Не працює мишка

admin Статті про hardware

Не працює мишка

Не працює мишка. Комп'ютер іноді приносить серйозні незручності, але частіше за все, це все його окремі елементи. Почнемо з самого простого, з комп'ютерної миші. Що робити, якщо перестала працювати миша?

Припинення роботи комп'ютерної миші можна діагностувати різними способами, але для початку необхідно врахувати деякі моменти: якщо ви виявили, що перестала працювати мишка, ні в якому разі не розбирайте її самостійно! Досвід підказує, що залишаться зайві деталі, які більше ніколи вам не знадобляться як, власне, і сама миша.

Отже, давайте розберемося, що робити, якщо перестала працювати миша:

Перевірте інсталяційний драйвер або поновіть його. Коли мишка вперше вставляється в USB-роз'єм комп'ютер виконує пошук драйвера. Іноді з'являється напис: «пристрій працює неправильно». В цьому випадку потрібно увійти в «Пуск», потім в «Панель управління» і клацнути значок миші. Там можна перевірити стан мишкі. Можливо, за замовчуванням або помилково установщик програм виставив неправильний режим роботи миші. Уважно прочитайте всі покажчики, поставивши або прибравши галочки.

Якщо раптово перестала працювати миша, не маючи проблем здрайвером і установкою Windows, перевірте дріт. Для цього попросіть, щоб хтось простежив за курсором, а самі затискайте поступово провід, спостерігаючи, в якому випадку з'явиться контакт. Ви, звичайно, можете заклеїти ізоляційною стрічкою виявлене місце розриву, але простіше вже замінити провід. Це нескладно і недорого.

Очистіть комп'ютер за допомогою антівірусника. Часто після такої перевірки миша починає працювати. Як дізнатися, що віруси стали причиною того, що перестала працювати мишка? Дуже просто: з'єднайте її з кількома USB-портами по черзі. В одному випадку миша працює, а в іншому геть відмовляється. Так бути не повинно, тим більше, що ви можете перевірити їх працездатність на звичайній флешці. Якщо її приймає, а мишку ні, значить причина в пристрої, а не в комп'ютері.

Якщо миша падала, після чого ви в ній виявили шум, значить вона отримала серйозні ушкодження. Не розбирайте її, як ми вже просили спочатку. Віднесіть до майстра, він швидко її полагодить, якщо не постраждали дуже важливі деталі.

Але давайте спробуємо полагодити її власноруч, з мінімальним ризиком. Для цього вам знадобиться викрутка, ніж, паяльник на 40 Вт, каніфоль, олово і, власне, сама миша.

  • Перевертаємо пристрій і знаходимо гвинти, які відгвинчуємо, щоб зняти корпус.
  • Знявши корпус, уважно розглядаємо дроти, запам'ятовуємо їх за кольорами і розташуванням.
  • Акуратно відпаюємо проводки.
  • Обрізаємо місце перегину шнура. Перегин шнура знаходиться біля місця входження шнура в саму мишу. Зачищаємо проводки і припаюємо їх назад до штирька (їх всього 4).
  • Збираємо миша в зворотному порядку. Ймовірність відновлення роботи становить 99%.

У будь-якому випадку, якщо перестала працювати мишка, не турбуйтеся. Звичайно, з нею працювати набагато зручніше, ніж з комбінацією клавіш. Деякі навіть сенсорну панель не визнають, віддавши перевагу комп'ютерній миші. Будь-які відхилення в її роботі спробуйте безболісно продіагностувати в домашніх умовах, тому що часто проблеми з комп'ютерною мишею не настільки серйозні, щоб відразу нести її до майстра.

Вконтакте
Pinterest