Як вибрати антивірус для Windows 10

admin Статті про Windows
29 липня 2015 відбувся офіційний реліз Windows 10. Зазвичай, першою програмою, яка ставиться на комп'ютер, є антивірус. Існують десятки, якщо не сотні різних антивірусів, у яких є свої плюси і мінуси. Які ж антивірусні програми є найбільш підходящими для Windows 10? У першу чергу оцінювати антивіруси слід за такими параметрами:
 
  1. зручність використання (наскільки антивірус простий в установці і настройці);
  2. рівень захисту (як антивірус справляється з пошуком вірусів, блокуванням шкідливих сайтів, а також кількість помилкових детектувань;
  3. швидкість роботи (наскільки швидко працює операційна система із запущеним антивірусом).     
 
Антивірус Windows Defender
 
Першим для перевірки був обраний вбудований антивірус Windows Defender. Головною його перевагою є те, що відразу після установки системи він починає свою роботу. Не потрібно завантажувати сторонні програми і займатися їх установкою та налаштуванням. Антивірус абсолютно безкоштовний і призначений для домашнього використання. Інтерфейс простий і зрозумілий. На цьому, мабуть, плюси і закінчуються.
 
До мінусів відноситься те, що захист цього антивірусу залишає бажати кращого. Наприклад, якщо для перевірки взяти архів, що повністю складається з різних вірусів, то антивірус Windows Defender може виявити тільки 80% з них. Приблизно такі ж результати він показує і при серфінгу в інтернеті, що в цілому не може вважатися гарним результатом. Швидкість роботи непогана, проте, враховуючи рівень захисту, це навряд чи можна вважати досягненням.
 
Його оцінка за 10-бальною шкалою - 6 з 10.
 
Антивірус Avast! Internet Security 2015
 
 
Наступний антивірус - avast! Internet Security 2015. Відразу ж варто відзначити, що це платний антивірус. Вартість ліцензії на 1 рік складає приблизно 300 гривень. Також є безкоштовна версія антивірусу Avast, але вона не підтримує ряд функцій. Інтерфейс у антивірусу красивий і інтуїтивно зрозумілий. Є багато налаштувань, які дозволяють залишити тільки ті функції, які необхідні користувачу.
 
Avast Free Antivirus 2016‎
Захищеність комп'ютера при використанні даної програми буде кращою, ніж при використанні вбудованого антивірусу. При скануванні архіву виявляється 93% вірусів, що вже можна вважати непоганим результатом. При інтернет-серфінгу блокується приблизно 9 шкідливих сайтів з 10, що теж можна вважати досить непоганим показником. При встановленому avast! Internet Security 2015 комп'ютер працює повільніше, ніж при Windows Defender, але відмінності не критичні.
В цілому антивірус непоганий і заслуговує оцінки 8 з 10.
 
Антивірус Avira Free Antivirus
 
Ще одна антивірусна програма - Avira Free Antivirus. Вона розповсюджується безкоштовно, що, безумовно, є плюсом в її скарбничку. На відміну від інших антивірусів, інтерфейс у неї дуже простий. Швидкість роботи операційної системи з цим антивірусом навіть вища, ніж із вбудованим. Це можна вважати дуже гарним результатом.
 
А ось що стосується захисту, то тут все не так просто. Антивірус здатний детектувати 95% вірусів, але от з серфінгом сайтів ситуація гірша. Він блокує лише 25% сайтів, що можна вважати поганим результатом. У платній версії цього антивірусі все не набагато краще, з чого можна зробити висновок, що антивірус не підходить тим, кому потрібна безпека в інтернеті.
 
Така антивірусна програма заслуговує оцінку 7 з 10.
Вконтакте
Pinterest