Запуск windows 8 з usb-флешки

admin Статті про Windows
Запуск windows 8 з usb-флешкиЗапуск Windows 8 з USB-флешки не варто плутати з установкою Windows з USB-носія - в даному випадку замість установки Windows з USB ви просто запускаєте операційну систему з портативного накопичувача. Ось як це можна зробити.

В дійсності це нова можливість Windows, називається Windows To Go. Але якби ви працювали з Windows 8 Developer Preview, то ви б знали, що файли Windows Go To в даний реліз не увійшли.

Дана можливість, яка буде використовувати спеціального майстра, названого Portable Workspace Сreator, спирається на технології Windows Deployment і зокрема на imagex.exe - на інструмент для управління файлами. WIM. також читайте про те як зробити Загрузочну флешку з Windows 8

Щоб запустити windows 8 з usb-флешки, нам потрібно:

  • Завантажувальний комп'ютер з Windows 8 (ви також можете використовувати віртуальну машину);
  • Накопичувач USB 3.0 16GB (працювати буде і з USB 2.0, але може бути повільно);
  • Образ Windows 8 ISO або диск Windows 8 DVD;
  • Підключення до Інтернету (для завантаження WAIK).

Отже, переконайтеся, що все це у вас є, зробіть собі чашечку кави і приступайте. На даному етапі ви повинні мати завантажений комп'ютер з Windows 8 з підключеним до нього USB-накопичувачем.Як уже згадувалося вище, вам необхідно отримати копію файлу imagex.exe. На щастя для нас, він входить в поставку WAIK (Windows Automated Installation Kit - набору автоматизованої установки Windows), який можна завантажити з сайту Microsoft.

Примітка: Скачувати доведеться близько 1,7 GB, на що при повільному підключенні до інтернету може піти деякий час.

Запуск windows 8 з usb-флешки

Завантаживши WAIK, вам доведеться встановити його на свій комп'ютер з Windows 8. Установка дуже проста - це всього лише кілька кліків по кнопці Next і потім Finish.

Запуск Windows 8 Developer Preview з USB

Закінчивши з установкою WAIK, пройдіть в папку C:\Program Files\Windows AIK\Tools\x86 і відправте (Send To) файл imagex.exe в корінь диска C:.

Якщо ви використовуєте 64-х бітну версію Windows 8, то вам необхідно перейти в папку C:\Program Files\Windows AIK\Tools\amd64 і відправити (Send To) файл imagex.exe в корінь диска C: звідти.

Створення USB для запуску Windows 8

На даному етапі вам необхідно або вставити Windows 8 DVD в оптичний привід, або змонтувати образ Windows 8 ISO, клацнувши по ньому правою кнопкою миші і вибравши з контекстного меню пункт Монтування (Mount).

Далі перейдіть на стартовий екран Windows 8, потім наберіть CMD і, щоб запустити командний рядок з правами адміністратора, натисніть Ctrl + Shift + Enter.

У вікні командного рядка введіть наступні команди:

DiskpartList Disk

Створення USB для запуску Windows 8

Select Disk 2 (Замініть Disk 2 на номер вашого диска USB)CleanCreate Partition PrimarySelect Partition 1ActiveFormat FS = NTFS QuickAssign

Запуск windows 8 з usb-флешки

Наберіть Exit, щоб вийти з Diskpart, але залиште вікно командного рядка відкритим.

Тепер введіть наступну команду:

C:\imagex.exe /apply D:\sources\install.wim 1 H:\

Примітка: Замініть D:\ на букву диска з Windows 8 DVD, і H:\ на букву накопичувача USB.

Створення USB для запуску Windows 8Тепер, чекаючи закінчення процесу, ви можете допити залишки своєї кави. По завершенні ви повинні побачити відповідне повідомлення. Все що вам після цього залишиться зробити - це скопіювати на USB-накопичувач файли, необхідні для того, щоб зробити його завантажувальним.

Щоб зробити це, введіть наступну команду:

bcdboot.exe H:\windows /s H: /f ALL

От і все! Тепер у вас є повнофункціональна копія Windows 8 Developer Preview, що працює прямо з USB-флешки. При першому завантаженні з нього, Windows встановить всі драйвера, необхідні для роботи вашого комп'ютера.

Варто відзначити, що фінальна версія Portable Workspace Сreator дозволить вам зробити клон всієї вашої машини з Windows на флеш-накопичувачі(також можете почитати про те як відновити флешку) (включаючи програми, особисті дані і настройки). У теж час вищенаведений метод створює чисту установку Windows 8 - ваші програми на флешку не переносяться.

Ось і все про, запуск windows 8 з usb-флешки.

Вконтакте
Pinterest