Віртуальний WiFi в Windows 7

admin Статті про Windows

Віртуальний WiFi в Windows 7Віртуальний WiFi в Windows 7. Зараз складно уявити, як можна обійтися без використання бездротових мереж в аеропортах, готелях, на виставках і навіть вдома. Створення технології бездротових мереж зробило істотний внесок в індустрію і змінило сам підхід до використання персонального комп'ютера. А в цій статті описана технологія налаштування Wi-Fi.

За час свого існування бездротові мережі (Wireless Local Area Network - WLAN), пережили багато змін, які торкнулися безпеки, дальності і швидкості; але основний принципи роботи так і залишилися незмінним.

Бездротові мережі можуть працювати в двох режимах:

  • коли два і більше пристрої з'єднані безпосередньо між собою, точка-точка
  • коли вони підключені через точку доступу (Access Point-AP).

У першому випадку говорять про просту мережу (ad-hoc mode). Використання даного режиму роботи зустрічається досить рідко і використовується, в основному, для обміну даними, коли немає можливості використовувати точку доступу.

Другий режим, з використанням точки доступу, називається інфраструктурним (infrastructure mode) і в більшості випадків, застосовується спільно з бездротовим маршрутизатором, підключеним до інтернету. Але використання одночасно двох режимів роботи на одному фізичному бездротовому адаптері не передбачено самою концепцією WiFi.

У пошуках нових способів використання бездротових мереж була запропонована концепція віртуалізації, яка знімає певні обмеження з використання та налаштуванням мереж і тим самим розширює їхні можливості. Даний підхід до використання бездротових адаптерів був реалізований кількома компаніями зі своїми назвами сучасних інформаційних технологій. У Intel це Intel My WiFi, а в Microsoft це Virtual WiFi.

Технологія Virtual WiFi

Virtual WiFi є програмною оболонкою, яка абстрагує бездротову мережеву карту і створює кілька віртуальних адаптерів. Кожен віртуальний адаптер може бути окремо налаштований для підключення до різних бездротових мереж, але при цьому всі вони будуть використовувати ресурси тільки одного фізичного бездротового адаптера.

Технология Virtual WiFi

Застосування Virtual WiFi

Для чого може стати в нагоді ця технологія? Наприклад, для створення персональної мережі (Wireless Personal Area Network - Wireless PAN-WPAN), до якої можна швидко підключити КПК, телефон, принтер, фотоапарат, ноутбук та інші пристрої з бездротовим адаптером для простого обміну інформацією; використовувати ноутбук як хот-спот (Hotspot) для надання доступу до інтернету бездротових пристроїв, розділяючи наявне на ноутбуці підключення до інтернету, неважливо - Еthernet, WiFi, 3G або WiMax. Іншим прикладом може бути випадок, коли радіосигнал недостатньо стабільний або не покриває потрібної відстані між точкою доступу і бездротовими пристроями. У цьому випадку комп'ютер або ноутбук з технологією Virtual WiFi може виступати в якості репітера, тим самим розширюючи зону покриття бездротової мережі.

Реалізація Virtual WiFi в Windows 7 і Windows 2008 R2

У Windows 7 і Windows 2008 R2 технологія Virtual WiFi була включена до складу операційної системи і реалізована на рівні ядра; крім того, була пророблена робота для простої реалізації програмної точки доступу (Software Access Point - SoftAP). При цьому від виробників бездротових пристроїв тепер потрібно лише реалізувати підтримку SoftAP в своїх драйверах. У зв'язку з цим, у поточній реалізації Virtual WiFi в Windows 7 і Windows 2008 R2 можливо створити тільки один віртуальний адаптер, який буде працювати тільки в режимі точки доступу, при цьому забезпечуючи шифрування тільки за WPA2-PSK/AES.

До речі кажучи, підтримка Virtual WiFi в драйверах є обов'язковою вимогою для сертифікації бездротових адаптерів на сумісність з Windows 7.

Мережа, створена за допомогою технології Virtual WiFi, позначається як Wireless Hosted Network, в перекладі від Microsoft це Розміщена Мережа. У зв'язку з веденням технології Virtual WiFi в нових операційних системах від Microsoft, в network shell були додані нові команди для керування розподіленою мережею; наведемо деякі з них:

netsh wlan set hostednetwork [mode =] allowed | disallowed - Дозволити або заборонити використання мережі.netsh wlan set hostednetwork [ssid =] [key =] [keyUsage =] persistent | temporary - Налаштування параметрів розміщеної мережі, де SSID - ідентифікатор SSID мережі; Key - ключ безпеки користувача, дозволений мережею; keyUsage - вказує , є ключ безпеки постійним або тимчасовим

netsh wlan show settings - Показує властивості мережі та її стан

netsh wlan show hostednetwork settings = security - Відображає параметри безпеки розміщеної мережі. (Показує, в тому числі, пароль заданий в key при налаштуванні netsh wlan set hostednetwork)netsh wlan start hostednetwork - Запустити розміщену мережу.netsh wlan stop hostednetwork - Зупинити розміщену мережу.

Встановлення та налаштування Virtual WiFi

Як виглядає настройка Virtual WiFi на практиці: нам потрібний ноутбук або звичайний персональний комп'ютер з бездротовим пристроєм, Windows 7 і драйвер, що підтримує Virtual WiFi. (Існує велика ймовірність того, що завантажений драйвер бездротового адаптера з Windows Update вже має підтримку Virtual WiFi)

Якщо описані вище умови виконуються, то викликаємо командний рядок з правами адміністратора і виконуємо в ньому наступну команду:

netsh wlan set hostednetwork mode=allow ssid="MS Virtual WiFi" key="Pass for virtual wifi" keyUsage=persistent

У даному прикладі "MS Virtual WiFi" - ім'я бездротової мережі, "Pass for virtual wifi"-пароль для доступу до цієї мережі (ви можете задати дані значення за своїм розсудом).

MS Virtual WiFi

netsh wlan set

Віртуальний Wi-Fi в Windows 7

Після виконання цієї команди, система знайде нове обладнання, і в диспетчері пристроїв з'явиться новий віртуальний мережевий адаптер - Адаптер міні-порту віртуального WiFi Microsoft (Microsoft Virtual WiFi miniport adapter). Але, знову ж таки, даний віртуальний адаптер з'явитися тільки в тому випадки, якщо у нас драйвер бездротового адаптера має підтримку Virtual WiFi.

Адаптер міні-порту віртуального WiFi

Перейшовши в Панель управління - Центр управління мережами і загальним доступом - Зміна параметрів адаптера, побачимо нове з'єднання Wireless Network Connection 2, яке буде показувати статус - немає підключення.

Wireless Network Connection

Тому наступним етапом буде запуск мережі. Для цього необхідно в командному рядку, також запущеної з правами адміністратора, виконати команду:

netsh wlan start hostednetwork

netsh wlan start hostednetwork

Virtual WiFi

Після цього мережа запуститься, і запрацює програмна точка доступу (SoftAP), в цьому можна переконатися, перейшовши в Панель управління - Центр управління мережами і загальним доступом. Так як у нас вже використовується підключення до інтернету по WiFi, ми виявимо, що Windows 7 підключена одночасно до кількох бездротових мереж. Тепер інші бездротові пристрої можуть підключатися до нашої точки доступу.

Програмна точка доступу

Якщо ми хочемо надати доступ до інтеренту інших бездротових пристроїв, які підключені до нашої програмної точки доступу (тобто організувати Хот-Спот - Hotspot), необхідно перейти в закладку Панель управління - Центр управління мережами і загальним доступом - Зміна параметрів адаптера і у властивостях з'єднання , через яке ноутбук отримує інтернет (у нашому випадку це підключення по WiFi, але воно може бути будь-яким: ethernet, 3G, WiMax і т.п.), у закладці Доступ поставити прапорець Дозволити іншим користувачам мережі використовувати підключення до інтернету даного комп'ютера, а в Підключення домашньої мережі вказати, на який мережевий адаптер надати (розшарити) інтернет, в нашому випадку це буде Wireless Network Connection 2, який належить до віртуального бездротовому адаптера.

Wireless Network Connection

З боку клієнта можна побачити кілька бездротових мереж, і при підключенні до організованої нами точці доступу, клієнт автоматично отримає IP адресу з внутрішнього DHCP сервера і буде відділений від зовнішньої мережі NAT (Network address translation).

ms virtual wifi connected.png

Переглянути стан розміщеної мережі - кількість клієнтів, параметри з'єднань, протокол роботи, можна командою:

netsh wlan show hostednetwork

Однією з особливих можливостей MS Virtual WiFi, в порівнянні з Intel My WiFi, є максимальна кількість підключень клієнтів, їх - до 100. Звичайно, з практичного боку, цифра майже недосяжна, але цілком можливо, що в обмеження всього в 8 клієнтів можна «впертися» при використанні Intel My WiFi.

Графічний інтерфейс до Virtual WiFi

Вигоди використання Virtual WiFi очевидні, але ось використання командного рядка для конфігурації та запуску мережі (а запускати розміщену мережу потрібно кожного разу після перезавантаження комп'ютера, виходу із сплячого і режиму очікування; причому з правами адміністратора), не зовсім зручно, та й вбудованої графічної оболонки для налаштування Virtual WiFi, на жаль, немає. Тому не дивно поява сторонніх утиліт, які і виконують функції цієї самої оболонки. Зараз таких утиліт декілька, це Connectify і Virtual Router Manager, налаштування їх теж зводиться до мінімуму: потрібно вказати SSID і пароль для доступу. Вони завантажуються разом з системою і відразу забезпечують включення розподіленої мережі, крім того вони вміють відображають всі поточні та минулі підключення до нашої розподіленої мережі.

Connectify

Virtual Router Manager

Ось і все про віртуальний WiFi в Windows 7.

Вконтакте
Pinterest