Як видалити операційну систему?

admin Статті про Windows

Як видалити операційну систему?Як видалити операційну систему? Якщо у вас на комп'ютері з якоїсь причини встановлено дві ОС, то кожен раз при завантаженні вам буде пропонуватися вибрати систему, з якої ви хочете завантажитися. Це може дратувати. Як видалити операційну систему, яка вам не потрібна?

Як видалити операційну систему?

За завантаження операційної системи Windows (за винятком Windows Vista і Windows 7) відповідає файл boot.ini. У ньому прописується час очікування при виборі варіанта завантаження, операційна система, завантаження за замовчуванням і інші параметри. Щоб видалити операційну систему, яка вам не потрібна, з меню завантаження, вам потрібно буде відредагувати файл boot.ini.

Як видалити операційну систему, яка вам не потрібна?

Для цього потрібно завантажитися з тією ОС, яку ви хочете залишити на комп'ютері, натиснути на кнопку «Пуск», знайти пункт меню «Мій комп'ютер», клікнути по ньому правою кнопкою миші і в контекстному меню вибрати пункт «Властивості». Якщо значок "Мій комп'ютер" виведений у вас на робочий стіл, можете не натискати на кнопку «Пуск», а відразу натиснути правою кнопкою по іконці.

Відкриється вікно властивостей системи. В ньому ви побачите кілька вкладок. Вам потрібна вкладка «Додатково», а в ній - пункт «Завантаження і відновлення». Натисніть на кнопку «Параметри», відкриється вікно параметрів завантаження. В принципі, можна налаштувати завантаження потрібної ОС прямо в цьому вікні, не редагуючи завантажувальний файл, якщо ви боїтеся щось зробити не так.

Для цього у спадному списку «Операційна система, завантажувана за замовчуванням» виберіть потрібну вам ОС. У рядку «Відображати список операційних систем» поставте значення 0 сек або просто приберіть галочку в чекбоксі. Натисніть кнопку ОК, перезавантажте комп'ютер.

Якщо ж ви все-таки хочете видалити операційну систему з меню завантаження вручну (щоб уже напевно), у вікні налаштування параметрів завантаження та відновлення натисніть на кнопку «Правка» (вона знаходиться біля рядка «Відредагувати список завантаження вручну»). Відкриється файл boot.ini в текстовому редакторі (зазвичай Блокноті). Він буде мати приблизно такий вигляд:

[Boot loader]timeout = 30default = multi (0) disk (0) rdisk (0) partition (3) \WINDOWS[Operating systems]multi (0) disk (0) rdisk (0) partition (3) \WINDOWS = "Windows Server 2003, Enterprise RU"/ noexecute = optout /fastdetectmulti (0) disk (0) rdisk (0) partition (2) \WINDOWS = "Microsoft Windows XP Professional RU"/ noexecute = optin /fastdetectC:\ = "Microsoft Windows"

Щоб при завантаженні ОС вам не пропонувалося вибрати, з якої системи завантажуватися, надайте параметру timeout значення 0. Цей параметр відповідає за час очікування вибору користувача в секундах. Присвоєння значення 0 цим параметром відповідає зняттю галочки в чекбоксі «Відображати список операційних систем».

Під написом [operating systems] буде список операційних систем, з яких вам пропонувалося вибрати потрібну систему при завантаженні. В цьому списку потрібно залишити тільки одну операційну систему, яка вам потрібна, і безжально видалити все зайве. Закінчивши редагувати, виберіть у меню «Файл» пункт «Зберегти» або натисніть клавіші Ctrl + S. Всі маніпуляції з файлом boot.ini ви робите на свій страх і ризик!

Завантаження Windows 7 відбувається за іншим принципом, і файлу boot.ini в цій ОС немає. Тим не менш, порядок завантаження також можна налаштувати через властивості системи. Клацніть правою кнопкою миші по значку «Мій комп'ютер», виберіть пункт «Властивості», а у вікні, - пункт «Додаткові параметри системи». У вікні властивостей системи виберіть вкладку «Додатково», в ній - пункт «Завантаження і відновлення» та натисніть на кнопку «Параметри». Операційна система за замовчуванням і час відображення списку ОС налаштовуються так само, як в Windows XP.

Налаштувавши завантаження операційної системи, можна видалити операційну систему, яка вам не потрібна, остаточно - щоб вона перестала займати місце на жорсткому диску. Для цього потрібно просто видалити файли і папки непотрібної системи з вашого комп'ютера (наприклад, папки Windows, Program Files і деякі інші). Тільки не переплутайте системи - звичайно, повністю видалити операційну систему, активну в даний момент, у вас не вийде, але відновлення системи, швидше за все, робити доведеться.

Вконтакте
Pinterest