Комп'ютер сильно шумить: що робити

admin Статті про hardware

Комп'ютер сильно шумить: що робитиЧерез те, що для охолодження елементів системного блоку ПК обов'язково потрібні кулери, певний шум під час роботи комп'ютера буде завжди. Але часом такий шум має підозріло високий рівень або ж звучить дуже вже нехарактерно. Як тоді бути? Що робити, якщо комп'ютер сильно шумить? Про це мова піде далі.

Що робити, якщо комп'ютер сильно шумить

Супроводжуючий роботу ПК шум створюють вентилятори на кулерах - елементах, що відповідають за охолодження процесора, відеокарти і інших елементів системного блоку. У нормі такий шум не дуже гучний і абсолютно не заважає роботі за ПК. Відхилення від норми вважається в тому випадку, якщо він став сильніше в порівнянні із звичайним або якщо в ньому з'явилися нехарактерні скрипи і дзижчання.

У ПК є як мінімум 3 кулера: один на процесорі, один на відеокарті і один в блоці живлення. У багатьох комп'ютерах є додатковий кулер - корпусний. Причиною посилення шуму при роботі комп'ютера може стати несправність одного або відразу декількох з цих кольорів. Для вирішення проблеми спочатку необхідно буде з'ясувати, які саме кулери шумлять.

Визначити шумлячий кулер легко на слух. Для цього зручно буде покласти системний блок набік (материнська плата повинна виявитися внизу) і відкрити його бічну кришку. Після цього необхідно включити ПК і просто прислухатися: зазвичай таких дій цілком достатньо для виявлення джерела підвищеного шуму. Якщо все ж таки встановити джерело шуму подібним чином не вдалося, то можна поступити трохи інакше.

До центру кожного кулера по черзі слід на 1 секунду доторкнутися пальцем: такий прийом трохи сповільнює обертання лопастей і дозволяє виявити несправний кулер.

Коли винуватець сильного шуму в роботі ПК знайдений, можна приступати до з'ясування причин виниклої проблеми. Найбільш часто причини сильного шуму в комп'ютері такі:

  • кулер забитий пилом, який заважає лопатям нормально обертатися;
  • в кулер випадково потрапив сторонній предмет;
  • при роботі кулер стикається з одним з проводів;
  • ослабло кріплення крильчатки кулера на осі;
  • висохла мастило на кулері.

Перші три причини усунути самостійно дуже легко навіть не дуже досвідченому користувачеві ПК: від пилу кулер акуратно почистити м'якою кистю (важливо не забути також і про радіатор, який теж є частиною кулера ), сторонній предмет просто прибрати, а якщо заважає провід - відсунути. А от у випадку ослаблення кріплення вентилятора або ж висихання його змащення проблему вирішити трохи складніше.

Комп'ютер сильно шумить: що робити

Зокрема, змазування вентилятора вимагає попереднього знімання фірмової наклейки виробника і пробки - заглушки з задньої поверхні вентилятора, а також знімання фіксуючої шайби, що знаходиться на валу ротора. Також змазування вентилятора вимагає правильного вибору мастильного матеріалу і правильного способу його нанесення. У підсумку процес змащування виходить досить важким і ризикованим для звичайного користувача ПК : неправильні дії можуть привести до остаточної поломки вентилятора.

У результаті, якщо причина, яка призвела до посилення шуму при роботі кольорів, - це висихання мастила, то краще або просто замінити проблемний вентилятор на кулері, або ж віддати такий вентилятор в сервісний центр для лагодження. Аналогічним чином варто вчинити і в разі, коли причина сильного шуму - ослаблення кріплення крильчатки вентилятора на осі.

У деяких випадках проблеми з сильним шумом виникають при роботі на ПК не постійно, а періодично, наприклад, при включенні особливо ресурсномістких програм та ігор. У такій ситуації можна говорити не про несправності в кулері, а про їх недостатню потужність: коли включені програми, що вимагають великої кількості ресурсів, доводиться активніше охолоджувати систему, в результаті чого вентилятори на кулерах ПК працюють на межі своїх можливостей. Вирішити проблему допоможе заміна вентиляторів на більш потужні.

Вконтакте
Pinterest