Як перенести файли завантаження Windows 7

admin Статті про Windows

Як перенести файли завантаження Windows 7. Початкові умови: у вашій системі більше одного жорсткого диска. На одному з них вже встановлена ​​операційна система, а на другий ви встановили Windows 7 (Детальніше читайте у статті Установка Windows 7 на ноутбук). Виникла необхідність видалити з системи жорсткий диск, на якому Windows 7 не встановлена. Але виявилося, що без цього диску ваша система завантажуватися не хоче.

  • Це сталося тому, що перестала дотримуватися одна з трьох умов успішного завантаження:
  • розділ, з якого виконується завантаження, повинен бути активним;
  • завантажувальний сектор розділу повинна бути сумісний з bootmgr;

на активному розділі повинні знаходитися файли завантаження операційної системи. Для Windows 7 це файл bootmgr і сховище даних конфігурації завантаження (BCD), що знаходиться в прихованій і системній папці Boot.

Перенесення файлів завантаження

Розглянемо вирішення проблеми на прикладі конфігурації, представленої на малюнку

Як перенести файли завантаження Windows 7

На скріншоті "Управління дисками" видно, що диск С:, на якому встановлена ​​Windows 7, не активний. Активним є диск D:. Файлів завантаження Windows 7 (вони приховані та системні) на диску С: так само не виявиться. Завдання: перенести завантажувач з диска D: на диск С:, тобто забезпечити дотримання вищеназваних умов.Використання інсталяційного диска або диска відновлення Windows 7

При наявності цих дисків перенесення файлів завантаження не складає труднощів. Фізично вимкніть "непотрібний" жорсткий диск(раджу переглянути Як вибрати надійний жорсткий диск?), завантажтеся з диска, встановивши в BIOS привід CD-DVD першим завантажувальним пристроєм, увійдіть в середовище відновлення. Після того, як закінчиться сканування і пошук встановлених операційних систем, виконаєте "Відновлення запуску". Програма відновлення підготує потрібним чином жорсткий диск і скопіює на нього необхідні файли. Після перезавантаження можливість завантаження буде відновлена.

Якщо у вас немає ні настановного диска, ні диска відновлення, можна скористатися способом, описаним нижче.

Примітка:якщо є потреба відновлення файлів прочитайте статтю Відновлення файлів з флешки

Перенесення файлів завантаження з використанням утиліти bcdboot.exe

Умовно можна розділити майбутню операцію на три етапи, які відповідають трьом необхідним умовам успішного завантаження.

Робимо диск активним. Є два способи зробити потрібний розділ активним.

Перший: увійдіть в оснастку "Керування дисками" (Win + R, у рядку "Виконати" наберіть diskmgmt.msc і натисніть OK) і подивіться, яку букву присвоєно першому зліва розділу диска, який планується залишити. Саме цей розділ ми зробимо завантажувальним і активним: клацніть правою кнопкою миші по вибраному розділу і виберіть пункт контекстного меню "Зробити розділ активним". Врахуйте, що цей розділ повинен мати атрибут "основний".

Другий: запустіть командний рядок з правами адміністратора. Усі команди, про які піде мова далі, будуть виконуватися послідовно без виходу з командного рядка.

DISKPARTlist disksel disk Xlist partitionsel part 1activeexit

де X - номер диска, який передбачається залишити, у списку дисків (команда list disk).Перезаписуємо завантажувальний сектор (робимо його сумісним з bootmgr):

Для цього знадобиться утиліта bootsect.exe. Заздалегідь скачайте і розпакуйте її, наприклад, в кореневий каталог розділу С:.

c:\bootsect /nt60 All /force

примітка: досвід показує, при наявності в конфігурації 2-х і більше HDD ключ /force необхідний.Переносимо BCD і файл bootmgr на новий активний розділ:

bcdboot %Windir% /l ru-Ru /s С:

  • Ключ /l - вибір мовних параметрів менеджера завантаження. Якщо ваша система не російськомовна, використовуйте інші значення цього ключа, наприклад, для англійської мови - en-Us, для німецької - de-DE, і т.д.
  • Ключ /s - визначає букву тому, призначену цільовому системному розділу, в який копіюються файли середовища завантаження. Це розділ, який ми зробили активним. Так як мікропрограма команди за замовчуванням використовує поточний системний розділ (до вилучення жорсткого диска - це розділ D:), застосування цього ключа з буквою передбачуваного завантажувального розділу - обов'язково!

Перевіряємо і редагуємо BCD

Виконайте команду

bcdedit /store С:\boot\bcd

Як перенести файли завантаження Windows 7

За результатами виконання команди перевірте параметри (підкреслені на скріншоті):

  • в секції "Диспетчер завантаження Windows" параметр device має дорівнювати букві нового активного розділу, в нашому випадку - С:.
  • в секції "Завантаження Windows" параметри device і osdevice повинні бути рівні букві розділу, на якому зараз розташовані каталоги Windows. У нашому випадку, це теж С:.

у разі невідповідності внесіть необхідні зміни за допомогою команд:

bcdedit /store С:\boot\bcd /set {bootmgr} device partition=С:bcdedit /store С:\boot\bcd /set {current} device partition=С:bcdedit /store С:\boot\bcd /set {current} osdevice partition=С:

Зазвичай виконання команд не потрібно, але перевірити не завадить. Замість ідентифікатора {current} може бути {default}, або взагалі буквено-цифровий. Тоді в командах потрібно використовувати той, який використовується для завантаження.

Таким чином, перенесення файлів завантаження на інший диск - не така складна задача. Замість висновку, або "Російськомовне меню мультизагрузки"

У зв'язку з тим, що програма відновлення запуску, що виконується з середовища відновлення, використовує параметри "по-замовчуванню", мова менеджера завантаження стає англійською. При наявності однієї завантажується системи це не помітно, а при наявності меню мультизагрузки - кидається в очі. Якщо вас це не влаштовує, виконайте в командному рядку:

bcdboot% Windir% /l ru-Ru

Виконати її потрібно вже після перенесення файлів завантаження в новий розділ.

Ось і все про те як перенести файли завантаження Windows 7.

Також раджу прочитати дві статті:Редагування меню завантаження Windows 7 та Відновлення завантаження Windows 7 і Windows XP

Вконтакте
Pinterest