Материнські плати для Intel Sandy Bridge

admin Статті про hardware

Материнські плати для Intel Sandy Bridge. У першій частині цього огляду ми познайомилися з основними характеристиками наборів системної логіки Intel шестидесятої серії, відомих під кодовою назвою Cougar Point, а зараз поговоримо про конкретні моделі материнських плат на їхній основі. Ми підібрали кілька плат різних виробників і різних цінових категорій, що представляють інтерес для домашніх користувачів.

Як завжди, виробники материнських плат не обмежуються функціональністю чіпсетів. Дуже часто вони встановлюють додаткові контролери, аудіокодеки, системи управління розгоном та інші компоненти, що розширюють можливості базового набору логіки. Тому незважаючи на відсутність в чіпсетах Intel підтримки таких інтерфейсів, як, наприклад, USB 3.0 або PCI, в деяких материнcьких платах на їх основі ці інтерфейси реалізовані за допомогою мікросхем третіх виробників.

Материнська плата ASUS P8P67 Deluxe Rev 3.0

Одна з флагманських моделей серії P8P67, побудована на основі набору системної логіки Intel P67 Express. Орієнтовна роздрібна ціна - 250 дол.

Перша модифікація цієї материнської плати була випущена майже відразу після офіційної презентації платформи Sandy Bridge і чіпсетів шестидесятої серії. Після відкликання системної логіки ревізії B2 її продажі були припинені, і зараз на прилавках можна знайти нову модифікацію на основі чіпсета ревізії B3, що окремо підкреслюється в назві.

ASUS P8P67 Deluxe Rev 3.0

На додаток до інтерфейсів, реалізованих на рівні чіпсета, на платі встановлені контролери Marvell на два порти Serial ATA 6 Гбіт/с, JMicron JMB363 на два порти eSATA 3 Гбіт/с, NEC ?PD720200 на чотири порти UAB 3.0, VIA 6315N на два порти IEEE 1394a (FireWire), міст PCIe-OCI ASMedia ASM1083 на три пристрої, додатковий гігабітний мережевий контролер Realtek 8111E, контролер Bluetooth 2.1 + EDR та багатоканальний (7.1) звуковий кодек Realtek ALC 889. Підтримка інтерфейсу IDE відсутня.

Для розгону системи використовується чіп ASUS TurboV EVO і однойменна утиліта. У комплект поставки входить модуль на два порти USB 3.0 для установки в зовнішній 3,5-дюймовий відсік (для флопі-дисководів). Реалізований на платі стабілізатор живлення має 23 каналу: шістнадцять з них виділені для обчислювальних ядер процесора, два для вбудованого відеоядра, два для "системного агента" і три для модулів пам'яті. До складу системи живлення включений фірмовий контролер широтно-імпульсної модуляції (ШІМ) Digi + VRM, що вміє автоматично регулювати частоту, змінювати навантаження каналів залежно від температури і відключати невживані канали живлення процесора. У конструкції використовуються тільки високоякісні полімерні конденсатори японського виробництва.

Серед особливостей плати - заміна класичного BIOS на EFI (Extensible Firmware Interface), який може похвалитися графічним інтерфейсом, швидким завантаженням, підтримкою дисків більше 2,2 Тбайта і можливістю запускати будь платформонезалежний код.

Плата стандартного формфактора ATX призначена для процесорів Core i3/i5/i7 для роз'єму LGA1155, підтримує установку двох (включаючи двопроцесорні) відеокарт в режимах ATI CrossFire X і NVIDIA SLI, до 32 гігабайт оперативної пам'яті DDR3-2200/2133/1866/1600/1333/1066, до шести (чотири внутрішні і два зовнішніх) накопичувачів SATA-II (RAID 0,1,5,10) і до чотирьох накопичувачів SATA-III (6 Гбіт/с).

На платі розміщені три слоти PCI Express x16 (x16 + x4 або x8 + x8 + x4), два слоти PCI Express x1, два слоти PCI і чотири слота для двоканальної оперативної пам'яті.

На задню панель плати виведені вісім портів USB 2.0, два порти USB 3.0, порт FireWire IEEE 1394a, два порти Gigabit Ethernet, багатоканальний аналоговий і цифровий оптичний і коаксіальний аудіовиходи, порт PS/2, антенний модуль Bluetooth, два порти eSATA, один з яких живить, і кнопка для скидання CMOS.

З детальними технічними характеристиками плати ASUS P8P67 Deluxe Rev 3.0 можна ознайомитися на сайті виробника.Материнська плата ASRock H67DE3

Плата середнього класу на основі набору системної логіки Intel H67 Express. Орієнтовна роздрібна ціна - 125 дол.

Недорога материнська плата проте оснащена повним набором оверклокерських утиліт, а в комплект поставки входять анагліфічні окуляри для перегляду 3D-відео. Ще одна особливість цієї моделі - можливість установки процесорних кулерів не тільки для LGA1155, а й для LGA1156 і навіть LGA775.

Материнська плата ASRock H67DE3

На додаток до інтерфейсів, реалізованих на рівні чіпсета, на платі встановлені контролер Etron EJ168A з підтримкою двох роз'ємів USB 3.0 на задній панелі, контролер Asmedia ASM1085 на два роз'єми PCI, багатоканальний (7.1) кодек Realtek ALC892 і гігабітний мережевий контролер Realtek 8111E. Підтримка інтерфейсу IDE відсутня.

Замість традиційного BIOS в цій моделі використовується EFI AMI BIOS з графічною оболонкою. У конструкції застосовуються полімерні конденсатори. Для управління і розгону системи служить фірмова утиліта ASRock Extreme Tuning Utility.

Плата стандартного формфактора ATX призначена для процесорів Core i3/i5/i7 для роз'єму LGA1155, підтримує установку однієї дискретної відеокарти, до 32 гігабайт оперативної пам'яті DDR3-1333/1066, до чотирьох накопичувачів SATA-II (RAID 0,1,5,10) і до двох накопичувачів SATA-III (6 Гбіт/с).

На платі розміщені один слот PCI Express x16, три слоти PCI Express x1, два слоти PСI і чотири слота для двоканальної оперативної пам'яті.

На задню панель плати виведені чотири порти USB 2.0, два порти USB 3.0, порти VGA, DVI-D і HDMI, порт Gigabit Ethernet, багатоканальні цифровий оптичний і аналоговий аудіовиходи, аналоговий лінійний вхід і мікрофонний вхід і порт PS/2.

З детальними технічними характеристиками плати ASRock H67DE3 можна ознайомитися на сайті виробника.Материнська плата BioStar TH67 +

Бюджетна материнська плата на основі набору системної логіки Intel H67 Express. Орієнтовна роздрібна ціна - 100 дол.

Недивлячись на низьку ціну, в цій моделі застосовуються додаткові контролери USB 3.0 і PCI, підтримуються RAID-масиви, а замість BIOS використовується перспективний EFI. Крім того, всупереч обмеженням чіпсета, на плату можна встановити дві відеокарти Radeon в режимі CrossFire (SLI не підтримується).

Материнська плата BioStar TH67 +

На додаток до інтерфейсів, реалізованих на рівні чіпсета, на платі встановлені контролер NEC PD720200 з підтримкою двох роз'ємів USB 3.0 на задній панелі, контролер ITE IT8893E на один роз'єм PCI, багатоканальний (7.1) кодек Realtek ALC892 і гігабітний мережевий контролер Realtek 8111E. Підтримка інтерфейсу IDE відсутня.

Замість традиційного BIOS в цій моделі використовується EFI AMI BIOS з графічною оболонкою. У конструкції застосовуються полімерні твердотільні конденсатори. Завдяки технології BIO-Remote2 комп'ютер може стати основою домашнього кінотеатру, а пультами управління будуть служити будь-які смартфони, що працюють під управлінням Android або iPhone 5.

Розгін машини спрощує утиліта T-Overclocker.

Плата зменшеного формфактора Micro ATX призначена для процесорів Core i3/i5/i7 для роз'єму LGA1155, підтримує установку двох дискретних відеокарт у режимі ATI CrossFireX, до 16 гігабайт оперативної пам'яті DDR3-1333/1066, до чотирьох накопичувачів SATA-II (RAID 0,1 , 5,10) і до двох накопичувачів SATA-III (6 Гбіт / с).

На платі розміщені два слоти PCI Express x16 (x16 + x4), один слот PCI Express x1, один слот PСI і чотири слота для двоканальної оперативної пам'яті.

На задню панель плати виведені два порти USB 2.0, два порти USB 3.0, порти VGA, DVI-D і HDMI, порт Gigabit Ethernet, аналоговий лінійний вхід і вихід, мікрофонний вхід і порт PS/2.

З детальними технічними характеристиками плати BioStar TH67 + можна ознайомитися на сайті виробника.Материнська плата Gigabyte GA-Z68MA-D2H-B3

Плата середнього цінового сегмента на основі топового набору системної логіки Intel Z68 Express. Орієнтовна роздрібна ціна - 150 дол.

Компанія Gigabyte випустила ціле сімейство недорогих материнських плат на базі чіпсета Intel Z68 Express. При цьому, на подив покупців, більша їх частина не підтримує вбудоване відео - на задній планці просто відсутні відеовиходи. Такі плати за функціональністю відрізняються від моделей на P67 Express виключно підтримкою технології Intel Smart Response, тому використання в них саме флагманського Z68 виглядає досить дивно.

У цій моделі вся функціональність Z68 Express на місці: плата працює як з вбудованим в процесори відеоядром (передбачені відеоінтерфейси VGA, DVI-D і HDMI), так і з дискретною графікою.

Материнська плата Gigabyte GA-Z68MA-D2H-B3

На додаток до інтерфейсів, реалізованих на рівні чіпсета, на платі встановлені лише контролер Etron EJ168A c підтримкою двох портів USB 3.0, багатоканальний (7.1) кодек Realtek ALC889 і гігабітний мережевий контролер Realtek 8111E. Підтримка інтерфейсів PCI і IDE відсутня.

До особливостей плати відноситься використання AWARD Hybrid EFI з підтримкою завантаження з дисків обсягом більше 3 Тбайт, а також реалізація технологій Smart Response і Lucid Virtu. У конструкції застосовуються гібридні "інтелектуальні" конденсатори Driver MOSFET. Для управління системою служить фірмова утиліта Smart 6, а для розгону - безкоштовний додаток Cloud OC.

Плата зменшеного формфактора Micro ATX призначена для процесорів Core i3/i5/i7 для роз'єму LGA1155, підтримує установку двох відеокарт у режимах ATI CrossFire X і NVIDIA SLI, до 32 гігабайт оперативної пам'яті DDR3-2133/1866/1600/1333/1066, до чотирьох накопичувачів SATA-II (RAID 0,1,5,10) і до двох накопичувачів SATA-III (6 Гбіт/с).

На платі розміщені три слоти PCI Express x16 (x16 + x4 або x8 + x8 + x4), один слот PCI Express x1 і чотири слота для двоканальної оперативної пам'яті.

На задню панель плати виведені чотири порти USB 2.0, два порти USB 3.0, порти VGA, DVI-D і HDMI, порт Gigabit Ethernet, багатоканальний цифровий і аналоговий стереофонічний аудіовиходи, аналоговий лінійний вхід і мікрофонний вхід і порт PS/2.

З детальними технічними характеристиками плати Gigabyte GA-Z68MA-D2H-B3 можна ознайомитися на сайті виробника.Материнська плата MSI P67A-G45 (B3)

Плата середнього класу на основі набору системної логіки Intel P67 Express. Орієнтовна роздрібна ціна - 150 дол.

Доступна і досить проста плата для домашніх користувачів, але при цьому багата різноманітними слотами і портами.

На додаток до інтерфейсів, реалізованих на рівні чіпсета, на платі встановлені контролер NEC ?PD720200 з підтримкою чотирьох портів USB 3.0 (два на задній панелі і два на планці), контролер VIA VT6315N на два порти FireWire (один на задній панелі і один для порту на корпусі), контролер Asmedia ASM1085 на два роз'єми PCI, багатоканальний (7.1) кодек Realtek ALC892 і гігабітний мережевий контролер Realtek 8111E. Підтримка інтерфейсу IDE відсутня.

Материнська плата MSI P67A-G45 (B3)

До особливостей плати відноситься використання EFI AMI ClickBIOS з графічною оболонкою. У конструкції застосовуються полімерні конденсатори. Для управління і розгону системи служить фірмова утиліта OC Genie II. У пам'яті плати записана компактна версія Linux Winki, що дозволяє виходити в інтернет, переглядати зображення і слухати музику без запуску основної операційної системи.

Плата стандартного формфактора ATX призначена для процесорів Core i3/i5/i7 для роз'єму LGA1155, підтримує установку двох відеокарт у режимах ATI CrossFire X і NVIDIA SLI, до 32 гігабайт оперативної пам'яті DDR3-2133/1866/1600/1333/1066, до чотирьох накопичувачів SATA-II (RAID 0,1,5,10) і до двох накопичувачів SATA-III (6 Гбіт / с).

На платі розміщені два слоти PCI Express x16 (x16 або x8 + x8), один слот PCI Express x1, два слоти PСI і чотири слота для двоканальної оперативної пам'яті.

На задню панель плати виведені вісім портів USB 2.0, два порти USB 3.0, порт IEEE 1394 (FireWire), порт Gigabit Ethernet, багатоканальний аналоговий і цифровий оптичний і коаксіальний аудіовиходи і порт PS/2.

З детальними технічними характеристиками плати MSI P67A-G45 (B3) можна ознайомитися на сайті виробника.

Вконтакте
Pinterest