Огляд Archos

admin Статті про hardware

Archos Internet Tablet. У зв'язку з хвилею напливу планшетних комп'ютерів на ринку від різних фірм-виробників, ми зупинимося на виборі не просто крутого, потужного або наверненого, а саме оптимального планшетного комп'ютера. Ми зупинили вибір на серії планшетів Archos Internet Tablet. Що собою являють ці планшети, чому саме їх ми вибрали як оптимальними? Оптимальність ми розраховували згідно з такими пунктами:

 • Зручна операційна система (російська мова), можливість вільно встановлювати програми
 • Проста система налаштування планшета. Зручний інтерфейс і функції користувача
 • Зручні габаритні розміри і вага.
 • Досить витривала батарея при роботі в мережі, доступ в інтернет.

Archos Internet Tablet

Archos - фірма-виробник (Франція), відома в основному як виробник MP3 плеєрів на світовому ринку до 2011 року. Складання деталей відбувається в Китаї, але якість збірки на ринках США і Європи різниться від звичного ширвжитку, яким ми звикли таврувати цю країну. Після цього все помінялося, і на ринок вийшли планшети серії Home Tablet, які дозволяли дивитися кіно, кліпи як через внутрішню пам'ять, так і через інтернет. Home Tablet відрізнявся досить простою функціональністю і не міг нормально конкурувати з напливом iPad першого покоління. Прийшла черга серії Internet Tablet, які просто підкорили ринок як зручна версія планшета.

Archos Internet Tablet до першого включення

Спочатку ми ознайомимося з самим планшетним ПК Archos Internet Tablet. Передня панель планшета являє собою великий сенсорний екран, що заповнює майже весь простір. По обідку знизу красується напис Archos | 7.0 (або 10.1) internet Tablet. З боків розташовані стереодинаміки, але зліва динамік коротше - тут знаходиться єдина фронтальна камера. Тобто логічно припустити, що пофотографувати на планшет не вийде. Перевернувши планшет, дійсно бачимо що її немає. Але ззаду є зручна ніжка-підставка для установки планшета на столі (але писати методом сенсорного введення так не вийде - на одній ніжці планшет може просто виїхати). Встановивши його на ніжку - зручно наприклад подивитися фільм, а під ніжкою знаходиться болтик мабуть для зняття кришки. Для того, щоб зручно писати на планшеті, простіше покласти його на стіл, для фіксації у планшета є зручні гумові вставки-ніжки. Кришка задньої частини містить ряд написів, включаючи інформацію для користувача і країну виробник. Вона одна - Китай. Справа на кришці знаходяться іконки - USB, гарнітура, mini-HDMI, які відповідають за підключення відповідних кабелів. Повернувши планшет ліворуч від дисплея, ми побачимо наступні інтерфейси:

Спеціальний роз'єм Archos, який відповідає за кабель USB. Ні в якому разі не втратьте цей кабель!

 • Слот для карти пам'яті microSD, відразу поруч з USB логотипом
 • 3,5 мм роз'єм для гарнітури (навушників). Можна підключити активні колонки, наприклад для спільного перегляду фільму
 • mini-HDMI - знадобиться нечасто, наприклад для виведення відеосигналу на ТБ.
 • Слот для включення живлення.

Мікрофон візуально знайти не вдалося, але він є, так як по скайпу вдалося поговорити. Мабуть за нього відповідають 4 маленьких отвори внизу корпусу. Праворуч від дисплея планшета знаходиться декілька кнопок:

 • Кнопка живлення. При утриманні в 10 секунд планшет вимикається, при одиночному натисканні йде в сплячий режим.
 • Індикатор включення і зарядки (діод).
 • Цілісна кнопка гучності, що має два варіанти натискання - верхній і нижній кут підвищують і знижують гучність пристрою.

Сам планшет Archos Internet Tablet зроблений з пластику, включаючи покриття сенсорного екрана. Тим самим ми сміємо натякнути, що є декілька недоліків цієї збірки, наприклад підвищена маркість екрану і корпусу, тому мені довелося брати постійно ганчірочку для протирання монітора. Але відбитки пальця видно тільки при кутовому огляді, а так вони не заважають роботі. Другою особливістю збірки є її відносна крихкість, але поки немає нормальних планшетів, які витримають падіння. Упускати на землю його не варто. Пам'ять Flash у пристрої дозволяє його використовувати навіть в разі його трясіння і тремтіння без проблем. І швидше за все пластиковий варіант досить знижує його вартість і можливості дешевого ремонту. Можна відзначити, що це і є його одне з достоїнств.

Перше включення Archos Internet Tablet

Включивши вперше планшет, ми проходимо всі пункти включення. Перше, що вас порадує - це встановлення російської мови меню! Так що затребувана мова на рідкісних класах гаджетів тут доступний просто з коробки без всяких прошивок. Після калібрування сенсора видало меню Увімкнути Демо-режим. Не ставте галочку напроти пункту. Після включення ми побачимо приємну заставку. Операційною системою виступає Android другого покоління.

Головний екран має маленькі хитрощі. Він не один а за умовчанням їх 5. Переключення екрану відбувається двома методами. Перший - розчерк по горизонталі - безпосередньо перегортає. Другий спосіб полягає в натисканні на маленькі точки на екрані, які знаходяться зверху і знизу в правому куті екрану. Також права частина меню має повністю сенсорні кнопки управління, такі як:

Пошук (збільшувальне скло на чорній панелі) - автоматично відкриває пошук Google. У розділі настройки можна встановити Пошук на різні програми і музику

 • Додому (будинок на чорній панелі) - повертає користувача на початковий екран
 • Меню (чотири горизонтальні смужки на чорній панелі) - викликає контекстне меню, в кожному місці воно відрізняється
 • Назад (стрілка, вигнута вліво на чорній панелі) - повертає користувача на попереднє місце (послідовно натискаючи, поверне вас до початку)

Головний екран також має свої пункти управління. Перелічимо їх

Переключити екран вліво (справа вгорі точки, кількість говорить, скільки екранів зліва) - зробить перехід на екран вліво

Переключити екран вправо (справа внизу точки, кількість говорить, скільки екранів праворуч) - зробить перехід на екран вправо

Список додатків (квадрат, розділений на кубики, знаходиться праворуч по центру) - відкриває список програм, встановлених на пристрої. На один екран показує 24 іконки. Затиснувши пальцем на одній з них, легко перенести на екран Головний

Іконки додатків (довільне місце розташування) - ви самі настроюєте Ваш головний екран.

Віджети - спеціальні програми, що працюють тільки на головному екрані. Ставляться на екран при затиску на порожньому місці екрану пальцем і виборі їх через меню.

Час, рівень батареї та наявність підключення WiFi - відображається завжди в верхньому меню на чорній смузі

Запущені програми в треї - відображаються праворуч у верхньому меню на чорній смузі.

Меню повідомлень - викликається, якщо протягнути пальцем від чорної смуги вгорі вниз. Містить як повідомлення системи, так і окремих програм (наприклад, нове повідомлення).

Можливості Android проти інших операційних систем

Порівнюючи Archos проти інших планшетів (наприклад - iPad), ми отримуємо досить конкурентний продукт. Як багато хто знає, iPad не вміє качати файли через браузер, працювати з файловою системою, обробляти вкладення пошти і через ту ж пошту - відправляти файли. За рахунок Android Archos Internet Tablet може виступити проти iPad саме за рахунок цієї особливості - доступу до файлової системи, завантаження файлів безпосередньо на планшет.

Другою особливістю проти першого покоління iPad - підтримка відеозв'язку. За рахунок Skype ви зможете легко зателефонувати по відеозв'язку, у той час як у першому поколінні iPad цієї можливості немає.

І сама ОС Android пропонує досить лояльний ресурс для пошуку і установки програм. Наприклад, звичайна установка з Market аналогічна купівлі програм з iTunes, але Archos підтримує встановлення з інсталяційних файлів APK, які можуть бути відсутні в Market. Досить просто завантажити APK файл на пристрій і відкрити його. Для установки потрібно зайти в налаштування Додатків і поставити галочку навпроти Невідомі джерела. Тобто ми отримуємо третю перевагу - пряма установка програм.

Робота з багатозадачністю реалізована в планшеті Archos досить непогано. Керувати програмами можна як через меню налаштувань, Панель повідомлень, так і додатками Advanced Task Killer, що полегшує автозакриття непотрібних програм, перемикання та виставляння пріоритету роботи. Отже, виводимо четверту перевагу - зручна робота з багатозадачністю Крім відмінностей, є і схожість. Наприклад, є такі корисні функції:

 • Копіювання та вставка (аналогічно функції в Windows, працює тільки з текстовим полем)
 • Уніфікована відправка (на соціальні сервіси, пошту, встановлені програми)
 • Пальцеоріентірованний інтерфейс: Підтримка довгого натискання, подвійного натискання, короткого натискання, розчерку, жестів - відповідати можуть за різні функції.
 • Мультитач (підтримка декількох натискань): Pinch-to-Zoom (збільшення, зменшення)

Особливості настройки Archos Internet Tablet

Автоповорот - Робота акселерометра Archos.

Відразу хочемо нагадати, планшет можна тримати як завгодно. Повернувши його на 90 градусів, екран автоматично підлаштується під вибраний режим. G-Sensor працює просто чудово, швидкість повороту досить висока. Калібрується Archos спочатку при першому включенні (просто покладіть його на стіл), а також через меню налаштувань.

Російська та англійська клавіатура в Archos

Ми не будемо звісно перераховувати всі можливості Android, так як вони є в іншому огляді, хоч і про мобільні телефони, а розповімо, як включити дві клавіатури. Вибираємо пункт Налаштування (гайка в меню), і заходимо в налаштування Мови і введення. Вибираємо пункт Select external keyboard layout. Знаходимо Російський і ставимо навпроти галочку. Переключення клавіатури буде здійснюватися з проведення пальцем по пропуску. Для роботи словника підказок з Market встановіть англійські й російські словники.Налаштування інтернету Archos

Основною фішкою планшетного ПК Archos Internet Tablet є можливість виходу в інтернет. Виробники Archos вважали за потрібне не постачати 3G модулями свої планшети, а дали основну підтримку планшету через підключення Wi-Fi. Враховуючи конструкцію гаджета, USB модем він звичайний не сприйме, адже стандартного USB тут немає. Для нормального підключення USB ми розглянемо окремий пункт. Повернемося до Wi-Fi. Включити Wi-Fi з меню повідомлень у мене не вийшло, тому я скористався віджетом Живлення на другому екрані (стояв за замовчуванням). Серед кнопок є включення Wi-Fi, Bluetooth, GPS навігації, Синхронізації облікових даних і регулювання підсвічування. Просто активувавши Wi-Fi, в автоматичному діалоговому вікні виберіть потрібний пункт вашої мережі та введіть пароль. Мережі запам'ятовуються автоматично, що дуже зручно. 3G зв'язку я не знайшов, і його і немає.

Мобільний інтернет на планшеті Archos

Оригінальний метод роздачі інтернету я все-таки організував. Якщо Ваш смартфон підтримує DLNA - тобто роздачу інтернету через Wi-Fi (а це вміють майже всі нові телефони з Wi-Fi), ви створите свою точку доступу і легко підключіть планшет Archos до інтернету поза зоною дії Wi-Fi. Годиться для відправки повідомлень, пошти (наприклад, потрібно терміново відправити або перевірити пошту), ну і зайти ненадовго в браузер. Трафік у мене був поганий, EDGE дає швидкість невисоку, але все-таки спосіб є. В якості точки доступу використовував свій GT-i5800.Особливості USB інтерфейсу.

У різних планшетах Archos USB працюють по різному. В огляді FAQ по Archos ми розглянули це питання детально, але деякі викладки тут і вкажемо. Archos 70 використовує для USB порт, сила струму становить 100 mA, на відміну від Archos 101, струм в якому складає 500 mA. З урахуванням того, що серед інтерфейсів Archos є тільки MicroUSB, Вам потрібно спеціальний кабель, придбати його можна або у нас, або в будь-якому магазині. Кабель виглядає, як на ілюстрації, його особливість - тато microUSB, мама USB. Саме за допомогою нього можна підключати до Archos Internet Tablet різні пристрої зі списку:

 • Звичайна USB клавіатра (70, 101)
 • Миша c інтерфейсом USB (70, 101)
 • 3G USB модем (101, для 70 потрібне додаткове живлення модему! Звичайні Flash модеми можуть не працювати!)
 • USB флешка (70 до 16 GB, 101 майже всі)
 • Жорсткий диск HDD з інтерфейсом USB (для 70 обов'язково живлення, для 101 деякі можуть працювати і без живлення)

Разом підсумовуючи, тут фігурує 3G модем. Але врахуйте - Ваш 3G модем працює через дозвон - то такий підключити на Android не вийде. Обов'язково має бути Автопідключення. Так що CDMA модеми на допомогу не стануть.

Динаміки Archos

Хоч у Archos є свої зовнішні динаміки, варто знати один-єдиний факт. Як звичайні динаміки гучного зв'язку в мобільних телефонах, їх можна посадити якщо постійно слухати музику або дивитися кіно. Звучать вони звичайно досить чисто, але посадивши їх - можна просто-напросто втратити звуку. Виходом з цієї ситуації можуть стати звичайні активні колонки, ну і само собою - гарнітура (навушники). Намагайтеся не слухати що-небудь на них на повній гучності, тримайте рівень 60-80% максимум, тоді вони прослужать набагато довше.

Термін життя батареї

Тут ми не будемо особливо поширюватися. Зможемо сказати, що в режимі фільму планшет пропрацював чесно близько 7 годин. При активній роботі в мережі без підзарядки вистачить ну на годин 4-5, але при постійно згасаючому екрані під час невикористання планшета апарат пропрацював спокійно дві доби. Налаштувати електроживлення можна за рахунок автояркості, часу підсвічування і виключення Wi-Fi при згасаючої екрані.

Підсумовуючи всі переваги, і саму ціну Archos Internet Tablet, отримуємо досить конкурентний продукт. Ми зробимо деяку зведення, яка допоможе вибрати цей планшет як зручний для роботи: ергономічні розміри, хороша чутливість екрана, наявність відеозв'язку, підтримка основних функцій користувача для роботи (яких немає в iPad), підтримка USB інтерфейсу, швидка робота в мережі, російська мова з коробки, можливість установки сторонніх сумісних програм, виведення на HDMI сумісні дисплеї та підтримка клавіатури, знімних носіїв, термін роботи 7,5 годин. Якщо виникла проблема з Archos то читайте цю статтю.

Серед недоліків планшета можна виділити тільки два: пластикове виконання корпусу і екрану (без олеофобного покриття iPad), ну і відсутність мобільного інтернету. Перший пункт є платою за дешеву вартість, ну і без цього покриття мені легше користуватися сенсором. Також це дає шанс, що екран не трісне при ударі. А другий пункт можна вирішити за допомогою смартфона або USB 3G модему з Автопідключенням.

Вконтакте
Pinterest