Як перевстановити Windows 10 і позбутися від проблем

admin Статті про Windows

Перевстановлення Windows 10 може бути найдієвішим способом вирішення багатьох проблем з комп'ютером. Ви можете виправити помилки оновлення, очистити систему від вірусного зараження або підготувати комп'ютер до продажу.   У багатьох користувачів даний процес може викликати труднощі. Існує кілька методів для переустановлення системи, кожен з яких має свої переваги. Розглянемо найпоширеніші способи для установки Windows 10.

Перед перевстановлення системи настійно рекомендується створити резервну копію даних. Windows 10 має вбудовані інструменти, які значно спрощують це завдання - вам навіть не потрібно встановлювати додаткові програми. Досить виконати прості кроки компонента "Історії файлів".

Крок 1: Введіть "Оновлення Windows" в пошуковий рядок Windows, виберіть у списках результатів пункт "Параметри служби Windows Update" і перейдіть в меню "Служба архівації". Отримати доступ до налаштувань можна також перейшовши в додаток Параметри> Оновлення та безпека> Служба архівації.

Служба архівації

Якщо перемикач "Автоматичне резервне копіювання файлів" має значення "Увімкнути", значить інструмент "Історія файлів" вже здійснює резервне копіювання файлів, в тому числі контактів, об'єктів робочого столу і файлів в папці OneDrive. Ця функція автоматично створює копії файлів в бібліотеках Документи , Відео, Музика, Зображення, тому помістіть потрібні папки і файли в дані каталоги.

Крок 2: Якщо перемикач "Автоматичне резервне копіювання файлів має значення" Вимкнути ", то насамперед потрібно додати диск.

Натисніть кнопку "Додавання диска", і Windows 10 автоматично виконає пошук зовнішнього диска, який можна використовувати для зберігання резервних копій.

Служба архівації

Автоматичне резервне копіювання файлів Виберіть диск, який хочете використовувати для Історії файлів, і Windows 10 буде шукати зовнішні жорсткі диски для резервного копіювання.

Служба архівації

Після вибору накопичувача служба архівації запуститися автоматично. Можна натиснути посилання "Інші параметри" для зміни періодичності копіювання файлів і терміну зберігання резервних копій. Також можна детально налаштувати, які папки і бібліотеки потрібно копіювати. Залежно від кількості вихідних даних, процес резервного копіювання може зайняти деякий час, але ви можете займатися звичними справами під час виконання завдання.

Параметри архівації

Ви можете перевірити поточний статус служби архівації, натиснувши посилання "Подивитися додаткові параметри" на сторінці "Параметри архівації". В результаті відкриється вікно "Історія файлів" в панелі управління, в якому можна подивитися стан служби і додаткові опції.

Історія файлів

Параметри архівації. Подивитися додаткові параметри Якщо ви віддаєте перевагу зберігати резервні копії на зовнішньому диску або в хмарному сховищі, то у вас є така можливість! Неважливо який спосіб ви оберете, переконайтеся, що всі важливі файли додані для копіювання.

Як відновити попередній стан Windows 10

Іноді при вирішенні проблем з комп'ютером може здорово допомогти відновлення системи до певного моменту в минулому - скажімо повернення ОС на декілька днів або тижнів тому. Це ідеальне рішення для позбавлення від помилок, пов'язаних з нещодавно встановленими додатками. Windows 10 пропонує кілька варіантів для відкату системи до попереднього стану.

Крок 1: У вікні "Оновлення і безпеку" перейдіть на вкладку "Відновлення". На сторінці, ви побачите опцію "Повернутися до попередньої версії Windows 10". Натисніть кнопку "Почати" і трохи почекайте.

Відновлення параметрів

Крок 2: Після короткого опитування про причини повернення на попередню збірку і перевірки оновлень, які можуть виправити проблему, Windows запустить аналіз доступної для відновлення інформації. Дотримуйтесь інструкцій на екрані до тих пір, поки не з'явиться екран вибору збірки. У деяких випадках операційна система не може знайти потрібні файли, які використовуються для відкоту до попередньої версії, особливо якщо ви останнім часом виконували очищення диска. У таких випадках краще шукати інше рішення.

Крок 3: Якщо підготовчі операції завершилися успішно, то ви зможете відкотити систему до попередньої збірки. Цей захід дозволить позбутися від проблем, викликаних недавнім оновленням системи. По можливості виберіть найбільш стабільну і робочу збірку Windows 10. 

Використовуємо точки відновлення системи Ви можете відновити стан Windows 10 за допомогою точки відновлення системи, Даний спосіб буде особливо корисним, коли потрібно повернутися до попередніх версій Windows 10, замість того, щоб пропустити назад все збірки.

Крок 1: Перейдіть до панелі управління, набравши "Панель управління" в пошуку Windows. Увімкніть "Перегляд> Великі або Дрібні значки і виберіть розділ" Відновлення ", а потім натисніть по посиланню" Запуск відновлення системи ". Потім, підтвердіть, що ви хочете перейти в даний режим. Також користувачам тут є створення нових точок відновлення і настройка процедури відновлення .

Відновлення параметрів

Запуск відновлення системи

Крок 2: За замовчуванням буде обрана рекомендована точка відновлення з описом, яку дію виконувалося до того, як була створена конкретна точка. Також на цьому екрані можна вибрати інші точки відновлення. Виберіть опцію "Вибрати іншу точку відновлення" і натисніть "Далі", якщо хочете подивитися інші варіанти відновлення.

Зверніть увагу, що Windows зазвичай створює точку відновлення після великих змін, наприклад, установка нової програми, драйвера або поновлення. Якщо ви не бачите доступних опцій для відновлення, тоді захист системи може бути відключена. В цьому випадку доведеться виконати повну переустановку або пошукати інше рішення проблеми.

Крок 3: Знайдіть точку відновлення, що передує появі проблем в системі. Потім натисніть "Далі" і підтвердіть запуск операції відновлення, натиснувши "Готово". Майте на увазі, що дана операція не повинна видаляти персональні файли.

Як перевстановити Windows 10

Як перевстановити Windows 10 Іноді операції відновлення можуть не вирішити занадто масштабні проблеми і може знадобитися повне скидання системи для видалення пошкоджених даних або при підготовці комп'ютера до продажу.

Крок 1: Знову перейдіть в розділ "Відновлення" в секції "Оновлення і безпеку" додатка "Параметри" і виберіть першу доступну опцію - "Повернути комп'ютер в початковий стан". Натисніть кнопку "Почати" для продовження.

Відновлення параметрів

Повернути комп'ютер в початковий стан

Крок 2: Вам буде доступно кілька опцій, які дозволяють налаштувати, які дані потрібно очистити. Якщо ви хочете усунути проблему, продовживши використовувати комп'ютер, то виберіть опцію "Зберегти мої файли" (і підготуйтеся до другого варіанту, якщо перший не спрацює). Якщо ви хочете виконати повне скидання системи і вже двічі перевірили цілісність і збереження резервних копій, то виберіть варіант "Видалити все". Якщо ви продаєте свій комп'ютер, то слід відновити заводські настройки, які повернуть ваш комп'ютер в початковий стан. Майте на увазі, що останній варіант доступний не завжди. В цьому випадку будуть переустановлені програми, які були встановлені при покупці комп'ютера.

Вибір дії

Крок 3: Підтвердіть свій вибір і почекайте якийсь час. Якщо ви виконуєте скидання на ноутбуці або мобільному пристрої, то переконаєтеся, що він підключений до мережі. Система буде автоматично перезавантажена після завершення відновлення.

Як повторно активувати Windows 10

Як повторно активувати Windows 10 Зазвичай активація проходить автоматично і не викликає труднощів, незалежно від того, перевстановлюєте або відновлюєте ви систему Windows 10. Якщо ви використовуєте локальну обліковий запис, прив'яжіть ключ Windows 10 до вашого профілю Microsoft для більш простий повторної активації при оновленні конфігурації комп'ютера.

Як прив'язати ключ Windows 10 до облікового запису Microsoft Якщо виникли проблеми з активацією, відкрийте розділ "Оновлення і безпеку" в додатку "Параметри" і перейдіть на вкладку "Активація". Тут ви зможете побачити свій статус активації або додати інший ключ продукту. Дотримуйтесь екранним підказкам, щоб повторно активувати установку Windows 10.

Активація виндовс

Вконтакте
Pinterest