Як відкрити загальний доступ до папок в Windows 7

admin Статті про Windows

Як відкрити загальний доступ до папок в Windows 7Щоб мати можливість переглядати з одного з ПК в складі локальної мережі файли і папки іншого ПК в цій же мережі, необхідно до цікавлячих файлів і папок налаштувати загальний доступ. В операційній системі Windows 7 це робиться досить легко, і навіть початкові користувачі легко впораються з подібним завданням. Давайте ж прямо зараз дізнаємося, як відкрити загальний доступ до папок в Windows 7.

Загальний доступ до папок в Windows 7

Якщо комп'ютер входить в локальну мережу категорії Домашня мережа, а таку мережу операційна система Windows 7 вважає довіреною, то надання загального доступу до деяких папок на комп'ютерах в цій мережі здійснюється буквально в пару кліків мишкою. Для цього вам потрібно увійти до Центр управління мережами і загальним доступом будь-яким звичним вам способом (наприклад, натиснувши кнопку Пуск, перейшовши в Панель управління і в списку елементів управління вибравши пункт Центр управління мережами і загальним доступом), а потім натиснути у вікні на пункт Вибір домашньої групи і параметрів загального доступу.

Ви потрапите у вікно зміни параметрів загального доступу, де зможете, проставивши відповідні галочки, відразу відкрити загальний доступ до стандартних бібліотек Зображення, Документи, Музика, Принтери та Відео. Щоб застосувати зміни, натисніть потім кнопку Зберегти зміни. Ви зможете відразу ж бачити вибрані папки та принтери в загальному доступі.

Як відкрити загальний доступ до папок в Windows 7

Зверніть увагу, що подібним чином ви зможете дати загальний доступ тільки до стандартних бібліотек Windows 7. А як бути, якщо потрібно відкрити загальний доступ до ваших користувальницьких папок, що зберігаються на одному з локальних дисків вашого ПК?

Найбільш просто відкрити для будь-якої вашої папки загальний доступ можна, якщо скористатися Провідником Windows 7. Для цього натисніть кнопку Пуск, виберіть пункт Комп'ютер і потім знайдіть на одному з ваших дисків потрібну папку. Клацніть по іконці цієї папки правою кнопкою миші і наведіть курсор миші на пункт Загальний доступ в контекстному меню. Після цього ви побачите підміню зі стандартними варіантами загального доступу до папки, і вам достатньо буде клацнути лівою кнопкою миші на той варіант, який вам потрібен:

  •      Нікому з користувачів;
  •      Домашня група (читання);
  •      Домашня група (читання і запис).

Якщо ви зупинитеся на першому варіанті, то папка буде недоступна для всіх користувачів окрім користувача з правами адміністратора на даному ПК. Другий і третій варіанти дозволять дати загальний доступ до папки всім користувачам, які входять в домашню групу, але тільки другий варіант обмежить можливості загального доступу лише читанням, а третій - і читанням, і записом.

Як відкрити загальний доступ до папок в Windows 7

Якщо зазначені стандартні настройки загального доступу до папки вам не підходять і ви хотіли б індивідуально налаштувати загальний доступ до папки для окремих користувачів ПК та локальної мережі, то в описаному підміню вам необхідно вибрати останній пункт - Конкретні користувачі ....

У діалоговому вікні, ви побачите форму, за допомогою якої ви зможете вибрати зі списку тих користувачів, для яких би хотіли налаштувати загальний доступ до папки в Windows 7. Наприклад, ви можете вибрати всіх користувачів даного ПК або ж користувачів з домашньої групи, а також якогось конкретного користувача. Для підтвердження вибору вам необхідно буде натиснути кнопку Додати.

Загальний доступ до папок в Windows 7

Ви побачите, що до списку користувачів, яким доступна папка, додався обраний вами користувачів або група користувачів. Навпроти імені користувача або назви групи користувачів ви також побачите відповідний даному користувачеві або групі користувачів рівень дозволів. Натисніть на клітинку з рівнем дозволів і ви зможете змінити цей рівень на інший. Наприклад, якщо за замовчуванням користувачеві або групі користувачів настроюється папка була доступна тільки для читання, ви зможете змінити права доступу на Читання і запис. Якщо ви передумали давати загальний доступ до папки даному користувачеві або групі користувачів, виберіть варіант Видалити. Підтвердити зміни ви зможете, натиснувши кнопку Загальний доступ.

Загальний доступ до папок в Windows 7

Отже, у вас вийшло налаштувати загальний доступ до необхідної папки, і тепер користувачі, для яких ви відкрили доступ, зможуть користуватися даною папкою у відповідності з тими правами, що ви їм надали. Але як бути, якщо налаштувати загальний доступ до папки в Windows 7 потрібно більш гнучко? Вищеописаний спосіб для цього не підходить, і вам належить діяти трохи інакше.

У Провіднику Windows 7 виберіть папку, для якої хочете налаштувати розширений загальний доступ. Клацніть по її іконці правою кнопкою миші і в контекстному меню виберіть пункт Властивості. У діалоговому вікні перейдіть на вкладку Доступ. Якщо в цій вкладці ви натиснете на кнопку Загальний доступ, то потрапите на вже описану вище форму вибору стандартних налаштувань загального доступу для різних користувачів.

Загальний доступ до папок в Windows 7

Щоб більш гнучко налаштувати загальний доступ до папки, натисніть на кнопку Розширені налаштування: ви потрапите в діалогове вікно розширеної настройки загального доступу. Встановіть у цьому вікні галочку на пункті Відкрити спільний доступ до цієї папки і приступайте до налаштувань:

  •      задайте ім'я папки в полі Ім'я загального ресурсу; тут ви можете зберегти поточне ім'я папки або ввести будь-яке інше;
  •      обмежте кількість користувачів, які зможуть користуватися папкою одночасно;
  •      додайте за бажанням які-небудь примітки.

Далі, щоб налаштувати дозволу для папки, натисніть на кнопку Дозволи. У вікні, ви зможете дати права повного доступу, права на зміну папки або ж права на читання необхідним користувачам. Вибір користувачів здійснюється при натисканні на кнопку Додати: у вікні, можна вибрати тип і розміщення об'єктів, яким надається доступ до папки. Для підтвердження всіх внесених змін потім залишиться послідовно натиснути на кнопки ОК в кожній з форм.

Загальний доступ до папок в Windows 7

Ще більш гнучко управляти настройками загального доступу до папки ви зможете, якщо в діалоговому вікні властивостей розглянутої папки перейдете на вкладку Безпека. Тут ви побачите перелік груп і користувачів, яким доступна папка на поточний момент, а також зможете ознайомитися зі списком дозволів для кожної групи або користувача.

Загальний доступ до папок в Windows 7

Щоб змінити існуючі дозволи, виберіть у списку цікавлячого вас користувача або групу користувачів і натисніть на кнопку Змінити. У вікні для обраного користувача або групи користувачів ви побачите список доступних дозволів. Щоб додати якийсь дозвіл, наприклад, дозвіл на зміну папки, поставте галочку в колонці Дозволити навпроти пункту Зміни. Якщо ви хочете заборонити якусь дію з папкою, то, відповідно, встановіть галочку в колонці Заборонити навпроти потрібного вам пункту. Збережіть зміни, натиснувши кнопку «ОК».

Після цього ви повернетеся у вкладку Безпека вікна властивостей папки, де зможете натиснути кнопку Застосувати для застосування всіх виконаних змін. У цій же вкладці ви також зможете задати особливі дозволи або параметри для управління доступом до папки, для чого вам буде потрібно натиснути кнопку Додатково. Однак будьте уважні: подібні дії вимагають досить глибоких знань у користуванні ПК і операційною системою Windows 7, і якщо ви не впевнені в тому, яким буде результат, рекомендуємо вам утриматися від внесення будь-яких змін.

Загальний доступ до папок в Windows 7, таким чином, можна відкрити і налаштувати різними способами, і ви можете вибрати той, який вам більше подобається. А перейти до роботи з папками з відкритим спільним доступом користувачі вашого ПК або локальної мережі потім зможуть, використовуючи стандартні можливості Провідника Windows або ж свого файлового менеджера.

Проблеми з налаштуванням загального доступу до папок в Windows 7

Якщо у вас виникають проблеми з налаштуванням загального доступу до папок в Windows 7, то причини цього можуть бути різними. Наприклад, у налаштуваннях профілю вашої домашньої мережі може бути відключено мережеве виявлення файлів і папок. Щоб це виправити, вам необхідно в Центрі управління мережами і загальним доступом вибрати пункт Змінити додаткові параметри спільного доступу і у вікні перевести перемикач Мережеве виявлення в положення Включити мережеве виявлення.

Загальний доступ до папок в Windows 7

У цьому ж вікні ви, до речі, зможете відразу ж включити загальний доступ до файлів і принтерів, якщо він був відключений, а також включити можливість читання й записування файлів у спільних папках для мережевих користувачів. Для цього вам потрібно буде вибрати, відповідно, перемикачі Включити загальний доступ до файлів і принтерів і Включити загальний доступ, щоб мережеві користувачі могли читати і записувати файли у спільних папках. Після внесення всіх змін натисніть кнопку Зберегти зміни.

Загальний доступ до файллів і папок в Windows 7

Відкриваючи в операційній системі Windows 7 доступ до різних папках, зверніть увагу, що в цілях безпеки вам небажано давати загальний доступ до системних папок, наприклад, до папки Windows на локальному диску C. В іншому випадку користувачі вашої локальної мережі можуть ненавмисно або навмисно видалити або змінити файли в такий папці, що призведе до збоїв в роботі вашої операційної системи.

Вконтакте
Pinterest