32 і 64 біт Windows 7 - відмінності розрядності систем

admin Статті про Windows

32 і 64 біт Windows 7 - відмінності розрядності систем

32 і 64 біт Windows 7 - відмінності розрядності систем. Як часто Ви задавалися питанням: "Яку операційну систему обрати для установки: Windows 7 x-64 або Windows 7 x-32 (86)? Або В чому відмінність між 32-х і 64-х бітною ОС?"

Давайте розберемося, на що звернути увагу при установці Windows 7 тієї чи іншої розрядності. Що ж таке x-64 і х-32 (86)? Це розрядність системи, яка вимірюється в бітах, тобто 32-х і 64-х бітні ОС. 64-х бітна версія ОС працює тільки з процесорами, які підтримують як 32-х бітні так і 64-х бітні інструкції. Аналогічна ситуація і з програмами: Windows 7 x-64 буде працювати і з 32-х і з 64-х бітними програмами, а ось з 32-х розрядна версія ОС підтримує роботу тільки 32-х розрядних програм. Розпишемо по пунктах, на що потрібно звернути увагу при виборі розрядності Windows 7.

Вибір розрядності Windows 7. 32 або 64 біта

Розрядність процесора. Дізнатися розрядність процесора можна встановивши невелику, дуже зручну і просту у використанні програму - AIDA64 Extreme Edition (колишня Everest).

Встановлюємо і запускаємо програму. Чекаємо кілька секунд поки пройде сканування системи. У вікні вибираємо Системна плата - ЦП, в Властивостях ЦП шукаємо рядок Набори інструкцій:

32 і 64 біт Windows 7 - відмінності розрядності систем

Як видно з скріншоту процесор даного комп'ютера підтримує як 32-х бітні так і 64-х бітні інструкції. Отже цей процесор може працювати з 64-х розрядними додатками, в тому числі і Windows 7.

Обсяг встановленої оперативної пам'яті. Справа в тому, що 32-х розрядна Windows 7 не працює з об'ємом оперативки більше 4 Гбайт. Тобто працює, але не використовує її повністю, максимум 3,5 Гбайта. Але навіть пів Гбайта втрачати не хочеться, вірно? Так що при наявності об'єму оперативної пам'яті 4 і більше Гбайт краще встановити 64-х бітну версію ОС.

Тут є ще один нюанс: 64-х бітні програми споживають трохи більше ресурсів, ніж їх 32-х бітні аналоги (на 15-30%), але і продуктивність вище. Отже при встановленому обсязі оперативної пам'яті в 4 Гбайта і використанні ресурсномістких 64-х бітних програм (робота з 3D графікою, відео і т.д.), великого приросту продуктивності від Windows 7 x-64 Ви не відчуєте. Для рядового користувача (інтернет, ігри, музика, фільми, word і т.д.), що має у своїй "машині" 4 Гіга оперативки, звичайно краще ж буде встановити 64-х бітну версію ОС.

Драйвера. Для використання 64-х бітної Windows 7 необхідна наявність 64-х бітних драйверів для всього "заліза". Про це навіть слід замислитися в першу чергу. Якщо Ваш комп'ютер та пристрої підключені до нього відносно нові, то швидше за все труднощів з пошуком та встановленням драйверів не виникне. А от якщо все зовсім навпаки, то я б порадив спочатку знайти все драйвера, так як зі старими 32-х бітними, 64-х бітна ОС працювати не буде, вірніше драйвера з нею працювати не будуть. Іноді навіть доводиться відмовлятися від використання 64-х розрядної Windows 7 через те, що не знайшлося драйверів на старенький сканер.

Ось ті три моменти, на які необхідно звернути увагу при виборі розрядності операційної системи Windows 7. Якщо Ви стикалися ще з якими-небудь проблемами при виборі розрядності, пишіть в коментарях - розберемося.

Вконтакте
Pinterest