Як знайти файл hosts в Windows

admin Статті про Windows

Як знайти файл hosts в WindowsПерш ніж говорити про те, де шукати файл hosts, слід розібратися, що ж це таке і для чого він потрібен. Фактично він є текстовим документом, який містить дані про доменні імена і їх IP адреси.

А оскільки браузер при підключенні до якогось ресурсу в першу чергу звертається до hosts, а вже потім до DNS серверів, то за допомогою внесення змін до цього файлу можна управляти доступом до різних сайтів з конкретного комп'ютера.

Як знайти файл hosts в Windows

Зокрема, з його допомогою можна заборонити доступ до конкретних сайтів, просто змінивши їх IP. Найчастіше цей прийом використовують творці вірусів, однак і ви самі також можете використовувати його в своїх цілях.

Де знаходиться файл hosts в Windows 8

Після випуску Windows 8 робота з файлом hosts трохи ускладнилася - при внесенні до нього будь-яких змін, пов'язаних із забороною доступу до сайтів, система буде їх ігнорувати. Розробники компанії зробили це для того, щоб він не використовувався кіберзлочинцями і вірусами.

Щоб відкрити його для редагування, можна зайти в блокнот чи Notepad ++, натиснути «Файл/відкрити» і ввести адресу C:\Windows\System32\Drivers\etc\hosts. У вікні, огляду слід встановити параметр «Всі файли». Для того щоб зміни, які ви в нього внесете, працювали як слід, необхідно відключити відстеження даного файлу в налаштуваннях захисника Windows.

Де знаходиться файл hosts в Windows

Як знайти файл hosts в Windows 7 (Windows Seven)

Найчастіше, для того щоб знайти hosts в Windows 7, необхідно просто перейти за адресою C:\Windows\System32\Drivers\, а потім вибрати папку etc, де він і знаходиться. Проте в деяких випадках він може там не відображатись, причина може бути в тому, що на вашому комп'ютері за замовчуванням ховаються системні папки.

Для того щоб вони стали видні, достатньо на верхній панелі меню знайти пункт «Сервіс», в ньому вибрати рядок «Властивості папки», після чого натиснути на вкладку «Вид» у вікні. Тут вже можна зняти галочку навпроти необхідного параметра і навпаки - відзначити пункт про необхідність показу прихованих файлів і папок.

Розміщення файлу hosts в Windows XP

В операційній системі Windows XP, як і в пізніших версіях, даний файл розташовується на системному диску C в папці з іншими системними файлами і драйверами. Тобто якщо ви хочете знайти його, то вам просто достатньо провести всі дії, описані вище і пройти за адресою C:\Windows\System32\Drivers\etc\. Як правило, з цією версією системи ні в кого проблем не виникає, і hosts знаходиться там, де йому і належить.

Де знаходиться файл hosts в Windows Vista

Для того щоб відкрити даний файл у цій операційній системі, можна використовувати різні шляхи. Так, наприклад, ви можете скористатися блокнотом і за допомогою меню «Файл», дістатися вручну за вказаною вище адресою. Або ж можна просто скопіювати його і вставити в рядок адреси, яка з'являється при натисканні "Файл/Відкрити», так буде набагато простіше і швидше.

Що робити, якщо файл hosts відсутній?

У тому випадку, якщо його немає на своєму місці, можна спробувати зробити дії, описані вище, а також спробувати знайти його за допомогою стандартного пошуку. Варто відзначити, що у випадку з пошуком, слід зазначити параметр «шукати в прихованих файлах і папках».

Крім того, ви можете просто завантажити hosts в інтернеті, де, як відомо, можна знайти все що завгодно. Цим же методом можна скористатися і в тому випадку, якщо під час виправлення проблем в своєму початковому файлі ви допустили помилки, які не можете самостійно усунути. Вам просто потрібно скопіювати інформацію з завантаженого файлу, в якому вона вказана «За замовчуванням» і замінити нею все те, що знаходиться у вашому.

Вконтакте
Pinterest