Версії операційної системи Windows 8

admin Статті про Windows

В операційній системі Wndows 8 було максимально скорочено кількість різних версій. По суті, звичайний користувач при покупці системи для свого комп'ютера змушений вибирати лише з двох варіантів - звичайної Windows 8 і більше «просунутої» Windows 8 Pro, оскільки дві інші версії призначені для корпоративного ринку. Це явне спрощення в порівнянні з тією ж Windows 7, у якій цілих шість різних версій.

Операційна система Windows 8

Найпростіша версія Windows для архітектур x86 і x86-64. Система призначена для установки на домашніх комп'ютерах і, що логічно, пропонує лише базову функціональність.

Windows 8 Pro

Грубо кажучи, якщо операційна система Windows 8 орієнтована на звичайного споживача - як раніше Windows XP Home, тоді як Windows 8 Pro - орієнтована на компанії і ентузіастів, як була XP Professional. Крім базової функціональності Windows 8, додатково пропонує можливість роботи в якості сервера Remote Desktop, вхід в домен Windows, підтримку групових політик і шифрованого файлової системи, систему віртуалізації Hyper-V, шифрування диска BitLocker, завантаження з віртуальних жорстких дисків VHD. Windows Media Center буде доступний у вигляді окремого безкоштовного аддона.

Якщо ви купуєте новий комп'ютер, швидше за все це також означає вибір між звичайною редакцією Windows 8 і її професійною версією. Але якщо ви купуєте новий планшет, вам доведеться вибирати вже серед трьох редакцій: Windows 8, Windows 8 Pro і Windows RT. У цьому випадку ваш вибір буде обмежений типом купується пристрої: деякі моделі мають набір сумісних мікросхем Intel - тут ви можете вибирати між Windows 8 і Windows 8 Pro - а деякі набір мікросхем ARM, тут ваш єдиний вибір Windows RT.

Windows RT

Спеціальна редакція Windows 8 для пристроїв на базі ARM-процесорів. Вона комплектується оптимізованим під сенсорне керування базовим набором десктопних додатків пакета Office 2013 (Word, Excel, PowerPoint і OneNote). У ній буде лише часткова підтримка десктопного оточення, встановлювати додатки можна буде лише з Windows Store. Також тут відсутній Bitlocker (замість використовуються можливості шифрування самого пристрою), Storage Spaces, можливість входу в домен, групові політики, Remote Desktop і т.д. Поширюватися Windows RT буде лише в якості встановленої системи, купити її окремо не можна.

Windows 8 Enterprise

Старша версія Windows 8. Крім всієї функціональності, доступної в Windows 8 Pro (за винятком можливості встановити додаток з Windows Media Center), пропонує ряд корпоративних функцій, наприклад Windows To Go (можливість запуску системи з зовнішнього накопичувача), AppLocker (дозвіл або заборона на запуск програмного забезпечення на основі білих і чорних списків), підтримку технології DirectAccess (аналог VPN-з'єднання, що дозволяє клієнтським комп'ютерам підключатися до серверів DirectAccess відразу після появи підключення до Інтернет).

Можливості апгрейда

Якщо у вас вже є Windows 7 і ви хочете оновитися на Windows 8, це можна зробити, не купуючи повну версію. Треба лише враховувати один нюанс - існують певні обмеження в плані того, з якою на яку версію можна буде оновитися. Так, на Windows RT оновитися не можна зовсім (що логічно). Якщо у вас Windows 7 Starter, Home Basic або Home Premium, то є оновлення на Windows 8 або Windows 8 Pro, на вибір. Windows 7 Professional може бути оновлена ??або на Windows 8 Pro, або на Windows 8 Enterprise, а Windows 7 Ultimate - тільки на Windows 8 Pro. І нарешті, корпоративну Windows 7 Enterprise можна оновити також лише на Windows 8 Enterprise.

Вконтакте
Pinterest