Як включити і налаштувати пісочницю в Windows 10

admin Статті про Windows

Пісочниця Windows 10 - одне з найбільш цікавих нововведень, що з'явилися в оновленні 1903. З нею відпала потреба завантажувати і інсталювати засоби для створення віртуальних середовищ, такі як VirtualBox.

 

Що таке пісочниця

 

Це інструмент, що дозволяє виконувати програми та скрипти в ізольованому віртуальному просторі, створюваному спеціально для цієї мети. Також дозволяє заходити в інтернет. Програмне забезпечення буде функціонувати, як і задумано розробником, проте не вплине на основну (хостовую) операційну систему.

У Десятці даний інструмент називається Windows Sandbox. Побудований на підставі так званих контейнерів - відточена Microsoft в OneDrive функція, без видимих ​​змін взята звідти.

Такий засіб дозволяє без будь-якого ризику запускати додатки, які не викликають довіри або, викачане з підозрілих джерел. Розробники програмного забезпечення завдяки такій віртуальному середовищі тестують і налагоджують свої розробки. Ще вона дозволяє проводити експерименти з софтом. Після ліквідації Пісочниці (її закриття), всі її вміст безповоротно стирається, тому як зберігається в операційній пам'яті.

Microsoft дозволяють тримати запущеної тільки одну версію Пісочниці. Вона хоч і працює як додаток, а не повноцінна віртуальна машина, споживає фізичні ресурси вашого комп'ютера. Це може сповільнити ПК, якщо він повільний або значна частина ресурсів вже задіяні. Її основне зручність для користувачів - можливість копіювати файли з хостовой ОС і вставляти їх на Робочий стіл віртуальної середовища.

 

Особливості Windows Sandbox:

 

 • Є складовою частиною операційної системи редакції Pro і Enterprise;
 • Динамічно створюваний образ - генерується на льоту, беручи ядро ​​і файли працює Windows 10 за основу;
 • Після запуску є чистою ОС відразу після інсталяції;
 • Не залишає слідів - щоб споживач не робив у віртуальному просторі, після закриття Sandbox після нього не залишиться ніяких слідів: файли, програми будуть видалені без можливості відновлення. Ніхто нічого не дізнається про вміст Пісочниці;
 • Завдяки використанню гипервизора для запуску ядра віртуальної ОС вона буде завжди ізольована від основної Windows 10;
 • Оптимізований движок ефективно використовує виділену пам'ять, потужність відеокарти, процесора;
 • Віртуальний планувальник - вирішує, коли і скільки ресурсів можна виділити Sandbox;
 • Розумне використання оперативної пам'яті - дозволяє Windows 10 і Пісочниці спільно використовувати одні й ті ж сторінки пам'яті;
 • Використання знімків - можна стартувати Sandbox в певному стані, попередньо зберігши його в файл;
 • Віртуалізація графіки - використанні апаратного прискорення в віртуальному просторі завдяки отриманню повноцінного доступу до апаратно ускоряемой графіку.

 

Системні вимоги

 

Для створення і нормального функціонування ізольованого від хостовой Десятки контейнера необхідно, щоб комп'ютер відповідав ряду вимог:

 • на ньому була встановлена ​​64-бітна операційна система Windows 10 в редакції Enterprise або Pro версії 1903;
 • в його BIOS / UEFI була активована підтримка віртуалізації;
 • був оснащений мінімум 4 ГБ оперативної пам'яті;
 • оснащувався двоядерним процесором (краще 4-ядерним) з підтримкою гіперпоточності (hyper-threading).

 

Необхідні умови для установки

 

Перш, ніж створити віртуальне середовище, необхідно переконатися, що підтримка віртуалізації включена в настройках BIOS / UEFI, а використовуваний процесор сумісний з цією функцією. В BIOS це пункт AMD-v або Intel Virtualization Technology (VT-x). Intel написали докладний посібник, який допоможе дізнатися, чи підтримує використовуваний вами процесор дану функцію. https://www.intel.com/content/www/us/en/support/articles/000005486/processors.html

У самій операційній системі потрібно активувати віртуалізацію. Робиться це через PowerShell: запустіть системний інструмент (через контекстне меню Пуск) і виконайте наступний код (без крапки в кінці): Set-VMProcessor -VMName {VMName} -ExposeVirtualizationExtensions $ true.

Щоб переконатися, що функція включена, викличте Диспетчер завдань і подивіться на значення змінної «Віртуалізація» в вкладці «Продуктивність».

Диспетчер завдань

 

Як включити різними способами

 

Існує три методи запуску Пісочниці, але перш за її необхідно встановити.

 

Інсталяція через Компоненти операційної системи

 

Якщо ваша ОС відповідає всім вимогам і на ПК активна віртуалізація, виконайте кроки наступної інструкції:

 • Затисніть Win + R і виконайте в діалоговому вікні команду «optionalfeatures.exe».
 • У вікні з переліком компонентів Десятки відзначте прапорцем опцію Windows Sandbox.
 • Натисніть "OK" і перезапустіть комп'ютер.
Компоненти Windows

Після цього в меню Пуск з'явиться відповідний пункт. Можете викликати його і запускати Sandbox.

Якщо ярлик програми в меню Пуск не активний, а підказка при наведенні на нього курсора миші говорить: «Не вдається встановити Пісочницю Windows ...», значить віртуалізація відключена в UEFI / BIOS.

 

PowerShell

 

 • Запустіть PowerShell.
 • Виконайте в вікні код (без крапки в кінці): Enable-WindowsOptionalFeature -FeatureName «Containers-DisposableClientVM» -All -Online.
PowerShell

 

Командний рядок

 

1. Відкрийте Командний рядок з адміністраторськими повноваженнями (контекстне меню Пуск). 2. Введіть в ній код: Dism / online / Enable-Feature / FeatureName: »Containers-DisposableClientVM» -All і тисніть «Enter».

Командний рядок

 

Відключення

 

Вимкнення Пісочниці здійснюється з видаленням всіх даних, які в ній фігурували, в тому числі і створених на диску файлів. Здійснюється двома способами.

 

Командний рядок

 

 • Запустіть інструмент з правами Адміністратора.
 • Вставте в неї наступний код: Dism / online / Disable-Feature / FeatureName: »Containers-DisposableClientVM» і тисніть «Введення».

 

PowerShell

 

Відкрийте PowerShell і виконайте в ньому команду (без крапки в кінці): Disable-WindowsOptionalFeature -FeatureName «Containers-DisposableClientVM» -Online.

Також засіб можна відключити в компонентах системи, просто знявши прапорець біля рядка Windows Sandbox.

 

Вконтакте
Pinterest