Спрощена установка Windows XP

admin Статті про Windows

Установка Windows XP

Спрощена установка Windows XP. Керівництво по швидкій установці Windows XP на ноутбук або комп'ютер для новачків.

Перш ніж встановлювати Windows XP на ноутбук варто скопіювати всі важливі дані з розділу, на який збираєтеся встановлювати систему. При установці Windows цей розділ буде форматуватися. Якщо у вас встановлений Linux або DOS, то вам також необхідно подбати про резервне копіювання. Копіювати найкраще на флешку або на інший розділ вінчестера. В якості альтернативи установці Windows XP на сам вінчестер ноутбука варто розглянути установку на віртуальну машину.

Для установки Windows XP необхідно виконати такі операції:

  • Записати образ з Windows XP на CD-диск (якщо такого немає);
  • Встановити завантаження з CD-диска в BIOS і включити режим сумісності;
  • Безпосередньо встановити систему;
  • Установити драйвера.

Запис образу за Windows XP на диск

Ліцензійні версії Windows XP звичайно поставляються разом з диском. Якщо у вас такий є, то можете сміливо пропускати цей розділ. Якщо ж диска немає, то доведеться його записати.

Для запису диска нас знадобляться:

  • Образ диска з Windows XP у форматі. Iso;
  • Програма для запису образів на диск. Наприклад Ashampoo Burning Studio;
  • Чистий CD-або DVD-диск.

Важливе зауваження: рекомендується використовувати виключно оригінальні збірки Windows. Якщо якась збірка успішно установилася на чиємусь комп'ютері, на якомусь ноутбуці, то це ще не означає, що вона так само добре встановитися і на ваш ноутбук. При використанні різних не оригінальних збірок часто можуть виникати проблеми в першу чергу з драйверами і деякими програмами, тому що деякі "народні умільці" видалили з дистрибутива щось "непотрібне", додали купу "потрібних" на їхню думку драйверів і програм, спільну роботу яких, природно, ніхто не тестував. Також туди можуть вбудовувати різні шкідливі програми для організації ботнетів і крадіжки інформації.

Встановлюємо і запускаємо Ashampoo Burning Studio:

Ashampoo Burning Studio

У меню Створити/записати образ диска вибираємо пункт Записати CD/DVD/Blue-ray диск з образу диска Натискаємо на кнопку Огляд і вказуємо де розміщений образ.

Натискаємо Далі. Вставляємо диск і натискаємо на Записати CD/DVD:

Ashampoo Burning Studio запис диску

Спрощена установка Windows XP.

Чекаємо поки запишеться диск, коли диск записаний, натискаємо на кнопку ОК.

Тепер можна переходити до наступного етапу - установка завантаження з диска і переключення режиму роботи жорсткого диска.(Можете почитати як вибрати жорсткий диск).Установка завантаження з диска і переключення режиму роботи вінчестера

Щоб встановити Windows XP, потрібно вказати в BIOS, що першим повинен завантажуватися CD/DVD-привод. Якщо цього не зробити, то установка Windows XP просто не почнеться.

Як же встановити завантаження з CD/DVD-приводу? Спочатку потрібно зайти в BIOS. Залежно від моделі ноутбука, для цього потрібно натиснути при завантаженні певну кнопку. Для ноутбуків Acer - це F2, для Toshiba це в основному Esc, F3 - у Sony і т.д. Як зайти в BIOS вказано в інструкції до ноутбука.

Коли зайшли в BIOS, переходимо на вкладку Boot. На тій вкладці клавішами F5/F6 ставимо CD/DVD-привод на перше місце. Дізнатися де саме в списку CD/DVD-привод досить просто: зазвичай там зазначено щось на зразок IDE, SATA, а також модель CD/DVD-приводу.

Коли закінчили з установкою завантаження з CD/DVD-диска, можна переходити до перемикання режиму роботи вінчестера.

Зауваження: це потрібно робити тільки якщо у вас ноутбук з процесором Intel або на процесорах від AMD і з чіпсетом AMD 7хх і вище серій (780G, наприклад)

Навіщо це треба? Все просто. Справа в тому, що в оригінальному дистрибутиві Windows XP немає драйверів для AHCI-контролера. Іншими словами, Windows просто не побачить вінчестер.

Для того, щоб встановити Windows XP без інтеграції драйверів, потрібно перейти на вкладку Main в BIOS і перемкнути режим роботи вінчестера з AHCI mode (також може називатися Native mode і т.д.) на IDE Mode (також може називатися Legacy Mode, Compitability Mode або якось так).

Коли змінили настройки, їх потрібно зберегти. Для цього шукаємо пункт Save and exit setup

Зауваження: назва пунктів BIOS, клавіші для зміни порядку завантаження можуть змінюватися залежно від виробника ноутбука. Що, де і як змінюється повинно бути описано в інструкції до ноутбука.

Тепер можна приступати безпосередньо до установки системи. Ставимо диск в привід і перезавантажуємося.Установка Windows XP

Якщо все зроблено правильно, то повинно з'явиться такий екран:

Установка Windows XP.Початок завантаження

Натискаємо будь-яку кнопку на клавіатурі.

Можливі проблеми: якщо у вас завантаження з диска не відбувається, то в першу чергу варто перевірити чи увімкнено в BIOS завантаження з диска. Якщо увімкнено, а диск все одно не завантажується, то варто перевірити чи завантажується цей диск на іншому комп'ютері. Якщо не завантажується, то значить проблема в самому диску (подряпаний, наприклад) чи все ж таки в BIOS завантаження з диска не увімкнено. Варто спробувати записати образ на інший диск. Якщо й на іншому комп'ютері не завантажується, то значить диск не є завантажувальним. Варто спробувати його ще раз записати і/або спробувати інший дистрибутив.

Чекаємо поки запуститися завантажувач:

Установка Windows XP. Завантажувач

Натискаємо Enter для початку установки:

Установка Windows XP. Початок

Натискаємо F8 щоб прийняти ліцензійну угоду:

Установка Windows XP. Ліцензійна угода

А тепер дуже важливий момент. Вказуємо розділ, на який буде встановлюватися Windows XP

Установка Windows XP. Розділ для встановлення

Спрощена установка Windows XP.

Важливе зауваження: Багато ноутбуків містять на вінчестерах приховані розділи. Вони служать для відновлення системи до стану який був на момент покупки. Ці розділи розміщуються зазвичай або на початку, або наприкінці вінчестера. У деяких ноутбуках може бути більше одного прихованого розділу. Розмір прихованих розділів зазвичай кілька гігабайт. На ті розділи систему не ставити. На скріншоті вище розділ PQService є прихованим.

Натискаємо Enter.

windows-xp-simple-install-format.png

Натискаємо Enter і вибираємо Форматувати розділ у системі NTFS. Вся інформація з того розділу видалиться.

Установка Windows XP. Форматування

Натискаємо Enter для продовження. Трохи чекаємо:

Установка Windows XP. Процес форматування

В процесі установки можлива перезавантаження. Нічого не натискаємо.

Установка Windows XP. Копіювання

Коли копіювання завершитися, відкриється вікно налаштування. Тут ви можете вказати розкладки клавіатури, встановлені мови та інше:

Установка Windows XP. Налаштування

Коли закінчите, натискаєте Далі, вводимо ім'я користувача і назва організації. натискаємо Далі, ввводимо серійний номер. Якщо ви купували Windows XP, то він вказаний на папірці в коробці/OEM-пакеті. Якщо ноутбук йшов з Windows XP, то він вказаний на папірці на дні.

Порада:прочитайте статтю Відновлення ключів WindowsУстановка Windows XP. Ключ

Натискаємо Далі. Вводимо ім'я ноутбука. Також можна вказати пароль адміністратора та вибираємо часовий пояс:

Установка Windows XP. Часовий пояс

Трохи чекаємо:

Установка Windows XP. Пауза

Якщо в дистрибутиві є драйвера для мережевої карти вашого ноутбука, то з'явиться віконце з налаштування мережі:

windows-xp-simple-install-network.png

Вказуємо робочу групу:

Установка Windows XP. Робоча група

коли система встановилася, то з'явиться таке вікно:

Установка Windows XP. Встановлена система

Установка Windows XP. Встановлена система

натискаємо ОК

Установка Windows XP. Привітання

Якщо під час установки Windows XP встановилися драйвера на мережеву карту(якщо ви хочете налаштувати Wi-Fi, то читайте статтю - налаштування Wi-Fi), то з'явиться таке вікно з пропозицією про реєстрацію:

Установка Windows XP. Реєстрація

Вводимо ім'я користувача та натискаємо Далі:

Установка Windows XP. Користувачі

От і все! Установка Windows XP завершена:

Установка Windows XP. Кінець установки

Пошук і установка драйверів

Як шукати і встановлювати драйвера на ноутбук описано в цьому матеріалі: Установка драйверів на Windows.

Ось і все про спрощену установку Windows XP

Вконтакте
Pinterest