Як вибрати монітор для фотографа

admin Статті про hardware

Монітор для фотографаСьогодні, в століття цифрової техніки, монітор для фотографа має таке ж значення, як камера і об'єктив. Саме від монітора безпосередньо залежить якість обробки фотографій: ретуш та головне - кольорокорекція. Також варто відзначити, що постпродакшн знімків є тим самим етапом у створенні фотографії, який може допомогти фотографу виділитися серед інших і привернути до себе увагу.

Як вибрати професійний монітор для фотографа

Що стосується технічної складової, то для того, щоб правильно вибрати монітор для фотографа, варто віддати перевагу дисплеям з матрицею IPS. Вони встановлюються на рідкокристалічні монітори для передачі повної глибини кольорів RGB - по 8 біт на кожний канал, на відміну від інших типів матриць, які передають тільки 6 біт. Крім того, така матриця забезпечує досить великий кут огляду, а також повну відсутність небажаних спотворень при погляді збоку.

Найбільшим виробником таких дисплеїв є японська компанія NEC (Nippon Electronic Corporation). Коштують їхні монітори недешево, проте вони відрізняються прекрасною передачею кольору і стабільністю роботи. Ціна цих дисплеїв може варіюватися від 700 до 1500 доларів, залежно від діагоналі екрана. Однією з найбільш доступних моделей вважається NEC MultiSync EA231WMi з діагоналлю 23 дюйми і роздільною здатністю 1920х1080 пікселів. Це не тільки хороший монітор для фотографа, він також чудово підійде для виконання самих звичайних повсякденних завдань.

Не стоїть на місці у використанні матриць IPS і компанія Apple, продукти якої останнім часом користуються великою популярністю. Насамперед потрібно виокремити Apple Thunderbolt Display A1407, діагональ якого дорівнює 27 дюймам, а дозвіл - 2560х1440 пікселів. Дана модель здатна відображати більш 16 мільйонів кольорів, а вертикальний і горизонтальний кут його огляду досягає 178 градусів.

Однак з'явився більш бюджетний різновид зазначеної вище матриці - E-IPS. І в тому випадку, якщо ваш бюджет сильно обмежений, у таких виробників, як LG і Dell, є ряд моделей моніторів, в яких використовується саме така матриця. Ці дисплеї будуть хорошими варіантами в категорії ціна-якість. Менш ніж за 400 доларів можна придбати 21,5-дюймовий монітор Dell U2212HM, дозвіл якого 1920х1080 пікселів. Можливо, по передачі кольору він трохи не дотягує до представників компанії NEC, але для такої ціни це просто ідеальний варіант.

LG Flatron IPS234T - також хороший монітор для фотографа. Незважаючи на невелику ціну (менше 300 доларів), на ньому встановлена ​​точно така ж матриця, як на дисплеях Apple і NEC, що дозволяє йому поступатися їм тільки за якістю відображення темних відтінків кольорів.

Також варто розповісти про самомий доступному моніторі з матрицею IPS, виробником якого є голландська компанія AOC - i2252Vwh. Його ціна не досягає навіть 200 доларів, проте монітор дуже легкий, має діагональ 21,5 дюймів, дозвіл 1920х1080 пікселів, LED-підсвічування і навіть вбудовані стереоколонки.

Найголовніше при покупці монітора з матрицею E-IPS - бути дуже уважним, оскільки у деяких екземплярів можуть бути присутніми так звані артефакти, що представляють собою рожеві плями на екрані. Перевіряється їх наявність дуже легко: достатньо всього лише вивести на екран фон сірого кольору і поглянути на монітор з відстані півтора метрів. В ідеалі колір повинен лежати рівномірно і не мати будь-яких тональних відхилень. Також можете почитати статтю Сучасні рідкокристалічні монітори.

Також, підводячи підсумок, відзначимо кілька критеріїв вибору монітора для фотографа. Перш за все це його розмір і дозвіл: чим більше діагональ екрану, тим зручніше буде працювати з графікою. Також обов'язково, щоб у моніторі використовувалася матриця IPS, H-IPS, S-IPS або E-IPS. Останнім критерієм є збільшений колірний обхват. Сподіваємося, наведені рекомендації допоможуть вам правильно визначитися з вибором монітора.

Вконтакте
Pinterest