Чотири типу виконуваних файлів Windows

admin Статті про Windows

 

Розширення виконуваних файлів

Виконувані файли містять код, який запускається при відкритті файлу. Програми Windows, додатки Mac OS X, скрипти і макроси - все вважаються виконуваними файлами. Так як файли ці типів виконують код при запуску, то не можна відкривати невідомі виконувані файли, в тому, числі і отримані по електронній пошті у вкладенні.

Найпоширенішими розширеннями вважаються .EXE, .APP, .VB, .SCR і .MSI.

 

Опис розширення EXE. Чим відкрити файл з розширенням EXE?

Чим відкрити файл EXE

У Windows: Microsoft Windows, VMware ThinApp, Microsoft Visual Studio, IcoFX У Mac OS: Parallels Desktop 7 для Mac з встановленою Microsoft Windows, VMware Fusion 4 з встановленої Microsoft Windows, Oracle VM VirtualBox з встановленої Microsoft Windows, CodeWeavers CrossOver, Darwine, Kronenberg WineBottler У Linux: CodeWeavers CrossOver, Oracle VM VirtualBox з встановленої Microsoft Windows, Wine, Cedega, DataFlex У MS-DOS: MS-DOS У Symbian: Symbian OS У Sony PlayStation: Sony PlayStation

Опис EXE

Розробник: Microsoft

Розширення EXE - це файл, який використовується традиційно в якості виконуваного файлу для програм з часів першої DOS. Є кілька версій цього формату, але все служать одній меті - для запуску програми.

EXE формат був, і до сих пір використовуються в багатьох операційних системах, включаючи MS-DOS, Windows, OS / 2, Symbian або OpenVMS. Ці файли можуть бути знайдені в 16-розрядної, 32-розрядної і 64-розрядної версії ОС.

Практично кожна програма має один або кілька виконуваних файлів для запуску. Ймовірно, це один з найбільш часто використовуваних форматів файлів.

На додаток до виконуваного коду, * .EXE файли можуть містити різні дані, наприклад, іконки.

Розширення exz - це помилкове розширення для EXE.

УВАГА: Виконувані файли також використовуються для поширення троянів і інших шкідливих програм. Завжди будьте обережні при відкритті невідомих файлів * .EXE, так як ви можете заразитися.

MIME тип: application / octet-stream, application / x-msdownload, application / exe, application / x-exe, application / dos-exe, vms / exe, application / x-winexe, application / msdos-windows, application / x -msdos-program HEX код: 4D 5A ASCII код: MZ

 

MSI - Установчий файл (інсталятор) Windows (Windows Installer Package)

Чим відкрити файл MSI

У Windows: Windows Installer, Microsoft Windows, Windows Installer XML, 7-Zip

Опис розширення MSI

Розробник: Microsoft

Розширення MSI - це файл, який зазвичай пов'язаний з сервісом установника Microsoft Windows Installer, який є компонентом Windows, починаючи з Windows 2000. * .MSI файл містить інсталяційний пакет для швидкої і бездоганною установки на платформі Windows. MSI файл може бути використаний як сторонніми розробниками для установки програмного забезпечення, так і для поновлення Windows. Ці файли містять всю інформацію, яка необхідна установника Windows для установки або видалення програми або продукту, і для конфігурації користувальницького інтерфейсу.

Кожен такий пакет установки включає в себе файл * .MSI, що представляє собою складовою документ OLE, що містить установчу базу даних - набір з взаємопов'язаних таблиць, що містять різну інформацію про продукт і процесі установки. Крім бази, в .MSI файлі можна поміщати призначені для користувача сценарії (написані на JScript, VBScript або Eclipse) та допоміжні DLL, якщо такі потрібні для установки, а також самі встановлюються файли, запаковані в форматі .CAB.

Файл з розширенням MSI так само можна розпакувати за допомогою архіваторів, наприклад, 7-Zip або за допомогою утиліти командного рядка (cmd.exe), в ній необхідно виконати команду: msiexec /ac:\filename.msi / qb TARGETDIR = c: \ tmp

ПРИМІТКА: У Windows Vista файли .MSU використовуються для установки оновлень і виправлень системи.

MIME тип: application / x-ole-storage, text / mspg-legacyinfo HEX код: D0 CF 11 E0 A1 B1 1A E1 00 00 00 00 00 00 00 00 00 ASCII код: Msi.Package

 

SCR - Програма-заставка Windows (Windows Screensaver)

Чим відкрити файл SCR

У Windows: Microsoft Windows, Screensaver Maker, Ultra Screen Saver Maker

Опис розширення SCR

Розробник: Microsoft

Розширення SCR часто використовується для заставки Windows. Заставка SCR представляє собою комп'ютерну програму, яка використовується для запобігання марнотратства люмінофору на старих моделях ЕПТ-моніторів і зараз на плазмових моніторах. Заставка заповнює монітор рухомими зображеннями, візерунками, такстовой анімацією, слайд-шоу, звуковими ефектами і навіть відео, коли комп'ютер не використовується.

Файли SCR, як правило, зберігаються в каталозі C: ​​\ Windows \ System32 в операційній системі Windows. Заставка може бути встановлена ​​користувачем, так само встановлюється час активації заставки, коли комп'ютер не використовується протягом декількох хвилин. Так само заставки можна використовувати для захисту комп'ютера від небажаних відвідувачів. Багато заставки можна налаштувати, щоб запитували пароль у користувачів, перш ніж дозволити користувачеві відновити роботу.

В операційній системі Microsoft Windows заставка - це звичайна програма з розширенням файлу .SCR. Windows автоматично виконує .SCR файли, тому що .SCR - це виконуваний файл. SCR файли потенційно небезпечні, можна зловити вірусну інфекцію в комп'ютері, наприклад, від вкладень електронної пошти або з Інтернету. Необхідно встановлювати заставки тільки з надійних джерел.

Щоб змінити заставку в Microsoft Windows виконайте наступні дії:

• На порожньому місці робочого столу натисніть на праву кнопку миші. • У контекстному меню, яке з'явиться, виберіть «Властивості». З'явиться вікно настройки дисплея. • Виберіть вкладку «Заставка» для перегляду параметрів заставки • На сторінці «Параметри» екранної заставки можна вибрати іншу заставку, змінити налаштування поточної заставки і встановити необхідний час, перш ніж ваш скрінсейвер буде активізований. У вас також є можливість встановити запит пароля, який необхідно ввести, перш ніж ви можете використовувати комп'ютер після активізації заставки.

HEX код: 4D 5A ASCII код: MZ

 

VB - Скрипт VBScript (VBScript File)

Чим відкрити файл VB

У Windows: Microsoft Visual Studio, Adobe Dreamweaver, Microsoft WScript, Блокнот, NotePad ++, Nvu, Будь-який текстовий редактор У Mac OS: Adobe Dreamweaver, TextEdit, Будь-який текстовий редактор У Linux: gedit, GNU Emacs

Опис розширення VB

Розробник: Microsoft

Розширення VB пов'язано з Microsoft Visual Basic. .VB - файли сценаріїв VBScript, написаних на мові програмування Visual Basic і інтерпретується компонентом Windows Script Host. Visual Basic дозволяє розробникам розробляти програми для Windows, Web і мобільних пристроїв. Як і всі мови, орієнтовані на Microsoft. NET Framework, програми, написані на Visual Basic, отримують вигоду від безпеки і взаємодії мов. Visual Basic продовжує традицію полегшення розробки додатків на базі .NET Framework.

Файли VB можуть бути виконані в Windows, за допомогою вбудованої в операційну систему підтримки сценаріїв. Вони можуть бути запущені безпосередньо в операційній системі або в Internet Explorer.

.VB можуть бути іноді заражені вірусами або іншими шкідливими програмами. Ви не повинні відкривати невідомі .VB файли, особливо якщо ви отримали їх через вкладення електронної пошти від невідомого відправника.

Вконтакте
Pinterest