до такого ж висновку. Логічно, що для відеокарти Intel потрібні відповідні драйвера.

Важливі зауваження з встановлення драйверів:

  • драйвера на модем (якщо є) ставити потрібно після драйверів на звукову карту;
  • драйвера для Web-камер, TV-тюнерів, сканерів відбитків пальців, Bluetooth-адаптерів ставляться зазвичай в два етапи: спочатку встановлюється драйвер на пристрій, а потім ставиться сама програма для роботи з тим пристроєм. Як приблизно відбувається установка драйвера на пристрій можна почитати тут: Пошук і установка драйвера для веб-камери;
  • Драйвера на тачпад ставити потрібно. Разом з ним встановлюються драйвера для роботи деяких кнопок;
  • Драйвера на картрідер ставити теж потрібно. Найчастіше в Windows їх немає;
  • У пошуку і встановлення драйверів може допомогти Windows Update (оновлення Windows)

Примітка:прочитайте статтю про те як розігнати відеокарту.

Вконтакте
Pinterest