Як розділити на розділи жорсткий диск Windows 10

admin Статті про Windows

 

Як розділити жорсткий диск на розділи в Windows 10

 

Windows 10, від компанії Майкрософт, вийшла в уже далекому 2015 році. Кому-то новітня система подобається, хтось досі вважає за краще використовувати більш стабільні і «завершення» Windows 7 або навіть Windows XP. І мотивація останніх часто простежується.

Хоч як би рекламували «досконалість» 10-тки її розробники, а також адаптивну підтримку користувача з її помічника і своєчасними порадами, все частіше в мережі можна зустріти спантеличених клієнтів, які не розібралися в розташуванні необхідної директорії, або наявності необхідного процесу.

Сьогодні ми розберемо досить поширену проблему розбиття диска в Windows 10 і докладніше опишемо процес, завдяки якому ви зможете розділити жорсткий диск на 2 частини.

 

Навіщо створювати нові розділи

 

Незалежно від того, який тип внутрішнього накопичувача використовується - HDD (жорсткий) або SSD, велика частина користувачів віддає перевагу двома розділами на ньому, замість одного.

Роз'яснень такого рішення, при покупці в магазині, ви отримати не змогли і напевно задається питанням: «Навіщо це потрібно?». В першу чергу, це дозволяє оптимізувати роботу ОС. Щоденна експлуатація диска D, з активним обміном даних на ньому, дозволяє захистити системний диск, на якому розміщені важливі для роботи ОС файли, від додаткової фрагментації.

Крім того, створення окремого диска від локального (С :), в майбутньому дозволить відформатувати або перевстановити Windows без втрати всіх даних (фото, відео, документів і іншого).

 

Створення нового томи

 

Розділити диск С: на два логічних розділу можна не тільки в процесі настройки системи, під час її першого запуску на ПК. Більш того, існують два найбільш ефективних способу цього домогтися: за допомогою службової програми і окремо викачуваного додатки Paragon Partition Manager.

Уважно вивчіть обидва ці варіанти і виберіть відповідний.

 

Використовуючи Управління дисками

 

За допомогою цього методу вам не буде потрібно завантажувати додаткові програми і встановлювати необхідні утиліти. Розробники впровадили цікаву для нас можливість в системні процеси, і саме до їх допомоги ми будемо вдаватися, щоб розбити вже наявний диск на розділи.

 • Для початку нам необхідно увійти в меню Управління дисками. Зробити це можна викликавши командний інтерпретатор, натисканням клавіш Win + R. У вікні «Виконати» введіть команду diskmgmt.msc, а після натисніть «ОК».
diskmgmt.msc
 • У вас повинен відкритися процес під назвою «Управління дисками». Тут в інформативній формі представлена інформація про те, який обсяг пам'яті використовується різними томами. Зверніть увагу, що на скріншоті відображений 1 розділ (Локальний диск С :), який я використовую в своєму ноутбуці. Другий - це зарезервований системою розділ (всього 550 МБ), який може знадобитися для відновлення, в разі необхідності. Вкрай не рекомендується проводити будь-які взаємодії по відношенню до нього.
Управління дисками
 • Давайте розділимо наявний у нас диск С: на 2 нерівноцінні частини. Для цього виберіть його в списку томів, застосуєте до нього ПКМ і в контекстному меню виберіть «Стиснути том ...».
Стиснути том
 • В меню оберіть певну частину простору, яку ви «відріже» від диска для подальшого створення нового розділу. Значення введіть вручну, а після виберіть «Стиснути».
Стиснути том C
 • Що з'явилося простір буде відображено в панелі знизу і називатися воно буде «Не розподілене». Застосуйте до нього ПКМ і виберіть в контекстному меню параметр «Створити простий том ...».
Створити простий том
 • У відкритому «Майстер створення томів» ви зможете змінити файлову систему, вказати розмір кластера, встановити мітку тому. Вносити зміни в файлову систему і міняти тип c NTFS на будь-якої іншої не рекомендовано, тому що заблокує можливість зберігання на диску файлів, обсяг яких перевищує 4 ГБ. За бажанням, можете змінити розмір кластера на саме мінімальне значення, якщо плануєте зберігати на диску документи і файли невеликого розміру, для кращої оптимізації і роботи дискового простору. Для зберігання відеороликів і фільмів, значення в даному полі краще вказати більше. Якщо не вказали розмітку томи - не переживайте, так як її можна змінити в будь-який момент. Поставте галочку на пункті «Швидке форматування» і натисніть «Далі» для продовження.
Швидке форматування
 • По завершенню процесу ви можете виявити з'явився розділ, із заданими раніше параметрами. Цей диск (Е :) готовий до роботи.
Новий том C

 

За допомогою Paragon Partition Manager

 

Якщо з якоїсь причини вам не вдалося стиснути наявний диск і виконати навмисні дії, радимо звернутися до послуг програми Paragon Partition Manager. Програма має безкоштовну «урізану» версію, яка дозволяє домогтися бажаних результатів легко і просто.

 • Для початку знадобитися завантажити програму. На жаль, Paragon Manager не підтримує російську мову. Встановіть програму на комп'ютер.
 • По завершенню установчого процесу запустіть програму (при першому запуску вас попросять зареєструватися в системі). Виберіть вкладку «Partition».
Partition
 • Єдиний доступний диск для стиснення - Acer (С :). Натисніть на нього ЛФМ, а потім в меню праворуч виберіть параметр «Move | Resize Partition».
Move | Resize Partition
 • У вікні, в графу «Free space after» введіть значення, яким ви б хотіли наділити новий розділ. Натисніть «ОК».
Free space after
 • Місце, що звільнилося отримало назву (Unallocated) і відображається в загальному списку дисків. Натисніть на нього ПКМ і виберіть «Create Partition ...».
Create Partition
 • У меню створення нового розділу виберіть «YES».
Yes
 • Прийміть внесені зміни, вибравши команду «Apply».
Apply
 • Для здійснення операції, система повинна бути перезавантажена. Погоджуємося з позаплановим рестартом.
Restart the computer
Після завершення процесу створення розділу, заходимо в меню управління дисками і переконуємося в успішному результаті роботи.

 

Поділ диска під час установки ОС

 

Якщо ви плануєте швидку переустановку ОС, або стоїте на порозі покупки нового ПК, і хочете завчасно розбити наявний жорсткий диск на декілька розділів, тоді найкращий спосіб це зробити - виконати нижче описану інструкцію.

Зверніть увагу на те, що диск доведеться відформатувати, в результаті чого вся інформація з нього буде стерта.

При установці Windows 10, відразу після запуску інсталяційного процесу, ви виявите вікно, де вам буде запропоновано вибрати «Тип установки». Виберіть тут другий варіант - «Вибіркова».

Після цього відкриється список створених раніше розділів. Називатися вони будуть: «Диск 0 Розділ 1», «Диск 0 Розділ 2» і так далі. Виділяйте мишкою їх по одному і вибирайте внизу кнопку «Видалити». Врахуйте, що видалити потрібно все розділи, навіть той, навпроти якого написано «Зарезервовано системою».

Зарезервовано системою

В результаті, у вас залишиться один пункт «Незайняте простір на диску 0».

Незайняте простір на диску 0

Если ж ви ставите Windows 10 на комп'ютер або ноутбук, де Вже встановлен Інша операційка, например, Сімка або вісімка, тоді відаляті всі розділи вам не нужно. Заліште тієї, на якому встановлен вікорістовувана ОС (пріпустімо Windows 7). Далі віберіть розділ, від которого хочете відокреміті часть, и відаліть его. Его назва змініться на «незайняте простір на диску 0», а інформація, що там зберігалася буде Повністю стерта. После цього можете далі слідуваті опісаної інструкції.

Windows 10

Виберіть «незайняте простір на диску 0» і в що з'явилася під ним панеллю клікніть на «Створити».

Де ви хочете встановити Windows

Вам буде запропоновано задати значення, рівне майбутньому обсягом на диску. Після, натисніть «Застосувати».

Для розділу, на який ви будете встановлювати Windows 10 краще вказати значення більше 50 ГБ.

Windows 10

Після прийняття змін у вас з'явиться створений розділ (1), що залишився незадіяний місце (2) і зарезервоване простір для системного відновлення (3).

Windows 10

Розподіліть незайняте місце, створивши ще один диск, подібно щойно створеного Розділу 2. Тільки в цей раз «Розмір» вказувати не потрібно, а просто тисніть кнопку «Застосувати».

Де ви хочете встановити Windows

Тепер потрібно відформатувати всі створені розділи, щоб вони були відображені в Провіднику. Після цього виділяйте той, на який будете встановлювати десятку і тисніть «Далі».

За допомогою вищеописаних інструкцій і методів ви зможете ефективно використовувати місце на своєму жорсткому диску, збільшивши швидкодію системи. Крім того, при критичні помилки, що не дозволяють відновити систему, ви зможете поставити нову ОС, обійшовшись при цьому без втрати даних.

Вконтакте
Pinterest