Як встановити Windows 8?

admin Статті про Windows

Як встановити Windows 8?Багато користувачів персональних комп'ютерів вже встигли ознайомитися з переліком функцій нової операційної системи Windows, після чого всерйоз задумалися про її встановлення, що не дивно, адже опис нового привабливого інтерфейсу, незвичного для попередніх версій системи, заінтригує кого завгодно. У цій статті ми розповімо, як встановити Windows 8 на ваш комп'ютер.

Як встановити Windows 8?

Перш за все знадобиться флеш-накопичувач і сам образ операційної системи. Також потрібно з'ясувати, чи підтримує ваш комп'ютер (модель материнської плати) або ноутбук завантаження з USB-пристроїв. Перевірити це дуже легко: достатньо поглянути в документацію до апаратного забезпечення або зайти в BIOS, де слід вибрати пункт Boot. У тому випадку, якщо подібний вид завантаження не підтримується, це перша ознака того, що вашому «залізу» необхідно термінове оновлення.

Сам по собі дистрибутив займає значно більше 4 Гб, тому для того щоб успішно встановити Windows 8, знадобиться флеш-накопичувач, обсяг якого мінімум 8 Гб. Крім того, обов'язково буде необхідний робочий комп'ютер із встановленою системою Windows 7 або Windows Vista, на якому і буде створюватися завантажувальна флешка. Пам'ятайте, що при її створенні флеш-накопичувач буде відформатуваий, тому обов'язково скопіюйте всю важливу інформацію з флешки в надійне місце. Також знадобиться програма DEAMON Tools, яка слугує емулятором віртуальних дисків.

Після того як підключите флеш-накопичувач до комп'ютера, необхідно буде запустити командний рядок, використовуючи права адміністратора. Заходимо в меню «Пуск», в рядку пошуку набираємо cmd і натискаємо Ctrl + Shift + Enter.

Далі в командному рядку пишемо DISKPART і тиснемо Enter. Потім набираємо LIST DISK і знову натискаємо Enter, в результаті чого відобразиться список дисків, по якому необхідно з'ясувати, під яким номером йде той, під яким операційна система передбачає флешку. Припустимо, це Disk 1.

Наступний етап полягає у форматуванні флеш-накопичувача. Для цього потрібно прописати наступний ряд команд: «Select Disk 1», «Clean», «Create partition primary», «Select partition 1», «Action», «Format FS = NTFS». Зазвичай форматування не займає багато часу, а після його закінчення необхідно ввести «Assign» і «Exit».

Далі знадобиться відкрити образ на віртуальному диску, використовуючи для цього програму DEAMON Tools або інший емулятор. Знову повертаємося до командного рядка, де слід набрати ім'я диска і поставити в кінці двокрапку, наприклад, F:. Потім набираємо CD Boot. Відповідно, в папці F:\Boot знаходиться файл bootsect.exe, запускаємо його для формування коду завантажувача, прописуючи bootsect.exe /nt60 G:, де G є літерою, під якою працює флешка. Тепер з'явиться повідомлення про те, що завантажувач успішно створений.

Залишилося тільки скопіювати весь вміст DVD-диска з дистрибутивом системи на флешку. Тепер нарешті можна встановити Windows 8. Ставимо пріоритет завантаження в BIOS на флеш-накопичувач. Після перезавантаження комп'ютера, автоматично відкриється програма-установник операційної системи.

Якщо ви створюєте завантажувальну флешку під системою Windows XP, то в ній цей процес трохи відрізняється. Перш за все знадобиться утиліта MBRWiz. Після форматування флеш-накопичувача в командному рядку потрібно набрати Convert G :/FS:NTFS, де G - буква, якою позначається флешка. Далі потрібно запустити файл MBRWiz.exe, який виконає розпакування самої утиліти в вказану папку, наприклад, C:\MBRWIZ. Тепер потрібно перейти в цю теку, написавши в командному рядку CD C:\MBRWIZ.

Наберіть MBRWIZ /LIST, відображеному списку потрібно подивитися, під яким порядковим номером на комп'ютері йде флешка, наприклад, 1. Далі прописуємо: MBRWIZ /disk = 1 /active= 1. Після цього формується код завантажувача так само, як для Windows 7 і Vista. Тепер сам дистрибутив можна скопіювати на флеш-накопичувач. також можете прочитати статтю про Загрузочну флешку з Windows 8 та Запуск windows 8 з usb-флешки.

Програма-установник Windows 8 являє собою зрозумілий інтерфейс, який покроково відображає процес установки. Починаэться все з вибору мови та підтвердження ліцензійної угоди. В якості режиму установки рекомендуємо вибрати Custom (advanced), також бажано відформатувати диск, на який буде проведена установка. Далі, як зазвичай, належить придумати ім'я комп'ютера, а також вказати імена користувачів. Це і є найнеобхідніше, щоб успішно встановити Windows 8.

Вконтакте
Pinterest