Чому комп'ютер сам вимикається

admin Статті про hardware

Дуже часто на форумах і блогах, можна побачити таке питання: Чому комп'ютер сам вимикається? Його ставлять абсолютно всі, від дорослих до дітей, від новачків до професіоналів. Тому сьогодні ми вирішили розповісти Вам про всі можливі причини виключення комп'ютера.

Чому комп'ютер сам вимикається

Основні причини, чому сам по собі вимикається комп'ютер

Кулер процесора в пилу. Однією з найпопулярніших причин виключення комп'ютера є запилений процесор. Точніше не він, а кулер і решітка радіатора, яку він охолоджує. Пил не дає можливості правильно обмінюватися теплу, в результаті цього відбувається перегрів процесора, який подає сигнал про відключення ПК. Це особливо часто відбувається під час гри, тому що в цей час більшість комплектуючих працюють по максимуму, а значить, вимагають гарного охолодження. Для виправлення ситуації Вам необхідно зняти кулер, гарненько його прочистити, а головне прибрати шар пилу «на» і «між» радіаторною решіткою.

Термопаста між процесором і радіатором втратила свої властивості. Іноді причина криється в поганій термопасті, яка знаходиться між процесором і радіатором, служить вона провідником холодної температури і виходом теплій. Усунути цей перегрів також просто - зніміть кулер і радіаторну решітку. Після цього нанесіть тонкий шар пасти на процесор і закріпіть всі деталі назад.

Погана циркуляція повітря в системному блоці. Якщо Ви активно користуєтеся комп'ютером в літній час, комплектуючі деталі якого вже пора міняти, проте немає на те грошей, але хочеться позбутися від постійного відключення мережі. Не поспішайте засмучуватися! Є інший вихід: уникнути перегрівання і виключення комп'ютера допоможе поліпшена циркуляція свіжого повітря, для цього потрібно встановити додаткові кулера на корпус, а також замінити старі на процесорі і блоці живлення. Також не рекомендується використовувати ПК в закритому з усіх боків місці (наприклад, між столом, стінкою і принтером), інакше температура буде підвищуватися.

На комп'ютері використовується велика кількість програм. Ще одна поширена причина перегріву комп'ютера і його відключення - запущенно багато програм. Це особливо позначається на старих моделях комп'ютерів. Зменшіть кількість запущених процесорів до необхідних, через диспетчер задач (проте відключайте їх дуже обережно!).

Несправний блок живлення комп'ютера. Ще одна найпопулярніша причина мимовільного виключення комп'ютера. Блоки живлення часто виходять з ладу чепез їх низьку якість, перепадів напруги, а також неправильного (різкого вимикання ПК). Як правило, в наших країнах блоки живлення вимагають заміни кожні 3-5 років своєї експлуатації. Характерною особливістю при поломці блоки живлення є такий симптом: комп'ютер вимикається в різний час, незалежно від роботи, а іноді і зовсім далі завантаження операційної системи не доходить. Крім того причиною поломки іноді служить велика кількість пилу, тому перед тим, як нести в ремонт БЖ або купувати новий, слід спробувати його самостійно розібрати і почистити від пилу, змастивши ще і його кулер для належної вентиляції.

Проблема з оперативною пам'яттю або материнською платою. Виключення комп'ютера під час гри або активного використання софта, може бути симптомом виходу з роботи материнської плати або оперативної пам'яті. Тут самостійно у Вас не вийде вирішити проблему, тому в таких випадках рекомендується звертатися до професіоналів з ремонту комплектуючих деталей Вашого комп'ютера! Однак перед тим, приберіть пил з плати, перевірте контакт (добре всуньте всі деталі в свої роз'єми) і виключіть інші можливі проблеми.

Поганий контакт з електричною мережею. У цьому пункті мається на увазі будь-яка проблема, пов'язана з поганим контактом, між комп'ютером і електричною мережею - це може бути як пробій в мережевому кабелі, який з'єднує системник і ел.мережу, так і пробій мережевого подовжувача. Загалом, тут Вам потрібно перевірити всі дроти на контакті, зробити це можна за допомогою спеціального приладу, або замінити один кабель на інший (наприклад, запозичивши їх у друзів). Також вивчіть розетку, може справа бути і в ній.

Вірус. Останньою можливою причиною може стати програмне забезпечення, яке самостійно відключає ПК або вірус, який тим самим шкодить Вам. Тому потрібно вивчити всі встановлені програми, чи немає у них таймера виключення і чи не включений він. До речі Ви можете заглянути і в налаштування електроживлення, якщо Вас дратує, коли комп'ютер вимикається сам, після того, як проходить 10-20 хвилин його бездіяльності. Видалити вірус можна за допомогою спеціальних програм - антивірусів. Може вийти так, що видалити вірус не вийде, тоді залишається перевстановлення операційної системи або запрошення фахівця до Вас додому або в офіс.

Тепер ви знаєте відповідь на питання, чому вимикається комп'ютер.

Вконтакте
Pinterest