Як розділити диск у Windows 7

admin Статті про Windows

Як розділити диск у windows 7За замовчуванням жорсткий диск складається з одного логічного розділу (тому), у який при установці операційної системи записуються всі необхідні файли. Практика показує, що всього одного розділу на жорсткому диску зазвичай буває недостатньо, адже при необхідності, наприклад, перевстановленні ОС всі дані з розділу, в якому вона була встановлена, знищуються. Про те, як розділити жорсткий диск на розділи, мова піде далі.

Як розділити диск у windows 7

Для зручності використання, а також для забезпечення безпеки збережених на ПК даних прийнято жорсткі диски розбивати на кілька розділів. Один з таких розділів призначається системним, в нього встановлюється операційна система, інші ж можуть бути використані на розсуд користувача.

Найчастіше жорсткий диск ділять тільки на два логічних розділи - диски "С" і "D". При цьому диск "С" служить в якості системного, а диск "D" - як сховище файлів користувача. При необхідності можна зробити і будь-яку іншу бажану кількість розділів у межах одного вінчестера: хоч п'ять, а хоч - десять. Кожному розділу зазвичай привласнюється одна з букв латинського алфавіту для спрощення доступу.

Жорсткий диск, як правило, можна розділити або безпосередньо під час установки ОС на ПК, або ж вже після закінчення установки. Розглянемо докладніше обидва ці способи. Оскільки найбільш популярною у вітчизняних умовах операційною системою в даний час можна назвати ОС Windows 7, то поділ жорсткого диска на розділи розглядається саме для неї.

Як розбити жорсткий диск на розділи при установці Windows 7?

Якщо операційна система Windows 7 встановлюється на "чистий" жорсткий диск, то дії з розділення цього диску на розділи можна провести прямо в процесі установки даної ОС. Для цього на етапі вибору розділу диска для установки Windows 7 слід із запропонованих у діалоговому коні пунктів вибрати "Налаштування диска". Далі у вікні для створення нового розділу на диску необхідно натиснути кнопку "Створити".

Потім залишається тільки вказати бажаний розмір майбутнього розділу в мегабайтах і натиснути кнопку "Застосувати". Інсталятор Windows 7 при цьому запросить виділити деякий місце в створюваному розділі для резервування даних - на запит слід відповісти позитивно. Після цього новий розділ на жорсткому диску готовий. Якщо потрібно створити ще один розділ, то дії за схемою"створити - вибрати розмір розділу - застосувати - підтвердити запит на резерв" слід повторити ще раз.

Як розбити жорсткий диск на розділи в робочій Windows 7?

Якщо необхідність розділити жорсткий диск комп'ютера на розділи виникла не при установці ОС Windows 7, а вже тоді, коли система повністю встановлена і стабільно працює, то в цьому випадку можна скористатися системними засобами Windows 7 для створення нових розділів жорсткого диска.

Як розділити диск у windows 7

Щоб отримати доступ до управління розділами жорсткого диска в ОС Windows 7, необхідно з облікового запису адміністратора ПК увійти в "Панель управління" (доступна з меню"Пуск"), потім вибрати пункт "Адміністрування", а в ньому - пункт "Керування комп'ютером". У діалоговому вікні слід знайти пункт "Сховище", а потім у ньому знайти пункт "Керування дисками". Інший шлях для доступу до управління розділами жорсткого диска на ПК виглядає так  правою кнопкою миші слід клацнути по значку "Комп'ютер" на робочому столі ОС Windows 7, а потім вибрати в контекстом меню пункт "Управління"; після цього відкриється меню "Керування комп'ютером", в якому потрібно вибрати пункт "Сховище", а потім - пункт "Керування дисками".

У вікні управління дисками можна побачити наявні на жорсткому диску (або на дисках, якщо вінчестерів в ПК встановлено два і більше) розділи. Для додавання нового розділу слід виділити один з існуючих розділів (той, який потрібно розбити) і клацнути по ньому правою кнопкою миші. У контекстному меню потрібно вибрати пункт"Стиснути том", а потім почекати, поки система визначить доступний для стиснення простір змінюваного диска.

Після цього можна вказати бажаний розмір для стискання, пам'ятаючи про те, що для розділу, який буде змінений, вказати розмір після стиснення менше, ніж загальний розмір вже зберігаємих на ньому файлів, не можна. Після підтвердження свого рішення необхідно почекати, поки система виконає стиск. За підсумком цієї операції розділ, який змінювався, зменшиться до зазначеного при стисненні розміру, а на жорсткому диску з'явиться неразмечений (вільний) простір - його-то і можна буде використовувати для створення нових розділів.

Якщо необхідно створити тільки 1 новий розділ, то весь вільний простір можна виділити під нього, а якщо розділів потрібно створити кілька, то розділений простір на свій розсуд варто розділити на частини бажаного розміру. Для створення нового розділу необхідно виділити розділений простір курсором миші і, відкривши контекстне меню по кліку правої кнопки миші, вибрати пункт "Створити простий том".

У "Майстрі створення простого тому" потрібно, слідуючи прикладеним інструкціям, вказати розмір розділу в мегабайтах, призначити букву диска, а потім форматувати, вибравши файлову систему NTFS, розмір кластера за умовчанням і швидке форматування. Після перевірки всіх параметрів створюваного розділу можна натиснути кнопку "Готово" в майстрові і чекати закінчення його роботи.

Аналогічним чином можна створити стільки нових розділів, скільки необхідно, кожен раз вказуючи в майстрові потрібний розмір розділу. При цьому важливо пам'ятати, що на жорсткому диску вкрай небажано мати нерозділений простір, тому останній зі створюваних розділів обов'язково повинен займати весь вільним простір.

Як можна помітити, розбивати жорсткий диск на розділи не так вже й складно, тому боятися подібної процедури не варто. Але все ж у разі сумнівів у власних силах завжди краще звернутися за допомогою до досвідченішого товариша або ж до фахівця з сервісного центру, адже неправильні дії з розділення диску на розділи можуть привести в деяких випадках до втрати даних.

Вконтакте
Pinterest