Як збільшити файл підкачки windows 10

admin Статті про Windows

Файл підкачки, або віртуальна пам'ять - це системний файл на жорсткому диску комп'ютера, який Windows використовує, щоб компенсувати брак оперативної пам'яті, якщо додатків її не вистачає. Що це за файл, як він працює, що про нього треба знати, як збільшити файл підкачки в Windows 10, або, навпаки - як відключити файл підкачки в Windows 10, читайте в нашій шпаргалці.

Файл підкачки в Windows: навіщо він потрібен і як працює?

Всім відомо, що запущені програми на комп'ютері виконуються в оперативній пам'яті (ОЗУ, RAM). Висловлюючись образно, під час запуску програми зчитуються з жорсткого диска і тимчасово «переписуються» в оперативну пам'ять. Вся інформація в додатках теж зберігається в оперативній пам'яті до тих пір, поки ви їх не закриєте.

Файл підкачки windows 10Коли кількість оперативної пам'яті заповнюється, в справу вступає так званий «файл підкачки». Це прихований системний файл на жорсткому диску, який може виконувати функції ОЗУ. Замість того, щоб закрити програму, якому не вистачає RAM, Windows скидає його в файл підкачки і при необхідності повертає назад.

Які програми відправляти в файл підкачки, система вирішує сама. Наприклад, додаток, яке довго перебуває в згорнутому стані може бути позначено системою як неактуальне. При нестачі RAM воно відправиться в файл на жорсткому диску, щоб трохи почистити пам'ять.

У сучасних комп'ютерах встановлюється досить багато ОЗУ, тому файл підкачки використовується рідко. Але якщо ви помічаєте, що додаток при відкритті трохи «подлагівает», а індикатор жорсткого диска на ПК блимає, значить, Windows повернула його в RAM з файлу підкачки. Якщо це відбувається часто, варто задуматися про те, щоб докупити трохи пам'яті.

Файл підкачки в Windows 10: що таке pagefile.sys і swapfile.sys?

pagefile.sys і swapfile.sys

У Windows 10, на відміну від більш старих версій Windows, використовуються два файли підкачки: pagefile.sys і swapfile.sys. Вони зберігаються в корені диску C: \ і знайти їх можна, якщо включити на своєму комп'ютері відображення прихованих і системних файлів.

У файл pagefile.sys при нестачі пам'яті відправляються звичайні додатки, які ви встановлюєте з різних джерел - браузер, графічний редактор, месенджери і так далі. А в файл swapfile.sys - вбудовані додатки Windows 10 і додатки, встановлені з Магазину Windows.

Swapfile і Pagefile завжди працюють в парі. Обсяг swapfile.sys не перевищує пари десятків мегабайт, а ось pagefile.sys в процесі роботи може «роздуватися» до декількох гігабайт. Через це деякі шукають спосіб, як відключити файл підкачки в Windows 10, щоб звільнити місце на диску. Але якщо зробити це, відключиться і swapfile.sys - а без нього багато вбудовані додатки Windows 10 просто перестануть запускатися.

Файл підкачки Windows 10: оптимальний розмір

Взагалі-то, ваша «виндовс» сама вирішує, який обсяг файлу підкачки їй потрібен, і стандартного обсягу вистачає в більшості випадків. Крім того, на комп'ютерах з великою кількістю RAM він взагалі досить рідко використовується.

Але можна вирахувати, скільки становить оптимальний свап в Windows 10 і самостійно. Розповімо, як зробити це правильно.

1.Відкрийте всі потрібні вам програми. Потім запустіть Диспетчер завдань (Ctrl + Alt + Delete) і подивіться на зайнятий обсяг RAM на вкладці Продуктивність.

Диспетчер завдань2.Помножте обсяг використаної пам'яті на 2. Наприклад, 3 Гбайт з 4 Гбайт зайнято, значить - 6 Гбайт.

3.Віднімаємо з отриманого значення кількість вашої RAM. 6 мінус 4 - 2 Гбайт. Це і є оптимальний розмір файлу підкачки для вашого ПК. Якщо у вас вийшов негативний розмір, значить вам не треба збільшувати, зменшувати або взагалі якось змінювати стандартний свап. Не рекомендується піднімати і підвищувати розмір файлу підкачки більш ніж в три рази від актуального обсягу ОЗУ.

Як збільшити файл підкачки в Windows 10?

Розповімо, як поставити файл підкачки на Windows 10 в оптимальне значення.

1.Відкрийте меню Пуск, знайдіть і запустіть додаток Налаштування уявлення і продуктивності системи.

Налаштування подання та продуктивності системи2.Перейдіть на вкладку Додатково та в розділі Віртуальна пам'ять клацніть Змінити.

Параметри швидкодії3.Зніміть позначку біля пункту Автоматично вибирати обсяг файлу підкачки.

4.Виділіть системний диск зі списку, а потім натисніть Вказати розмір.

5.У рядку Вихідний розмір (МБ) вкажіть мінімальний розмір файлу підкачки - вона не має бути менше 400 МБ, а в рядок Максимальний розмір (МБ) введіть потрібний обсяг, який ви дозволите системі відняти. Значення повинні бути вказані в мегабайтах (1 Гбайт = 1 024 КБ).

6.Після введення нових параметрів натисніть Признач, а потім Ок.

Віртуальна пам'ять

Вконтакте
Pinterest