Вісім нововведень Windows Phone 8

admin Статті про Windows

Microsoft представила нове покоління операційної системи для мобільних телефонів - Windows Phone 8 Apollo. За іронією, основних нововведень в Windows Phone 8 теж вісім. Перші телефони на новій ОС з'являться вже цієї осені - випускати їх будуть компанії Samsung, Nokia, HTC, Huawei і ZTE. Погана новина для нинішніх власників телефонів на Windows Phone: оновити стару операційну систему до Windows Phone 8 буде не можна.

Апаратні нововведення Windows Phone 8

Як і передбачалося, Windows Phone 8 буде підтримувати багатоядерні чіпи. Це дозволить Microsoft наблизитися до конкурентів - Apple і Google - мобільні операційні системи яких вже давно сумісні з багатоядерними процесорами. Очікується, що перші пристрої, які вийдуть під управлінням Windows Phone, працюватимуть на двоядерних процесорах Qualcomm. Windows Phone 8 буде підтримувати три типи дозволу екранів - 800×480 пікселів, 1280×769 пікселів і 1280×720 пікселів. Попередня версія Windows Phone 7.5 підтримувала тільки один дозвіл екрана. Нарешті, в Windows Phone 8 з'явилася можливість для розробників вбудовувати слоти для карт пам'яті формату microSD.

Оновлений Internet Explorer 10

У Windows Phone 8 буде вбудована остання версія Internet Explorer, яка може похвалитися антифішинговим фільтром SmartScreen, що синхронізуються з ПК і здатним блокувати підозрілі сайти в режимі реального часу, і поліпшеною обробкою JavaScript, що дозволяє їй працювати в чотири рази швидше, ніж на Windows Phone 7.5. HTML 5 теж оновився і став в два рази швидше. За даними SunSpider, яка порівняла швидкість роботи IE 10 з іншими мобільними браузерами, IE 10 на поточний момент - найшвидший з усіх.

Єдине ядро з Windows 8

Windows Phone 8 матиме спільний з Windows 8 C і C++ код. Це полегшить розробникам створення крос-платформних додатків, які будуть працювати як на мобільному телефоні, так і на ПК і планшетах під керуванням останньої версії Windows. Це не те поліпшення, яке видно на перший погляд, проте воно дозволить розробникам писати коди високої продуктивності, в тому числі, і для мобільних телефонів. Завдяки цьому під Windows Phone 8 можуть бути адаптовані красиві і складні іграшки для ПК.

Вбудована технологія NFC

Windows Phone 8 буде підтримувати технологію бездротового зв'язку NFC, яка дозволяє обмінюватися інформацією між пристроями, що знаходяться на відстані близько 10 сантиметрів. Джо Бельфіор (Joe Belfiore), менеджер програми Windows Phone, показав, як може працювати NFC в смартфонах на Windows Phone 8 на прикладі реклами Lexus з вбудованим NFC-тегом, розміщеної в журналі. Він просто приклав телефон до верхньої частини реклами і завантажив таким чином інформацію про продукт на мобільний пристрій. Технологія NFC, вбудована в WP 8, дозволить смартфону обмінюватися інформацією не тільки з іншими смартфонами, але і з ПК, ноутбуками, планшетами. Але головне застосування NFC - оплата покупок за допомогою мобільного телефону, і йому теж знайшлося місце в Windows Phone 8.

Електронний гаманець

У Windows Phone 8 з'явиться додаток Wallet, в якому користувачі зможуть зберігати дані своїх дебетових і кредитних карт, картах лояльності та знижкових купонах. «Гаманець» Windows мало чим відрізняється від програми Passbook, яке Apple збирається ввести у своїй новій iOS 6. Але одна серйозна відмінність все ж є: Wallet - не просто скарбничка знижок і спеціальних пропозицій, але й повноцінний засіб оплати, він підтримує технологію NFC, що дозволяє оплачувати покупки, просто приклавши телефон до NFC-зчитувача. У цьому сенсі Windows-гаманець більше нагадує Google Wallet, але на відміну від нього зберігає дані про рахунки та іншу фінансову інформацію на захищеній сім-карті, а не на самому пристрої.

Карти Nokia замість карт Bing

Карти Bing в Windows Phone 8 будуть замінені на карти Nokia. Microsoft не дала докладної інформації про властивості нових карт, але відомо, що вони будуть будуватися на основі картографічних даних компанії Navteq, їх можна буде переглядати в автономному режимі і отримувати покрокові рекомендації по навігації в ході проходження по маршруту. А ось 3D-режим для карт Nokia не передбачений.

Windows Phone 8 для бізнесу

Windows Phone 8 буде оснащена повним пакетом інструментів, що гарантують безпеку користувача, включаючи шифрування даних і безпечні завантаження. Крім того, IT-адміністратори підприємств отримають можливість управляти пристроями на Windows Phone 8 за допомогою системи управління програмним забезпеченням і ставити на них власні додатки. Їм не доведеться проходити процедуру реєстрації та завантажувати додатки через Marketplace. Ну і, нарешті, найголовніше: у новій ОС з'явиться пакет програм Microsoft Office, адаптований для смартфонів (як він буде виглядати, на презентації не показали).

Новий стартовий екран

Windows Phone 8 як і раніше використовує інтерфейс Metro, але стартовий екран був змінений: користувач зможе вибирати розмір «живих плиток» - віджетів додатків - з трьох можливих варіантів. Джо Бельфіор назвав новий стартовий екран «найсексуальнішою частиною Windows Phone 8». Не ризикнемо оцінювати його сексуальність, але відзначимо, що це, безсумнівно, саме помітне для користувача зміна в WP 8, хоча і не найважливіше.

Вконтакте
Pinterest