Як перейти в безпечний режим?

admin Статті про Windows

Як перейти в безпечний режим?

Як перейти в безпечний режим? У тих випадках, коли вірусами або іншими невідомими причинами порушена нормальна працездатність операційної системи Windows, допомагає її завантаження в безпечному режимі (Safe Mode). Він дозволяє діагностувати проблеми операційної системи, а також ідентифікувати помилки пов'язані з програмними або апаратними збоями. У крайніх випадках, коли виявити і усунути помилки не представляється можливим, безпечний режим дозволяє запустити службову утиліту відновлення системи і при наявності контрольних точок домогтися відновлення працездатності операційної системи за рахунок перезапису всіх важливих системних файлів.

Як перейти в безпечний режим?

Безпечний режим дозволяє запускати операційну систему з обмеженим мінімальним набором служб і компонентів. При цьому завантажуються тільки базові файли, драйвери і бібліотеки, що дозволяє в деяких випадках запуститься операційній системі. Наприклад, коли вона заблокована вірусом.

Інструкці по переходу в безпечний режим

Вийміть CD/DVD-диски, якщо вони знаходяться в приводах комп'ютера. Натисніть «Пуск» - «Завершення роботи» - «Перезавантаження». Під час перезавантаження натисніть клавішу F8 на клавіатурі до появи вікна вибору типу завантаження операційної системи. Пересуваючись стрілками «Вгору» і «Вниз» на клавіатурі виберіть у даному вікні «Безпечний режим» (Safe Mode) і натисніть клавішу Введення (Enter).

Завантаження в Safe Mode

Існує й інший спосіб, який може використовуватися в тому випадку, якщо вікно вибору типу завантаження з якихось причин не з'являється після натискання клавіші F8 під час завантаження.

Як перейти в безпечний режим без натискання клавіші F8

Натисніть кнопку «Пуск» і виберіть в меню, пункт «Виконати». У вікні в полі введення команд наберіть «msconfig» (без лапок) і натисніть клавішу Введення (Enter) на клавіатурі. В операційних системах Windows 7 і Vista команда msconfig може бути введена безпосередньо у вікно пошуку, яке з'являється над кнопкою «Пуск» після її натискання. На вкладці загальні виберіть пункт «Діагностичний запуск» і натисніть кнопку «Ок». Перезавантажте комп'ютер.

Після того, як виконаєте всі дії в безпечному режимі, не забудьте знову ввійти в msconfig і повернути в ньому «Звичайний запуск» операційної системи.

Вконтакте
Pinterest