Як встановити драйвера на ноутбук

admin Статті про Windows

Як встановити драйвера на ноутбукВсе більше і більше людей віддає перевагу ноутбукам, відмовляючись від використання громіздких стаціонарних комп'ютерів. Однак придбаний пристрій навіть після установки операційної системи не буде правильно працювати без певного програмного забезпечення. У цій статті ми розповімо, як встановити драйвера на ноутбук.

Як правило, в комплект поставки сучасних мобільних комп'ютерів не входить програмне забезпечення. Однак його можна безкоштовно завантажити з офіційного сайту виробника ноутбука або ж зі спеціальних інтернет-ресурсів, присвячених драйверам в цілому.

Програмне забезпечення може бути доступно для скачування як по частинах, так і в повному комплекті у відповідностю з моделлю вашого ноутбука.

Як встановити драйвера на ноутбук

Щоб встановити драйвера на ноутбук, їх слід завантажити на іншому комп'ютері, а вже потім перенести їх на необхідний ноутбук, скориставшись флеш-накопичувачем. Насамперед потрібно встановити програмне забезпечення для чіпсета. Дуже часто цей драйвер включає в себе програмне забезпечення для Ethernet-контролера (мережевої карти). Після його установки ноутбук слід обов'язково перезавантажити. Якщо ваш мобільний комп'ютер має процесор AMD, драйвер для мережевої карти встановлюється окремо. Корисна стаття - Покрокова установка Windows 7 на ноутбук

Далі слід встановити драйвер для відеокарти. Визначити модель відеоадаптера можна по наклейках на самому пристрої або ж за описом характеристик ноутбука. Більшість таких пристроїв обладнується відеокартами ATI або Nvidia. Слід зазначити, що перед установкою драйверів для відеоадаптерів ATI в деяких випадках необхідно інсталювати бібліотеку Microsoft. NET Framework. В іншому випадку програмне забезпечення для відеокарти може не встановитися. Також після установки драйвера для відеокарти ноутбук слід перезавантажити.

Тепер можна встановити програмне забезпечення для звукової карти. Необхідно воно для правильного відтворення звуку, а також для можливості використання мікрофона.

Що ж стосується тачпада, то він зазвичай і так чудово працює без установки драйверів. Однак установка спеціального програмного забезпечення дозволяє включити ряд додаткових функцій. Наприклад, з'являється можливість прокрутки сторінок одночасним дотиком і рухом двох пальців по тачпаду. Також, змінюючи відстань між пальцями, можна збільшувати або зменшувати масштаб відображуваної на екрані сторінки. Ці функції істотно полегшують користування ноутбуком, тому не варто нехтувати установкою драйверів на тачпад.

Потім зазвичай встановлюються драйвера для Wi-Fi, кардрідера, ТВ-тюнера (якщо такий є), веб-камери і Bluetooth. Що ж стосується останнього, то перш ніж встановлювати програмне забезпечення для Bluetooth, слід переконатися, що у вашій моделі ноутбука є спеціальний адаптер, так як наявність кнопки включення/відключення Bluetooth ще ні про що не говорить. Як правило, якщо ваш пристрій підтримує даний вид бездротового з'єднання, на його днище буде наклейка зі знаком Bluetooth у вигляді літери «B», що складається з двох трикутників.

Наостанок варто відзначити, що на деяких ноутбуках є клавіша «Fn», призначена для використання в поєднанні з іншими клавішами, що дозволяє змінювати гучність звуку, яскравість екрану і керувати іншими функціями. Для того щоб ця клавіша правильно працювала, для неї також слід встановити спеціальну програму, яка називається Launch Manager.

Як ви змогли переконатися, встановити драйвера на ноутбук досить просто. Необхідно лише скачати всі необхідні дистрибутиви, скориставшись іншим комп'ютером, який підключений до інтернету.

Вконтакте
Pinterest