Як встановити шрифт у Windows

admin Статті про Windows

Як встановити шрифт у WindowsОпераційна система Windows поставляється з величезною кількістю різних шрифтів. Проте часто виникає необхідність додати новий шрифт, який може знадобитися при роботі як з текстом, так і з графікою. У цій статті ми розповімо, як встановити шрифт в Windows.

Як встановити шрифт у Windows

Перш за все необхідно завантажити з інтернету файл шрифту. Сьогодні існує досить багато сайтів, пов'язаних зі шрифтами і шрифтовим дизайном. Перед самим скачуванням переконайтеся в тому, що джерелам, з яких ви робите завантаження, можна довіряти. В основному файли шрифтів знаходяться в архівах, тому перед установкою обов'язково зробіть розпакування. Також слід пам'ятати, що далеко не всі шрифти підтримують кирилицю: деякі містять тільки символи латинського алфавіту.

Як правило, файли шрифтів використовують розширення TTF (True Type Fonts). Даний формат був розроблений ще в 1980-х роках компанією Apple, а сьогодні він використовується в багатьох операційних системах. Крім того, можна зустріти файли шрифтів з розширеннями FON і TTC.

Встановлення шрифтів

Щоб встановити шрифт в Windows 7, XP або Vista, необхідно увійти в меню «Пуск», де слід вибрати «Панель управління». Перед вами з'явиться вікно, в якому потрібно натиснути на папку «Шрифти». Заходимо в неї, потім натискаємо на пункт меню «Файл», в якому вибираємо «Установить шрифт». У діалоговому вікні, потрібно вибрати диск, на якому розміщений шрифт, і вказати необхідний шлях. У розділі «Список шрифтів» відобразиться перелік файлів з розширеннями TTF, FON і TTC, які знаходяться в обраній папці. З цього списку вибираємо той шрифт, який хочемо додати, і натискаємо кнопку «Встановити».

Також встановити шрифт в Windows можна іншими способами. Досить клацнути на файлі шрифту правою кнопкою миші, викликавши контекстне меню, в якому слід обрати пункт «Встановити». Відбудеться така ж процедура установки.

Є третій спосіб. Необхідно знову-таки через Панель управління відкрити папку зі шрифтами, куди слід просто перетягнути за допомогою миші, затиснувши на ній ліву кнопку, файл шрифту. З'явиться лише вікно, в якому слід підтвердити установку.

Варто звернути увагу, що всі шрифти знаходяться на комп'ютері за адресою C:\Windows\Fonts. Тому для установки також достатньо буде просто скопіювати в цю папку файл необхідний шрифт.

Після процедури установки шрифт можна використовувати. Він обов'язково з'явиться у всіх програмах, в яких є можливість вибору шрифту. У їх чисто входять Microsoft Office всіх версій, програмами Adobe, Corel та багато інших.

Як видалити шрифт

Наостанок потрібно розповісти, як видалити шрифт. Причиною цьому може послужити занадто велика кількість встановлених шрифтів, якими ви не користуєтеся. Крім того, кілька сотень зайвих шрифтів здатні збільшувати час завантаження не тільки якихось певних програм, але і всієї операційної системи.

Також заходимо в папку зі шрифтами, де за назвою вибираємо шрифт, який потрібно видалити. Викликаємо на ньому контекстне меню, використовуючи праву кнопку миші, в якому вибираємо пункт «Видалити». З'явиться діалогове вікно для підтвердження. Однак при видаленні потрібно бути обережними, тому що багато шрифтів використовуються самою операційною системою, до них відносяться: Times New Roman, Arial, Courier New, Wingdings, Symbol, MS Serif і MS Sans Serif.

Вконтакте
Pinterest